• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lecsó

Repül az idő!
Nem állt szándékomban elhanyagolni az írást....Több okból sem. Az egyik ilyen ok, hogy nem akarom a baklövéseimet elfeljteni. Pedig sikerült!
Az algával folyamatosan küzdök. Igyekszen Én, de valahogy mint a Főnix hamvaiból feltámad. Betudom a járatlanságomnak.
Sok mindent elrontottam...már az elején. Nem baj, tapasztalatot szereztem. Az első hibát már az elrendezésnél vétettem. Sokat akartam, azt hittem minden megy majd egyből. Volt egy része az aksinak ahol nem mozgott a víz rendesen a vége alga. Esőztető lecserél-helyzet konszolidálódik. Aztán újra támad. Nem értem az okát! Nem változtattam semmin és mégis jön. Lustaság? Figyelmetlenség? DC- ben a folyadék 2 hónapos, gondolom kicserélem és jön a meglepetés szép sárga színű lett! Co2 szint újra belő, alga visszavonulót fúj. Mondanom sem kell az est óta havonta cserélem. Ezután jöttek a levél eldobások, sárgulások, foltosodás. Extra foszfort neki, de csak óvatosan......2ml/nap nagyon lassan emelkedik a szint. Aminek biztosan használt az a Fissidens, köszöni szépen szereti, beindult tőle( már ahogy ez egy mohától várható). Voltak veszteségek is, a pulastris áldozatul esett a baklövéseimnek.
Végül a többi lakóról is essen szó: hívatlan lakók érkeztek. Előbb csigák tüntek fel, nem kis bosszúságomra, nem tudam honnan, hogyan, de jöttek. Nem volt szerencséjük, ugyanilyen rejtélyes módon egy csigaevő csiga is bekerült az akvába, így ebbe nem avatkoztam be. Csigák-csigaevő 0:1! De nincs vége a megpróbáltatásoknak! Most planária jelent meg. Vettem egy csapat galaxy-t, remélem jó étvágyúak és nem vegetáriánusok!
Így állunk most. Illetve ülök, órákig az akvárium elött. Az elő próbálkozás, első lépések. Már egy új indítás körvonalazódik a fejemben. És egy kép a végére( Valaki akinek van jogosultsága és beteszi ezt a képet a naplóhoz megköszönöm):Lecso0630.jpg
 
Szia, a Galaxy mellett vígan el fog szaporodni a planária (saját tapasztalat), emiatt vannak Boszorkányharcsáim - éles bevetésen igaz, még nem voltak, mert a rettenetes planáriás próbálkozást szétszedtem, a talajt ahogy volt kidobtam, ami lávakő átkerült az új setupba, forrásban lévő vízzel átmostam. Növény is került a régiből át, de nem jött vissza a fertőzés.
 
Back
Oldal tetejére