• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lecsó

Lehet elhamarkodtam? 1 hét után átálltam a heti 4 vízcserére, rögtön jöttek a kis zöld szörnyek! Nem erőltetem, visszaállok a napi vízcserére. A parvlula sárgul, barnul és bubizik, ez nekem olyan furcsa. Megvárom mi történik vele.....
 
Lehet elhamarkodtam? 1 hét után átálltam a heti 4 vízcserére, rögtön jöttek a kis zöld szörnyek! Nem erőltetem, visszaállok a napi vízcserére. A parvlula sárgul, barnul és bubizik, ez nekem olyan furcsa. Megvárom mi történik vele.....
Új hajtásokat hoz? Szerintem most váltja a leveleit.
 
Küzdünk,küzdünk!
A növényeim elsősorban, én pedig támogatom őket az algákkal vívott csatában! Álltunk már rosszabbul is , összeszedem a történéseket és leírom sorban. CO2 és áramlás! Nem éreztem kielégítőnek ezt a dolgot(nem mondom, hogy megoldottam de lépéseket már tettem) úgy vettem észre, hogy túlerősen zavarom meg a vizet viszont a beoldás nem egyenletes. Az esőztetőt állítottam felfelé, lefelé de nem láttam azt a hatást amit vártam. A gáz adagolását is változtattam emeltem a bubiszámot 2bb/s és a bekapcsolás idejét korábbra hoztam. Ott tartottam a dologgal, hogy 3 órával hamarabb indult mint a fény de még mindig nem a várt eredményt hozta. Bepróbálkoztam egy akril difivel és ez meghozta a várva-várt eredményt. Most a méréseim alapján(erről majd később) 1,5 bb/s és 2 órával előbb indul és elégnek látszik. Eddig! Azért nem rózsás a helyzet. Közben szenvedtem veszteségeket is...... A Proserpinaca palustris áldozatul esett. A tövénél egyszerűen elmálott. Sajnálom, szép volt, megindult és színesedett. Most a helye üresen van illetve megmenekült 3-4 db kicsi reménykedem a regenerálódásukban. Sajnos e helyén nagyon megállt a víz, nem keringet és ez okozhatta a vesztüket. Az a dekor egy rdmoor gyökér ami a "ludas" volt a dologban kivettem, megelőzve a további problémákat. Sajnos sokat gondoltam magamról! A reineckii levelein zöld foltok és apró lyukak lettek. Ezt nem tudom, hogy mivel orvosoljam! A parvula úgy van ahogy Black Out írta, a leveleit váltja és hozza az új hajtásokat. A pogo stagnál, kicsit látványosabb kezdésben reménykedtem tőle. A rotala felnő lassan a vízszint tetejéig. A Hydrocotyle tripartita szemmel láthatóan jól érzi magát nálam, vele a legnagyobb feladatom a növekedésének a kordában tartása, irányítása.
Pár szóban az algákról: zöld pont az üvegen-takarítom szorgalmasan. Zöld por- talán az áramlás lehet a felelős a megjelenéséért. Le van fojtva a szűrő, ennek a korrigálásával talán megoldom a dolgot. Ha már a szűrőnél tartok akkor leírom 2 hét után már csak biológiai szűrőanyag foglalja a helyet a vödörben és némi Seachem Purigen. Fonálalga-helyenként megtalálható, a héten szándékomban áll biológiai fegyvert bevetni ellenük, néhány algázóra gondolta.
És akkor a mérésről(mert az kell nekem :banghead:) . Gondoltam mérek még az algaevők érkezése előtt. Kíváncsiságom a pH-GH-KH-ra CO2-re koncentrálódott. Gondoltam egy JBL tesztel kitudom elégíteni a kíváncsiságom. Komoly trauma ért a látott eredmények hatására! A pH 6,4-6,8 között változik, GH tartósan 3 alatt, KH 1,5 és 4,5 között egyszer mértem 10-t is, gondolom ez a teszt pontatlansága. Ezeket az eredményeket annyira nem tudom értelmezni, hogy elgondolkogtam rajta hogy keresek egy kémia tanárt ée megkérem magyarázza el nekem úgy, hogy meg is értsem. TDS 110-120 ppm között két napos vízcserék mellett. Nitrát szint napról-napra csökken, egy hete még 70 mg/l volt most 40mg/l-nél tartok, A nitrit stabilan 0,25 mg/l.
Itt tartunk most, szeretnék a hétvégére beletenni 4-5 db Oto-t és Amanot.
Köszönöm hogy végigolvastad!
 
Tegnap beköltözött 5-5 Oto illetve Amano. Sajnos terített asztal várja őket. Mértem is közben a PH úgy tűnik 6,6-6,6 között mozog, gondolom a taljnak köszönhetem. GH változatlanul nem mérhető, visszasózás lesz belőle. Nitrát mindennap alacsonyabb, most 25-nél járok ez úgy gondolom elfogadható érték.
Legközelebb már fotóval szeretnék szolgálni, ugyanis a hsz is 25-ös értéken van ;) !
 
Nagyon szep. Kell ilyen a hollandomba. Rendelek is.
Koszonom a valaszod.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Semmi, de semmi nem megy olyan könnyen ahogy elképzeltem. Látom mások többnyire pikk-pakk leküzdik a nehézségeket. Hát Én nem, nagyon nem. Köze sincs a kis akvámnak ahoz amit elképzeltem. Az eredeti elképzelésben 3 db gyökér volt, mára csak egy maradt. De ez sem tetszik így, megválunk egymástól, persze csak ideglenesen. A jobb oldalt átrendezem, ültetem. De előbb az algákon a sor. Carbó, csipesz, algázók de mintha szélmalom harcot vívnánk. Úgy gondolom lesőtítek 3 napra. Remélem elég lesz.......
 
S lőn világosság!
3 nap után. Vegyes érzések vannak bennem. Az algák 60%-70%-ban eltűntek. Szakál, ecset maradt. Nem baj, folytatom tovább a harcot. Két napig nagyon nem akart a DC zöldülni...... nem gáz úton a segítség! Az esőztető kikerült, egy GW lilly pipe váltotta fel. Teljesen máshogy mozog a víz, tetszik. A DC bezöldült, ahogy kell. Jött más is a postával! A méréseim alapján kiderült, hogy a GH alacsony, nem mérhető (a kövek ellenére is) ezért most már visszasózok. 120-150 közötti értéket céloztam meg 135-re sikerült. GH4, Kh4,5 tudom még nem az ideális, de lehet így marad. A látványon is alakítottam. Kikerült az utolsó fa is(majd jó lesz a következő setupba). A Rotalát megritkítottam nagyon összeszedte a mulmot. Így szükségem lett némi Parvulára-volt a csomagban. A kikerült dekor helyére Hgrophilia pinnatifidia és Cryptocoryne lutea került. Várom, hogy erőre kapjanak és fejlődésnek induljanak. A mai állapot:20170223_144615.jpg
Olyan mint az a bizonyos magyar narancs. De az enyém.
 
Sajnos......sajnos ez nem jött össze nekem.
Figyelmetlen, "hamari" voltam. Nagyon gyorsan felemeltem a világított órák számát.....így vissza is jött az alga, mondhatom fénysebességgel. Nem túl nagy örömmel de megismételtem ezúttal 5 napos sötétséget csináltam. A növények nehezebben viselték mint én! Nyurgulás, sárgulás járt a sötét nyomában, viszont az a fránya dög még ezután is erőlködik. Rúgom, vágom, harapom, tépem, carbo-zom, nyírom. Erőlködik! A kis naiv! Napról-napra szemmel láthatóan tér vissza az élet a növényekbe. Egyre több bubi, hajtás és vörösödő levelek bizonyítják az élet visszatértét.
Két dolog van amit szeretnék rögzíteni.7
Az első, hogy számomra valami érthetetlen módon vízcsere után rögtön 130 körül mérek a TDS ceruzával. Az ozmó-val volt egy kis konfliktusom (ezt egy másik helyen megoldottuk), kicseréltem membránt, előszűrőt mindent és a szitu ugyanaz.
A másik a Pinnatifidia így nézett ki ültetéskor:Ültetés.jpg
és így fest most:Napjainkban1.jpg
Ez így normális? Vagy aggódjak?
És a végére kis mosolygás: négylábú, szőrös vízteszt: Vízteszt.jpg
Köszönöm ha elolvastad!
 
Aranyos a cicuska.
Ha hoz a növény friss hajtásokat rendbe jöhet(tableten nem nagyon látszik).Biztos kell neki idő a sötét kúra után regenerálodni.
Ha bomlanak a levelek,ki kell szedni,rontják a vizet.
 
A látszat csal!

De tényleg! Nem hajtok a "folyton problémás " címre! Sehogy nem akar eljutni az akva a probléma és alga mentes stádiumba (kivétel ha sötétben van). Leírom, ki kell adnom magamból a bajokat! A reineckii levelei foltosak vagy barnás színüek és léggyökeret kezdett növeszteni. A rotala kisebb, rövidebb leveleket hoz, pogo nyurgul és kivilágosodott a cryptocoryne-lutea leveli sárgulnak. A pulastris levelei nem pirosodnak illetve a felső, új levelek aránytalanul hosszabbak! Gondolom valami kevés a vízben! Olvastam természetesen. Foszfor talán? Holnap kiderül, úton a teszt. Az alga is ostromol tartom vele a lépést
de igazán feladhatná! Két kép a fej fájásom okáról:

Reineckii.jpg





Hobbit.jpg
Köszönöm ha itt voltál, ha elolvastad, ha lélekben velem vagy, ha mondasz valami tanácsot!
 
Back
Oldal tetejére