• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lecsó

Toldus

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Eljött ez a perc is....Akkor csapjunk bele!
Amit kigondoltam:
60x30x36 Opti-white
Szűrés: Eheim 2426 eXperience 350
Szűrőanyag: 2l eheim substrat, 2l Seachem Matrix, 100g Seachem Purigen- úgy gondolom ez így rendben van/lesz
Co2: palackos, a beoldásban még nem döntöttem diffiúzor vagy reaktor
Víz sterilizálás:Twinstar 2 M5
Világítás: itt még kérdőjelek vannak bennem.......
Aljzat:ADA Power Sand Special , ADA Aqua Soil Amazonia 9l
Dekor: Seiryu kő és Red Moor

Nos, amivel most az időmet töltöm, hogy forgatom jobbra-balra, teszem ide-oda a köveimet és gyökereimet.
 
Sziasztok!
Mint írtam "legózgatok", megmutatok egy pár ötletem, kíváncsian várom a kritikákat!
Kezdeti elképzelés:
AF1QipOeNJ3pmUiSO4DDvvyc0DzH2Z-SN6h7amADZize

Persze nem hagytam abba:
AF1QipMo5x7jwdKdnMpGad7Z0EHbLa2ZZZ-1HJn1o_Fz

AF1QipPfJyLVLzbd8B5OUxaAomQIO4Atsj1yRcYvaqkK

Ezt napokig nézegettem:
AF1QipOaIfHulUfKe9PA6YcqAp7cfBAg6eiEQRR2opzU

Újra elölről kezdtem:
AF1QipNzcBwHUHVYNQw9wmFs1KUfZcP7Gjp8m7SPrDUk

AF1QipN2IG3djNtdgfQIq6ePTUyECwpAQn8gzl5EBMYF

És most itt tartok:
AF1QipM66WIqwsDvKU1O7eQvE9qB4Q--J5nDRX3cepYg

Vélemény? Tippek? Ötletek?
 
Sziasztok!
Több kérdés fogalmazódott meg bennem.
1: Nem igazán tudok dönteni a fény kérdésében. T5 vagy LED ? Ez itt a kérdés! Próbálok magamnak felhozni pro és kontra érveket egyik és a másik mellet is, de hiányzik az a kis plusz ami segítene a döntésben. Mindenképpen a high tech-ket akarom célba venni. Akkor elég az ATI Sun 4x24W? Ha nem akkor a 6x24w, de akkor már árban ott vagyok az ADA-nál. Ha még hozzá veszem az évenkénti csőcserét akkor már kedvezőbbnek tűnik a LED-es. Az Ati ugye csak függeszthető, de mondjuk erre kitalálok valami esztétikus megoldást. Az ADA-t csak az üvegre tudom rakni, de akkor elveszítem azt a lehetőséget, hogy kiérjen a vízből a dekoráció( és nem lenne olcsó mulatság ilyet és olyat is venni). Olvasom a fórumot de nem jutottam előre. Ha tudtok olyan szempontot ami a segítségemre lehet, kérem osszátok meg velem!
2: Helyesen gondolom-e, hogy indításkor a szűrőben alulra kell kerülnie az aktív szénnek?
Amit még nem írtam az a tápozás, GA már egyszer bejött ezen nem is akarok most változtatni. A tegnapi sötét akciót kihasználva megrendeltem a co2-hoz a szükséges kellékeket kivéve a palackot ezt helyben szeretném megoldani, gondolom később a töltés ugyanott megoldható lesz. Mondjuk ebben a témában a google annyira nem jó barátom. Valaki? Egri? Esetleg?
A legózás folytatódik, ha valami megtetszik akkor 2-3 nap nézegetem, utána újra tervezés!
 
Sziasztok!
Több kérdés fogalmazódott meg bennem.
1: Nem igazán tudok dönteni a fény kérdésében. T5 vagy LED ? Ez itt a kérdés! Próbálok magamnak felhozni pro és kontra érveket egyik és a másik mellet is, de hiányzik az a kis plusz ami segítene a döntésben. Mindenképpen a high tech-ket akarom célba venni. Akkor elég az ATI Sun 4x24W? Ha nem akkor a 6x24w, de akkor már árban ott vagyok az ADA-nál. Ha még hozzá veszem az évenkénti csőcserét akkor már kedvezőbbnek tűnik a LED-es. Az Ati ugye csak függeszthető, de mondjuk erre kitalálok valami esztétikus megoldást. Az ADA-t csak az üvegre tudom rakni, de akkor elveszítem azt a lehetőséget, hogy kiérjen a vízből a dekoráció( és nem lenne olcsó mulatság ilyet és olyat is venni). Olvasom a fórumot de nem jutottam előre. Ha tudtok olyan szempontot ami a segítségemre lehet, kérem osszátok meg velem!
2: Helyesen gondolom-e, hogy indításkor a szűrőben alulra kell kerülnie az aktív szénnek?
Amit még nem írtam az a tápozás, GA már egyszer bejött ezen nem is akarok most változtatni. A tegnapi sötét akciót kihasználva megrendeltem a co2-hoz a szükséges kellékeket kivéve a palackot ezt helyben szeretném megoldani, gondolom később a töltés ugyanott megoldható lesz. Mondjuk ebben a témában a google annyira nem jó barátom. Valaki? Egri? Esetleg?
A legózás folytatódik, ha valami megtetszik akkor 2-3 nap nézegetem, utána újra tervezés!
A led mellett szól még, hogy könnyen szabályozható (most nem az Aquaskyra gondolok, hanem úgy általában).
Atiból szerintem a 4x24 bőven elég lenne, még akkor is ha idővel lecseréled az üveget egy mélyebbre (pl. 60x40x40). Idővel általában a 30 cm mélység kevésnek bizonyul az akvakertészeknek a berendezéshez.
Ha később hosszabb akvárium jön majd képbe, akkor a lámpát ígyis-úgyis cserélni kell, de az Ati a maga 20 cm-es szélességével jobban lefed egy mély akváriumot, mint az ADA a 13 cm-ével. A fenti példa-mérethez az ADA 601 lehet már kevés is lenne. Ha biztosan nem változik az üveg mérete, akkor válaszd azt, amelyik tetszik :)
ADA terméklapján ezt láttad?
* Nem használható 60x45x45-ös akváriumon ahol az üveg vastagsága 8mm
 
Én ezt a logikát követem: mechanikus szűrés -> biológiai szűrés -> kémiai szűrés (Seachem Purigen/aktív szén) -> perlon. Bár van aki bio szűrésre is használja a szenet.
Szóval a kérdésre a válasz; igen. De ez csak egy javaslat. :)
 
Célegyenesben!
Lassan megtelt a szekrény! A palackkal meggyűlt a bajom....... Szándékom volt, hogy itt helyben oldom meg, így később a töltés is leegyszerűsödik. Levelezgetés és hosszas telefonálgatás után még nem volt megnyugtató a helyzet. A helyi Messer telepen tudnak cserélni palackot, de csak cserélni illetve bérbe adni.. Hogy hol tudok akkor a palackot venni azt a válasz kaptam, hogy náluk nem. Na mindegy akkor marad a tűzoltós megoldás. Mint mindig, kell egy kis szerencse is! Eszembe jutott egy vendéglátós ismerős aki használ sörcsapoláshoz co2-t. Van egy elfekvő 10kg-s Messer törpe palackja-ha gondolom hozzam el és próbáljam ki, hogy boldogulok-e vele! Ma nálam landolt a szekrénybe! Gáz a "pirosban", így holnap reggel első utam a cseretelepre vezet. Van bennem némi drukk, simán megy-e csere vagy lesz némi akadály? Hitelesítés? Van-e ilyen palack készleten vagy várnom kell rá? Ahogy olvastam itt a fórumon több évre megoldanám a gáz kérdést. "B" verzió a tűzoltós......
Remélem nem felejtettem el semmit! Kisebb-nagyobb kütyük, vezeték, csövezés, löttyök, macskának enni adni.... Holnap megrendelem a fényt. Jövő hétvégére a növényeket és neki rugaszkodom.
Puszi a Hölgyeknek, pacsi az Uraknak!
És BUÉK!!!
 
Célegyenesben!
Lassan megtelt a szekrény! A palackkal meggyűlt a bajom....... Szándékom volt, hogy itt helyben oldom meg, így később a töltés is leegyszerűsödik. Levelezgetés és hosszas telefonálgatás után még nem volt megnyugtató a helyzet. A helyi Messer telepen tudnak cserélni palackot, de csak cserélni illetve bérbe adni.. Hogy hol tudok akkor a palackot venni azt a válasz kaptam, hogy náluk nem. Na mindegy akkor marad a tűzoltós megoldás. Mint mindig, kell egy kis szerencse is! Eszembe jutott egy vendéglátós ismerős aki használ sörcsapoláshoz co2-t. Van egy elfekvő 10kg-s Messer törpe palackja-ha gondolom hozzam el és próbáljam ki, hogy boldogulok-e vele! Ma nálam landolt a szekrénybe! Gáz a "pirosban", így holnap reggel első utam a cseretelepre vezet. Van bennem némi drukk, simán megy-e csere vagy lesz némi akadály? Hitelesítés? Van-e ilyen palack készleten vagy várnom kell rá? Ahogy olvastam itt a fórumon több évre megoldanám a gáz kérdést. "B" verzió a tűzoltós......
Remélem nem felejtettem el semmit! Kisebb-nagyobb kütyük, vezeték, csövezés, löttyök, macskának enni adni.... Holnap megrendelem a fényt. Jövő hétvégére a növényeket és neki rugaszkodom.
Puszi a Hölgyeknek, pacsi az Uraknak!
És BUÉK!!!
Melyik részén laksz a Országnak?
 
CO2 palackcserével és töltéssel a gázcseretelepeken kívül a hegesztéstechnikai boltok is szoktak foglalkozni.
(Valamint a Grow Shopok is. Én Budán a Babylon Grow-nál szoktam cseréltetni)
 
CO2 palackcserével és töltéssel a gázcseretelepeken kívül a hegesztéstechnikai boltok is szoktak foglalkozni.
(Valamint a Grow Shopok is. Én Budán a Babylon Grow-nál szoktam cseréltetni)
Köszönöm! Reggel túl estem a dolgom 10kg co2 7200Ft-ért a szekrényben!
 
Akkor ami kimaradt:
Világítás:napi 7 órával akarok indulni, fokozatosan felemelem 9-re. CO2 1 órával hamarabb indul és leáll.
Víz: full Ro-val, nem áll szándékomban visszasózni az olvasottak alapján az Amazónia és a Seiryu kő majd megteszi helyettem. Vízcserék a bevált módszer naponta, két naponta, így eljutni a heti rendszeres vízcserékig.
Szűrés:gyári töltet plusz az első 2-3 hétben egy kis aktív szén támogatással. Utána Seachem Mátrix és Seachem Purigen. Mivel ez egy "0km-es" szűrő, hogy kedvezzek a baciknak kap Green Bactert az előírt adagolás alapján. Ami biztos, hogy a gyári csövezést lecserélem, lehet szűkítem is. Ez a csövezés ormótlan nagy ebbe az aksiba és még zöld is(amúgy semmi bajom a Fradival ;))! Ezen változtatnom kell majd( ötleteket, tapasztalatokat szívesen veszek).
Tápozás: első naptól GA cuccokkal. Az Easycarbo-val nem vagyok képben, hogy miként és főleg mennyit adagoljak (ebben is érdeklődő és fogékony társaság vagyok).
Növények: Fissidens Fontanus
Alternanthera reineckii Mini
Proserpinaca Palustris TC
Pogostemon helferi
Rotala wallichii
Eleocharis parvula mini
Anubias nana
Miért ezekre eset a választásom? Igyekeztem nem túl nehezen tartható, nem magas igényű növényeket választani. Próbáltam úgy válogatni, hogy ebben a méretben arányos legyen na és ami a legfontosabb nekem is tetsszen.
Tél Tábornok megnehezítette egy kicsit a dolgom(nálam nagyobb emberek el is véreztek ebben a harcban) a terveim szerint úgy képzeltem, hogy berendelem péntekre a növényeket és szombaton az egész napom rájuk szánom, sőt ha kell ott a vasárnap is. De mint tudjuk, tudjátok ez most így nem működik. Ez elszomorított egy kicsit(na jó nagyon), elterveztem és akkor egy ilyen dolog hátráltat. És senki sem tudja, hogy hol a vége a hidegnek! Nem gyarapítom tovább a szavakat, ismerős-Tesó kombóval vasárnap itt vannak! És hajrá! Már csak hármat kell aludni addig!
Puszi a Hölgyeknek, pacsi az Uraknak!
 
Könny és veríték.....
Vasárnap(2017 01.15) elindult az Én kis történetem. Hol is kezdjem? Legjobb lesz ha az elején kezdem! Tereprendezés csak nyomokban tartalmazza az elképzelésem. Forgattam, raktam ide, tettem oda, de sehogy sem azt adta amit elterveztem, pedig fénykép alapján csináltam. Több következménye is van ennek a dolognak,egyrészt keletkezett egy "plusz" mélyedés amivel kell csinálnom valami illetve két dekor között nagyobb hely maradt mint akartam, itt nem tudom megmaradnak-e a növényeim illetve jól fogják-e magukat érezni. A víz ahogy vártam, lassan megy fel a ppm érték most 95-nél járok. A DC-ben folyamatosan lime színű a folyadék, remélem most még ez nem "gáz", próbálom azért megtalálni a helyes adagolást. Ha már víz akkor elmoondom mi zavar nagyon, ez pedig az hogy opálos, ködös. Azt olvastam, hogy új szűrőnek ez a velejárója és pár nap alatt elmúlik(víz cserénél szorgalmasan adagolom a Green Bacter-t). A növényeken amit észrevettem, hogy a Parvula kivételével mind mutat némi életjelet :)! A tápot tolom nekik, vizet ahogy kell naponta 50%-ot cserélek. Itt tartok most. Fényképet amint tudok töltök fel.
 
Gondolatok, észrevételek, megfigyelések!
72 óra alatt a víz letisztult, megszűnt az opálosság. Gondolom lassan beindul biológiai szűrés, megtette hatását az adalékanyag. A redmoorokon megjelent a szokásos nyálka-majd elmúlik. A co2-vel viszont nem tudom, hogy hányadán állok! A DC-nek a szájánál minden reggel egy hártya keletkezik ha kitakarítom és visszateszem folyamatosan a kívánt színt produkálja. Már kíváncsiságból kivettem és 40 perc múlva kékre színeződik. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy helyesen működik. Több helyere is tettem már de mindig zöld. A növények lámpa kapcsolás után bubiznak. Nem tudom, hogy szerencsém volt rögtön elsőre és jó a mennyiség és a beoldás is. Nem vagyok én ilyen szerencsés! Nincs más figyelek és várom a változásokat. Majd jelentkezem!
 
Back
Oldal tetejére