• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes LavaLand

Gábor L.

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Bár már 10-12 éve van akváriumom, csak 3 éve találkoztam az akvakertészettel. Nagyon megtetszett ez az irányzat, s eldöntöttem, hogy a régi dolgaimat lecserélve belevágok egy növényes akvárium építésébe.

Akvárium: 60x36x45cm (97l)
CO2: 5kg palack + Aquario Neo diffuzor
Világítás: Odyssea Quad 4x24w
Szűrés: TetraTec 800Ex - Sera Siporax> Seachem Martix>ADA Bio-Rio>Perlon> Seachem Purigen ,GA üvegek (a szűrő már használatban volt, nem frissen indul)
Egyéb: 100 w ATMANN belső fűtő, Eheim légpumpa
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Easy Carbo
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus kb. 4 liter
Talaj: ADA Amazonia kb. 12 liter

Növények: Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Alternanthera reineckii 'Mini
Tropica 1-2-Grow Ammania Sp. Bonsai TC

Első héten napi 50% vízcserét tervezek, világítás 5 órát megy, Co2 2 órával a világítás előtt indul.


 

Attachments

  • 20170510_213523.jpg
    20170510_213523.jpg
    163.4 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Sziasztok
Egy kis segitséget kérnék. 6 napos az akva, napi vizcsere mellett 5 ml micro es macro megy. Dc lime színű. A napi vízcserénél barnás zöldes algafilmet kell letörölnöm az üvegről. Világítás 5 órát megy, növények szépen bubiznak. Min kellene változtatni az algafilm mérsékléséhez?

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
Lackó fiam születésénél volt pont ez. A szülész-nőgyógyászt az éjszaka közepén ébresztettük.
Gyorsan be is írta a feleségem kartonjára, hogy a terhesség alatt 112 kilót szedett fel. :ROFLMAO:

Egy hetes akvárium, friss talaj, kevés növénnyel, erős fénnyel, sok növényhez igazított EI szerinti tápozással.
Szerintem teljesen normális, hogy jön a barna alga. Nem kell megijedni. Kapkodni meg főleg nem.
Várd meg mi történik, ha a második hét után betelepíted az algaevőket, és megindulnak a növények.
(Persze egy-két tápanyagot elszívó stemmel azért egyszerűbb lenne az indulás, de most nehogy egyből rohanj a boltba!) :)
 
Köszönöm a tanácsokat. Tápozást 1-1 ml el visszaveszem, erre már én is gondoltam a kérdésfeltételem előtt.

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére