• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávakő probléma

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Egy ideje használok vöröses-barnás lávakövet növényekkel benövesztve (szűrőanyagnak is használják apróbb méretben).
Azt vettem észre hogy a mohák nem úgy nőnek rajta mint a fa dekorokon, mintha menekülnének a kő felszínétől!
Előfordulhat hogy a kő tartalmaz valamilyen anyagot ami gátolja a növekedést?
Vagy a porózus felület csapdába ejti a tápanyagokat?

Ha van ötletetek, tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem!

Köszönettel!

A.ttila
 
Hát nem teljesen ugyanolyan tapasztalatom van a lávakövekkel, kicsit más, de én azt tapasztaltam, hogy nálam viszont nem telepedtek meg rajta a baktériumok a szűrőkben.
Tényleg olyan mintha taszítaná magáról az élőlényeket.

Nem tudom, hogy lehet-e párhuzamot vonni a két eset között, de azért érdekes.
 
Nálam a Fuji kőre gyakorlatilag rá másztak a növények ( jávai moha,tenellus,parvula,stauro)..nem tapasztaltam olyat,hogy menekülnének róla.
Arra mondjuk kíváncsi lennék,hogy mennyit segíthettek a szűrésben,mert elvileg a szűrő bőven elég volt az aksihoz és még belekerült köbö. 5 kg kő is..hát..nem tudom..én azt reméltem,hogy sokat fog segíteni..lehet,hogy segített is,csak én gondolom rosszul...de szerintem nem volt az igazi!
 
Sziasztok!

Hát nem teljesen ugyanolyan tapasztalatom van a lávakövekkel, kicsit más, de én azt tapasztaltam, hogy nálam viszont nem telepedtek meg rajta a baktériumok a szűrőkben.
Tényleg olyan mintha taszítaná magáról az élőlényeket.

Nem tudom, hogy lehet-e párhuzamot vonni a két eset között, de azért érdekes.


Nálam a Fuji kőre gyakorlatilag rá másztak a növények ( jávai moha,tenellus,parvula,stauro)..nem tapasztaltam olyat,hogy menekülnének róla.
Arra mondjuk kíváncsi lennék,hogy mennyit segíthettek a szűrésben,mert elvileg a szűrő bőven elég volt az aksihoz és még belekerült köbö. 5 kg kő is..hát..nem tudom..én azt reméltem,hogy sokat fog segíteni..lehet,hogy segített is,csak én gondolom rosszul...de szerintem nem volt az igazi!

Ebből is kiderül hogy van különbség a direkt akváriumba ajánlott és az egyébb kövek között!
Hiába szeretném olcsón művelni az akvakertészkedést, többnyire csak tapasztalatot szerzek, sikerélményt ritkábban!
De legalább meg tudom osztani Veletek!

A.ttila
 
Ez abból a szempontból hasznos,hogy aki az akvakertészkedést most kezdve olvassa az ilyen hozzászólásokat,talán hamarabb rájön,hogy sajnos nagyon sok rész van,ami nem megkerülhető!Én is hasonló makacssággal szoktam neki állni,de hát a saját hibáiból tanul az ember a legjobban! :)
 
Alapjában véve igaz az, hogy a lávakő szétmorzsolódik? Mosás közben kisebb darabok váltak le róla. van arról valamilyen határozott álláspont, elgondolás, hogy mennyire alkalmas akvárium dekornak?
 
Alapjában véve igaz az, hogy a lávakő szétmorzsolódik? Mosás közben kisebb darabok váltak le róla. van arról valamilyen határozott álláspont, elgondolás, hogy mennyire alkalmas akvárium dekornak?

A dekorként használt lávakővel semmi gond nincsen, én sok éven keresztül alkalmaztam. Néhol ha erősebben piszkálod a sok 'ázástól' letörhet belőle 1-1 elfárdt darabka, de én ilyet csak akkor tapasztaltam amikor kifőztem és súroltam mint az atyaúristen. :) Szóval teljes lelki nyugalommal lehet használni szvsz.
 
A dekorként használt lávakővel semmi gond nincsen, én sok éven keresztül alkalmaztam. Néhol ha erősebben piszkálod a sok 'ázástól' letörhet belőle 1-1 elfárdt darabka, de én ilyet csak akkor tapasztaltam amikor kifőztem és súroltam mint az atyaúristen. :) Szóval teljes lelki nyugalommal lehet használni szvsz.

Köszi! Az enyém gyakorlatilag körömmel morzsolható, ha súrolnám, azonnal darabjaira esne. Valószínűleg nem lávakövem van... :cautious:
 
Arpi1982!
Egy képet tudnál róla mutatni itt vagy a "Kövek, sziklák" topikban? Lehetőleg minél élesebbet. Lehet sikerül beazonosítani.
 
Arpi1982!
Egy képet tudnál róla mutatni itt vagy a "Kövek, sziklák" topikban? Lehetőleg minél élesebbet. Lehet sikerül beazonosítani.

Szia!
Esetleg ez megfelelne?
Köszi!

P2030037.JPG
 
Sziasztok,
Gyurka vagyok, még új itt nálatok. Lávakővel kapcsolatban, alapvetően nem morzsálódik, nem törik. Erőss fizikai behatásra (1.5 méterről betonra ejtve) sem volt számottevő változás rajta.
A kő 9 éve van nálam, ezt az időt különféle feltételekkel, de akváriumban töltötte.
Bátran használható, növények , főleg moha félék nagyon kedvelték.

Üdv
Gyurka
 
Pedig ez egy szép lávakő. Nem lenne szabad morzsolódnia, maximum a nagyon vékony, kiálló részek törhetnek le. Akváriumba kitűnő!

Gyurka!
Nekem a képed nem jeleneik meg, csak egy üres kis négyzet van a helyén.
Talán majd így:
17901799_fd15353e79141817bc7d4ccff2ef095c_m.jpg
 
Köszönöm, megnyugodtam! :) Újabb morzsolódást, vagy anyag-kiválást nem tapasztalok. Azt tervezem, hogy a májmoha majd szépen felfut rá és benövi, remélem megtetszik neki.
 
Off: A felfut rá a májmoha kifejezéssel csak annyi a gond, hogy a riccia nem kapaszkodik meg semmin sem, mert a neve magyarul Úszó Májmoha. Ebből adódóan nem nő rá semmire sem, hanem a víz felszínén úszik. Ha lekötözöd akkor csak óvatosan csináld és rendszeresen nyírd is, mert könnyen felszakad és az egész egy csomóban fog úszni a víz tetején. De, ha mondjuk Jávai mohát, vagy Forrásmohát, Fissidens fontanust használsz akkor ezek már megtapadnak és ránőnek a dekorokra. A májmohára ez pont nem jellemző. De olvass utána itt:
Riccia fluitans | Magyar Akvakertész Fórum

On:....
 
Pedig ez egy szép lávakő. Nem lenne szabad morzsolódnia, maximum a nagyon vékony, kiálló részek törhetnek le. Akváriumba kitűnő!

Gyurka!
Nekem a képed nem jeleneik meg, csak egy üres kis négyzet van a helyén.
Talán majd így:
17901799_fd15353e79141817bc7d4ccff2ef095c_m.jpg

Köszönöm a segítséget. .-)
 
Back
Oldal tetejére