• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lava Mountains

hnorbi

VIP kertész
A korábbi fás-köves berendezések után most egy iwagumi akváriumot akartam kipróbálni. Az itthon rendelkezésre álló kövekből építkeztem. Volt egy láda barna lávakövem, amit eddig aljzatemelésre használtam, de találtam köztük szépen textúrált köveket is, ezek voltak a kiindulási alap.
A növényesítést az előző akváriumból megmentett növényekből és pár doboz zselés növényből oldottam meg.
Az akvárium két hete, december 3.-án indult. A növények szépen terjeszkednek, alga nincs egy darab se, hétvégén bekerültek a lakók is, úgyhogy eddig minden a legnagyobb rendben zajlik.

Akvárium:
- 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg

Szűrő:
- Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő
- Eheim Substat Pro

Világítás:
- ATI Sunpower 4x39W (dimmelhető)

CO2:
- 10kg Linde palack
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- DIY reaktor

Sterilizátor:
- Twinstar nano 2

Aljzat:
- ADA Aquasoil Amazonia
- Tropica Substrate növény táptalaj

Dekor:
- barna lávakő
- ADA Aqua Gravel S
- ADA Colorado Sand

Növénytáp:
- Aqualine TF Planter
- NO3, PO4 porból keverve, külön adagolva
- Adagolás: ATI DP-6 dózispumpa


Növények:
- Anubias barteri nana mini
- Eleocharis acicularis mini
- Hemianthus callitrichoides
- Hemianthus micranthemoides
- Micranthemum monte carlo
- Myriophyllum guyana tc
- Lilaeopsis brasiliensis
- Ludwigia brevipes
- Riccardia Chamedryfolia
- Staurogyne repens TC

Állatok:
-
Paracheirodon simulans
- Axelrodia riesei
- Otocinclus affinis
- Szuper tigris garnéla

24295217717_68013d58f8_b.jpg

24295217017_fda46ab512_b.jpg

24295216607_0ce738670a_b.jpg

25291003358_006854a250_b.jpg

24295214657_6219bb03af_b.jpg
 
Utoljára módosított:
Jó lett Norbi !
Végre egy köves akvárium is a repertoárban :)
Külön tettszik az a Miryo ösvény bal középen (y)
Mohákra figyelj nehogy ellepjék majd a köveket és akkor lesz egy igen ütős kis akvárium fotód majd róla.
Egy megjegyzés csak hogy legyen az is.Ha még esetleg cserélhető hátul a kő színe iszonyat elüt a többitől Én egyből oda néztem,vonzza a tekintetet.
 
Jó lett Norbi !
Végre egy köves akvárium is a repertoárban :)
Külön tettszik az a Miryo ösvény bal középen (y)
Mohákra figyelj nehogy ellepjék majd a köveket és akkor lesz egy igen ütős kis akvárium fotód majd róla.
Egy megjegyzés csak hogy legyen az is.Ha még esetleg cserélhető hátul a kő színe iszonyat elüt a többitől Én egyből oda néztem,vonzza a tekintetet.

Köszi Viktor!
A Myrio guyana nagyon szuper kis növény, pár napja nagyon megindult, pedig azt hittem, nem lesz belőle semmi, eléggé meg volt viselve szegény, amikor kiszedtem a dobozból. Ő most az aktuális kedvenc, nagyon tetszik az élénk zöld színe.
Moha csak riccardia van, nem is akarok mást, de még szerintem fogok pár helyre ragasztani.
Az a hátsó kő élőben nem zavaró, legalábbis nekem nem tűnt fel eddig. De így fotón lehet hogy jobban kijön a színbeli eltérés. Elvileg még cserélhető, lehet nézek a helyére egy másikat.
 
Ritkán látni lávakőből ilyen mutatós, scapet,de akkor annál nagyobb öröm.
Úgy nézem Norbi, megy neked ez a köves vonal is! ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Ritkán látni lávakőből ilyen mutatós, scapet,de akkor annál nagyobb öröm.
Úgy nézem Norbi, megy neked ez a köves vonal is! ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről

Köszi Sanyi! És a riccardiát is, nagyon feldobta a látványt!
 
Nagyon jól néz ki, pár hét és a növények átveszik az uralmat a lávakövek felett. :)
A szekrényedről tudnál feltenni képet? ÉN is ilyen méretben gondolkodom, és azt tudom, hogy dupla felsőlap elég lenne e ahhoz, hogy középen ne keljen alátámasztani, nálad hogyan van megoldva?
 
Nagyon jól néz ki, pár hét és a növények átveszik az uralmat a lávakövek felett. :)

Erre van kitalálva az olló! :)

A szekrényedről tudnál feltenni képet? ÉN is ilyen méretben gondolkodom, és azt tudom, hogy dupla felsőlap elég lenne e ahhoz, hogy középen ne keljen alátámasztani, nálad hogyan van megoldva?

A szekrényem laminált GA-s bútor, még a korábbi verzió, a két ajtós, középen alá van támasztva. Itt találsz róla képeket: https://www.greenaqua.hu/hu/ada-stilusu-laminalt-akvarium-butor-90x45x70cm.html
 
Ma vízcsere volt, előtte a baloldalon megnyírtam a myrio guyana-t, és bal hátul a HM-et. Óvatosan adagolom a tápot, micro-ból, nitrátból és foszfátból napi 2ml megy az akváriumba, de így is sprintelnek a növények.

Kicsit emeltem a fényen, és módosítottam a lámpa beállításain is:

Ch 1.:
11:00 - ON
11:15 - 15%
12:00 - 15%
12:30 - 75%
19:00 - 75%
19:30 - 15%
20:15 - 15%
20:30 - OFF

Ch 2.:
11:30 - ON
11:45 - 15%
12:30 - 15%
13:00 - 75%
19:30 - 75%
20:00 - 15%
20:45 - 15%
21:00 - OFF
 
Utoljára módosított:
Szio Norbi!Végre,mar vártam,hogy mikor rukkolsz elő valamivel!Ahhoz képest,hogy én nem igazan preferálom az ilyen színű lávakövet(nekem is volt),elég kafa scapet raktál össze!Kimondottan tetszik!Örülök,hogy újra olvasunk tőled naplót!Hajra!Ja és Kellemes ünnepeket!
 
Szio Norbi!Végre,mar vártam,hogy mikor rukkolsz elő valamivel!Ahhoz képest,hogy én nem igazan preferálom az ilyen színű lávakövet(nekem is volt),elég kafa scapet raktál össze!Kimondottan tetszik!Örülök,hogy újra olvasunk tőled naplót!Hajra!Ja és Kellemes ünnepeket!

Köszi Patrik! Igazából ez volt a kihívás a dologban, hogy barna lávakövekből milyen értékelhető scape-t lehet kihozni (seiryu-ből meg mantenből nem nehéz :D), általában nem szokták szeretni, legtöbben a fekete lávaköveket részesítik előnyben.
Szerencsére sikerült szépen texturált köveket is szerezni, de sokat legoztam, mire elégedett lettem a végeredménnyel. Így benövényesítve meg elég jó lett az összkép.
Persze most se versenyakvárium összerakása volt a cél, de azért ha majd eléri azt az állapotot, beküldöm a jövő évi versenyekre.

Kellemes ünnepeket Neked is!
 
A Jézuska hozott egy kis diatom-ot az akváriumba, már kezdtem reménykedni, hogy megúszom algamentesen az indítást. A köveken is megjelent a zöld pont, de ez zavar legkevésbé. Viszont a myrio guyana-t úgy néz ki, korán nyírtam meg, elkezdett barnulni és elmállani. Remélem, nem fog tönkremenni, mert nagyon tetszik.
Most így néz ki:

lm_06.jpg
 
Az akvárium ma lett 3 hónapos. A legutóbbi bejegyzés óta nem sok naplózni való dolog történt, a növények szépen fejlődnek, alga továbbra is csak GDA a köveken. A myrio guyana-t kiszedtem bal középről a kövek közül, helyére HM került. Az a néhány tő myrio, ami bent maradt, szépen összeszedte magát, és most egy vegyes bokrot alkot HM-mel keverve.

A kövekről leszedtem a riccardiát, elkezdett berohadni alulról, megtisztítva és rácsra kötözve kb. egy hónapig regenerálódott az aksiban. A kövekre addig tettem mini fissit, a múltkor pedig visszaragasztgattam a riccardiákból is kisebb csomókban. Nagy örömömre szépen helyrejött, eddig nem sok sikerem volt vele.

A múltkor megtisztítottam a szűrő csöveket és az üvegeket, ha már kikerült a technika, kattintottam pár képet:

39717422375_2f8cfbf420_b.jpg

26741182658_ec5ac5159b_b.jpg

26741185758_279fdd153a_b.jpg

26741180938_9c354753cc_b.jpg

26741184028_526373067d_b.jpg

39717511285_ffa5c4bdac_b.jpg
 
Nagyon szép lett, bár nekem az itt-ott előbukkanó pinnatifida olyan, mint a nyuszifül!:whistle:
A fissi gombóc bokrok viszont ámulatosak!(y)
 
Nagyon szép lett, bár nekem az itt-ott előbukkanó pinnatifida olyan, mint a nyuszifül!:whistle:
A fissi gombóc bokrok viszont ámulatosak!(y)

Nyulakat nem tartok, mert lelegelik a zöldségeket :D. Ebben viszont igazad van, a pinnatifidára figyelni kell, mert ha túlnőnek, eltolják az arányokat. Azóta már lett ritkítva, de kb. kéthetente lenyesem a túlnőtt szálakat.
 
Back
Oldal tetejére