• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zuko's Land

Staurogyne 2 tő 1-1 levelének a végén észrevettem pici barnulást. Nitrogén hiányra utal, ez lehetséges? Kevés tápot adagolnék? :/
( Az apró fekete pöttyök, azok talajból származó por)

2017-04-28_19h36_57.png
 
Sziasztok!

Minden növényem szépen fejlődik, viszont nagyon látni, hogy mindenki kapaszkodik felfelé a fény felé. Ezért kézi erővel az utolsó 2-3 világítási órában feljebb emelem a fényerőt, majd vissza, hogy amikor kapcsol ne a fullal indítson. A növények ezt gyors bubizásra váltják, ami hihetetlen, hogy csak egyet dimmelek pluszban és mennyit számít, viszont nem merem úgy hagyni, nehogy az alga is hasznosítsa :)

A gyökéren lévő kő és maga a gyökér is, elég erősen árnyékol, így úgy döntöttem veszek egy másik ledes lámpát, amit el tudok osztani normálisan az akksin, így nem lesz vészes az árnyék, sőt talán megszüntethetem teljesen.
A Hydrocotylt még nem tudtam felkötözni, nem akarok olyan kötözőt használni amiven fém huzal van, ezért damilozni fogok, csak az elrendezésen agyalok. A gyökér nagyon érzékeny még mozgatásra, ezért nem bántom a rajta lévő köveket.
A második hetes vízcserét, ahol két naponta kellene 50%-t cserélni, leváltottam napi 25%-ra, hogy a beoldott CO2-t szintent tudjam tartani valamennyire, így az első növekedési ütem gyorsabb lehet, talán több tápanyagot szívva el a vízből.

Időközben a hétvégén egyik barátoméknál meséltem a CO2-es akváriumokról és meglepetésemre egy 10kgos palackot (uygan lejárt nyomáspróbásat) de hozzámvágott, mert neki nincs rá szüksége és amúgy is csak ott megy tönkre :D
Így talán még sem fogom sokáig elkerülni a nagymosáú rendszert.
 
nem akarok olyan kötözőt használni amiven fém huzal van, ezért damilozni fogok

Utólagos kötözés nem egyszerű, ha a dekor nem kiemelhető. Én is rákényszerültem a víz alatti kötözésre több ízben is. Egyik alkalommal a műanyag bevonatos drótot használtam, eddig semmi gond, a halak még nem rozsdásak...:ROFLMAO:. Mostanában pedig rákaptam a rozsdamentes acél drótra. Kőre, fára használható. Egyszerűen csak "U" alakban meghajlítom (kb. akkorára, ami a dekorra passzol, kőre kötözésnél szűkebbre) ráteszem a növényre és rányomom a dekorra, egyszerűen csak rászorul (fánál ajánlott ráhajlítani, és akkorára csinálni, hogy ne lógjon le a dekorról a drót (nehogy megsértse a halakat)). A ma feltöltött első és második képemen látszik is.;)
 
Sziasztok!
Egy picivel több, de két hetesek lettünk :) Sajnos menetrendszerűen megjelent az üvegen és a köveken az alga. Eddig következő módon dolgoztam, első héten napi 50%, második héten napi 25%, innentől minden harmadik nap 50% csapvíz plusz Prime továbbra is, easy start elfogyott, remélem elég volt az indításhoz, gondolom ezért emelkedett a Nitrit szint is. JBL Proscan tesztek:
2017-05-05_19h48_24.png
Növénytáp: Vízcsere után 2 nyomás + vízcsere nélküli napon 2 nyomás. Carbo 5ml vízcserekor, vízcsere nélküli napon 2.5ml villanyoltáskor.
Fény: 2-t visszadimmelve már 7 órában 13:30-20:30, kicsit megküldve mikor a gépnél ülök :)
Alga: Üvegen talán por és köveken megjelent pontalga.
Penész továbbra is rengeteg a gyökéren, illetve a újonnan behelyezett DropChecer gyűjti nagyon :/
Növények:
  • Parvula nem mozdult sokat
  • Helferik megtalálták önmagukat mindkettő mint a gomba
  • HC, gyakorlatilag stemként nő felfelé, ránézésre fényt igényel vagy nyírni kéne
  • MC, a levélváltás megtörtént, gyönyörű zöld színben terjeszkedik, lekerültek felőle a kövek és életre keltek :)
  • Staurogyne, mintha megállt volna és bokrosodna :)
  • Acicularis, szinte kötélen húzzák felfelé, gyönyörűen terjeszkedik és nő
  • Pistia is nagyon sokat nőtt, nagyon hosszú gyökeret is eresztett
  • Limnobium iszonyú módon megindult, lassan lesz belőle elvihető is :)
  • Hydrocotyle még pihen a dobozban, hnap tervezek egy nagyobb karbantartást
Technika:
Flow-val nem vagyok megelégedve, láttam videókat hogy, hogyan gyűjtik a "szemetet" a beszívó ágak, hát az enyém előtt gyakorlatilag elúsznak a darabkák :( lehet megkapja az eredeti Oase beszívót
+ érkezett egy drop checker, vízcserék látványosan világosítják
+ Chihiros doctor is már dolgozik (ha csak ráolvasással működik, kérlek mormoljátok az imákat :D)
+ 10kg CO2 palack érkezett ajándékba 16kg a súlya, tehát kb 3kg gáz van benne. Ha anyagilag okés lesz a hónap, akkor veszek egy két dolgot, igazából reduktort tudnék kölcsön kérni, tehát nem sok befektetéssel lehetne manuálisan állítható nagynyomásút csinálni, tűszelep, visszafolyógátló, cső és talán mehetne is egy diffúzorral.
Telós képek:
acicularis.JPG alga_seiryu.JPG cuba.JPG helferi.JPG montec.JPG staurogyne.JPG uvegalga_penesz.JPG

Totál a végére :) örülök, neki, hogy nagyon sokat változott és a pozitív irányba, algáktól gyakorlatilag rettegek :D Bármilyen tanácsot szívesen elfogadok, hogy merre kéne legyek arccal.

total.jpg
 

Attachments

  • IMG_4721.JPG
    IMG_4721.JPG
    209.2 KB · Megtekintések: 7
Villanykapcsoláskor a következő látvány fogadott. Gondolom annak köszönhetően, hogy kikerültek a támasztókövek, észrevettem őket. A fényerőt még egyel lejjebb dimmeltem, már 3 mínuszban vagyok. Kap egy 50%os vízcserét, és picit lefogkefélek mindenkit. Easy startot használtam 1.5 hétig minden vízcserénél, szerintetek első Amano lakók mikor érkezhetnek? Picit Nitritem van, ammóniát sajnos nem tudok mérni :(

2017-05-06_13h48_44.png 2017-05-06_13h49_00.png alga.JPG
 

Attachments

  • 2017-05-06_13h48_44.png
    2017-05-06_13h48_44.png
    284.6 KB · Megtekintések: 6
  • 2017-05-06_13h49_00.png
    2017-05-06_13h49_00.png
    427.5 KB · Megtekintések: 6
Hát kb 2 órát töltöttem az akksi felett.
Megpróbáltam lekefélni mindent amin láttam, hogy a gonosztól származik. :D
Eltávolítottam a rohadó leveleket amiről csak tudtam, sajnos sok helyre nagy ollókkal esélyem sincs beférni, így egy körömvágóolló hívtam segítségül. Illetve jó lenne egy levitáció varázslat, mert sok helyre a majom kezem nem fér be :D
Összehálóztam mindent, kitakarítottam a skimmert.
Majd jött a flow, ugye panaszkodtam, hogy nem tetszik vhogy. Hát megmértem félig leengedett állapotban, hogy egy konyhai mérőedényt hogyan is tölt meg adott idő alatt. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy kb 300l/h az 1100 helyett...
Előszűrőt óvatosan kinyomkodtam, tudom, hogy első hónapban nem is lehetne hozzányúlni, de így semmi flow nem volt gyakorlatilag... Jelenleg kb540liter/órával üzemelek, sokkal határozottabb a vízmozgás.

Mai nap elmegyek beszerzek egy ammonia és nitrit csepegtetős tesztet, illetve easy startot.
 
Sziasztok!

Ami csak lehet alga úgy néz ki megjelent :) de felveszem a harcot :D
Megjött a GSA elég erősen a flow nélküli üvegen növekszik.
Chihiros doctort áttettem a befújó ág alá így sokkal jobban terjeszti, illetve nem szívja be annyira a szűrő. Sokkal jobb a ködölés elterjedése a vízben.
A beszívó ágat messzebb raktam, konkrétan a másik sarokba, mert nem tűnt elég jónak abban a sarokban az áramlás és nagyon erősen apró "bokorként" vmi fonalas alga jelent meg.
Köveken látni mint a békanyál visszajött a fenti képen látható alga, és ez a típus jelent meg több helyen is.
Ennek örömére érkezett 3 Amano is. Igyekszek majd lassan telepíteni :)
GAból hozott a postás CO2-höz alkatrészt, de mágnesszelepem és reduktorom még mindig nincs :(
 
Ma 3 hetesek lettünk, mindenki szépen növöget.
Érkezett összesen 5-5 zsoldos Oto és Amanao személyében, sajnos 2 oto kiugrott a csapba amikor a zacskóból átöntöttem őket a hálóba :(
Egyet sikerült megmentenem az ülepítőből, hát nem sokat jósolok neki, hófehér volt mikor kivettem, azóta lassan nyeri vissza a színét.
Lekapartam az üveget körbe és végre felkötöttem a Hydrocotylt, reméljük megkapaszkodik a fában és szépen oda tudom bokrosítani :)
Az algák visszaszorulni látszanak. Talán a doctor, talán a fényidő rövidítése (6óra), talán a növények már erőre kaptak és a szűrő is teszi a dolgát megfelelően. Illetve újra kap vízcserénél easystartot.
Innentől 2 vízcsere lesz a héten, utána már csak 1 hetente.
Továbbra is 5ml GA wellness.
Egy fontos kérdés viszont, a drop checker színe abszolút nem változik, a PHm konstans 7-7.2 körüli ami kék kellene, hogy legyen, ehelyett majdnem világossárga :( Ezt tudja vki miért nem működik? :(
Végére egy totál:

total.jpg
 
Sziasztok!
Elröpült egy hónap, rengeteg változás és rengeteg örömöm leltem, na egy pici bosszúságot is, de azért nagyon nagyon tetszik ami történik és magamhoz képest jól állok :)
Kaptam kölcsön reduktort és immáron nagynyomással torlódik a co2 a medencébe, kb 2 bubi/sec, amivel indítottam, hogy ne történjen semmi nagy probléma.
Az algák nagy része teljesen eltűnt, csak zöld pont lelhető fel a dekoron. Jelentem a kikukázott Oto és él és virul, dolgozik keményen.
Úszó növényeket szeretném kidobni a héten a vízből, ha esetleg van jelentkező bátran jöhet érte :)
Utolsó vízcserét csak hnap tudom megejteni, utána már átállok heti 1re.
Lámpám már feltolva, csak 1-et dimmeltem vissza, de továbbra is 6 órában világítok.
Drop checkert kivettem a vízből, gyakorlatilag használhatatlan, nem tudom mit követtem el, a feltöltésnél, hogy nem színeződik semmilyen irányba.
A holnapi nagytakarításnál, a szűrőhöz még nem nyúlok, pedig van egy plusz liter Mátrixom. Vízcserét megejtem és majd csak 2-3 napra rá bontom meg a szűrőt, hogy ne egyszerre érje nagy sokk.
Montecarlo lassan teljesen összenő, Parvula nagyon gyengélkedik, Acicularis istenien fest és a Starogyne is. Hydrocotyl csak most éledezik, és folyamatosan kötözöm őt :)
Helferik is csodásak!
A be és kifolyón már nagyon látszik a bacikúltúrák kialakulása, ez külön öröm, mert azt jelenti, hogy elindult a munka :)
Szeretném egyébként a véleményetek kikérni, hogy mely nano-halak érkezhetnek/mutatnának jól? Mindenképpen egyforma és kb 15-20 fős rajhalra gondoltam,IMG_4784.JPG IMG_4755.JPG IMG_4785.JPG
 
Ma érkezett egy liter mátrix a szűrőbe, így már a következőképpen alakul:
gyűrűk, szivacs, mátrix, mátrix, sűrűbb szivacs (gyári) :)
Picit kiöblítettem benne minden szivacsot, a mátrix szép barna volt már az újhoz képest és az előszűrő és otrombán nézett ki.
A víz jelenleg elég homályos de gyorsan tisztul :)
Szép hétvégét!
 
Ahogy várható volt a szűrőbolygatás után, rendesen besárgul a vizem.
Adagolok minden nap easystartot 15ml-t és hnap pedig vízcsere egy kis kősikálással.
Kicsit megtoppoltam a HM-et és a Staurogyn-t majd az utobbit melléültettem, hogy sűrűsítsem :)
Nagyon várom, hogy az üvegeket megtisztíthassam, egyelőre superge-t nem tudok használni, de ecettel majd nekimegyek meg egy kis kefével. Ugyanígy akarok tenni a csövekkel is.
Rajhalakkal kapcsolatban amikre gondoltam:
  • Titteya 8egy pici vörös talán feldobná az akksit :) )
  • Szivárványos guppi (pláne kékben, imádom a kéket, de lehet gicsessé tenné a vizet)
  • Neon razbóra (ő lenne a kedvenc, de nagyon ritka)
 
Addig addig, hogy az én kis növényhatározónak nem mondható agyamban látom, hogy az Aquafaunában vásárolt HC tulajdonképpen HM!! Na most ez nekem most tűnt fel, nem hogy cserepes korában. Gyanúsan nyúlt folyamatosan és ezt betudtam a kevés fénynek.
És ami mégjobban bánt, hogy úgy is adtam el, hogy HC :( Ezért itt nyíltan elnézést is kérek @Szabó Krisztián -tól! Nem szándékosan tévesztettelek meg!
Sajnos mindig viszakanyarodunk oda, amit többször hangoztatnak a GA-s srácok, hogy élőlényt csak és kizárólag ellenőrzött forrásból.
Ma egyébként kicsit rendetraktam, ki és befolyóágakat rendberaktam, illetve a HC-t, akarom mondani HM-t :banhappy:, kicsit megnyírtam és a Monte Carlot is vékonyabbra rétegre vettem.
Pici zöld pontalga megjelent itt ott az erősen világított részeken, ahol merőleges a rá eső fény.
A Drop checkerben megint folyadékot cseréltem, sajnos továbbra is konstans sárga, akkor is ha nem megy a CO2 :( Viszont a növények úgy tűnnek jól érzik magukat, habár bubizás csak nagyon kis esetben látható, nőnek mint a gomba.
A fáról leszedtem 1-2 hydrot, mert nem tetszik. Sajnos abszolőt nem felelt meg az elképzelésemnek.

És akkor pár kép:

IMG_4856.JPG

IMG_4857.JPG

IMG_4855.JPG

total.jpg
 
És mit szólsz a Microrasbora Kubotai-hoz? :) Őket most leltem, csodás kis lények :)
Vicces, mivel tetszik az a hal is. 2 dolog miatt nem venném meg: nem élnek sokáig sajnos és a zöld növények között lehet majd látni őket?

Az új akváriumomba azért se lesz Kubotai,mert van 5 Borarasom és inkább kiegészítem egy nagyobb csapattá.

A Titteya-t láttam élőben, nagyon szép,csak nem tudom bántja-e a garnélákat. A nano halak olyan kicsik (a Kubotai is), hogy nem veszélyesek a garnikra.


Ja,és a piros halak mellé kék garnélát akarok majd,így lesz szín az akváriumban(vagy sárgát,de inkább kéket).
 
Utoljára módosított:
Lehet még is HC az, csak a Magnat hangszóró miatt ki akar mászni:D
Előbb ugranak ki a szomszédok a bőrükből mint a HM :D Használni se nagyon lehet max 6ig, akkor se erősen, mert akkor már zörget a szomszéd. (szerintem már nincs zománc a radiátorán) :D Max vasárnap délutánonként tudok egy fimet megnézni.

Vicces, mivel tetszik az a hal is. 2 dolog miatt nem venném meg: nem élnek sokáig sajnos és a zöld növények között lehet majd látni őket?
Az új akváriumomba azért se lesz Kubotai,mert van 5 Borarasom és inkább kiegészítem egy nagyobb csapattá.
A Titteya-t láttam élőben, nagyon szép,csak nem tudom bántja-e a garnélákat. A nano halak olyan kicsik (a Kubotai is), hogy nem veszélyesek a garnikra.
Ja,és a piros halak mellé kék garnélát akarok majd,így lesz szín az akváriumban(vagy sárgát,de inkább kéket).

Én a garniktól félek, mert nagyon szaporodnak :( Amúgy én is el tudnám képzelni, hogy mojolnak az aljzaton a kis színes élőlények :)

Egyébként égető a halkérdés, mert megjelent vmilyen féreg, gondolom planária. Ugyan csak nagyon keresve, de találok már :(
 
Szia!
A garnélák miatt ne aggódj, önszabályozóak, a rendelkezésre álló hely függvényében szaporodnak. Sok lesz, de nem fognak kifolyni az akváriumból. A DC kérdésre saját tapasztalatot tudok mondani: mikor az algától kell megpucolnom a DC-t, ahogy kiveszem a vízből, pár percen belül a lime szín átmegy kékesbe. Ahogy visszarakom, pár órán beül lime színe lesz. Tehát jó a folyadék. Esetleg próbáld ki te is, húzd a DC-t vízszint fölé 15 percre, hogy változik-e a színe.
"Drop checkert kivettem a vízből, gyakorlatilag használhatatlan, nem tudom mit követtem el, a feltöltésnél, hogy nem színeződik semmilyen irányba."
Most olvastam, bocsi. Akkor sz@r a folyadék, dobd ki, újat kell venni.
 
Utoljára módosított:
Szia!
A garnélák miatt ne aggódj, önszabályozóak, a rendelkezésre álló hely függvényében szaporodnak. Sok lesz, de nem fognak kifolyni az akváriumból. A DC kérdésre saját tapasztalatot tudok mondani: mikor az algától kell megpucolnom a DC-t, ahogy kiveszem a vízből, pár percen belül a lime szín átmegy kékesbe. Ahogy visszarakom, pár órán beül lime színe lesz. Tehát jó a folyadék. Esetleg próbáld ki te is, húzd a DC-t vízszint fölé 15 percre, hogy változik-e a színe.
"Drop checkert kivettem a vízből, gyakorlatilag használhatatlan, nem tudom mit követtem el, a feltöltésnél, hogy nem színeződik semmilyen irányba."
Most olvastam, bocsi. Akkor sz@r a folyadék, dobd ki, újat kell venni.
Szuper kb 2 hete rendeltem, na nem mint ha az a 2000ft lenne gond, csak az idő :) meg igazából enélkül is tudnom kéne nem? :p :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére