• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Most még azon gondolkoztam, hogy hogyan lehetne még megoldani a bejövő co2 mennyiségét. Valami csap vagy nem is tudom. Esetleg valami mehanikus szerkezet a csőre ami ugye a kereszt metszet csökkentésével szabályozna.
 
Most még azon gondolkoztam, hogy hogyan lehetne még megoldani a bejövő co2 mennyiségét. Valami csap vagy nem is tudom. Esetleg valami mehanikus szerkezet a csőre ami ugye a kereszt metszet csökkentésével szabályozna.
Tűszelep. Nagyon patentűl be lehet állítani vele a nyomásodat.
 
Hát most estére már nem nagyon kell állítani semmit sem. Most per pillanat éppen csak pislákol valamennyi bubit. Tegnap lehet azért tolta annyira mert még a cukrot dolgozta, ami mára kifogyott a liszt pedig még nem indult be. Vagy egyszerűen nálam nem fog működni a lisztes cucc. Szerintem ez hamar ki fog derülni, hogy hol a hiba.
 
Hát most estére már nem nagyon kell állítani semmit sem. Most per pillanat éppen csak pislákol valamennyi bubit. Tegnap lehet azért tolta annyira mert még a cukrot dolgozta, ami mára kifogyott a liszt pedig még nem indult be. Vagy egyszerűen nálam nem fog működni a lisztes cucc. Szerintem ez hamar ki fog derülni, hogy hol a hiba.
Ehhez annyira nem értek csak a palackoshoz. Megkérdezhetem mik a terveid berendezés szempontjából.
 
Egyenlőre a terv az, hogy ekkora akiban is megtudjam tartani a növényeket úgy mint a nano-ban sikerült. Itt még van mit csinálnom, főleg a világításomat kell kicsit feljebb hozni. Jelenleg egy db kompakt izzó van felette 20w, 6500k. Januárban csinálom felé a diy függeszthető pilácsot, kettő ilyen izzóval. Aztán mikor már az időjárás fogja hagyni a növények postázását akkor elkezdek bevásárolgatni. Akkor majd kitalálom a berendezést is :)
 
Értem. Milyen növényesítést vagy stílust képzelnél el magadnak? Fás-mohás, köves füves, zátonyos növényes, holland ?
 
Köves-füves tetszik de magamnak nem tudnám elképzelni itthon. Inkább valami fás, köves de konkrét elképzelés még nincsen. Tudom ez gond lehet de a napló címe kb ezt is tükrözné "lassan érünk messzire" . A lényeg az lenne, hogy szép zöld legyen és azt megtörni itt-ott valami vörös növénnyel. Kb ilyesmi lenne a terv :)
 
Jó választás. Nem is nehéz és nagyon jó hangulata van. Könnyen fenntartható. Mivel lámpa készítéshez készülsz pontosan határozd meg , hogy low vagy highben szeretnéd folytatni mert világítás építésnél egyszerűbb ha csak egyszer kell megépíteni és nem kell hozzá sufnizni később.
Menni fog neked ez nem bonyolult. Ha bármiben tudok segíteni és élnél vele ne kímélj.
 
Jó választás. Nem is nehéz és nagyon jó hangulata van. Könnyen fenntartható. Mivel lámpa készítéshez készülsz pontosan határozd meg , hogy low vagy highben szeretnéd folytatni mert világítás építésnél egyszerűbb ha csak egyszer kell megépíteni és nem kell hozzá sufnizni később.
Menni fog neked ez nem bonyolult. Ha bármiben tudok segíteni és élnél vele ne kímélj.
Természetesen élnék a lehetőséggel és fogok is segítséget kérni. :)
Maradok a low iránynál a lehetőségeimet mérlegelve.
Rögtön akkor egy kérdés. Az 54l felé sok lesz a 2*20W, 6500k? Nem pirítós fénye egyébként.
 
Vége a kiolvasztásnak. Egyedül ez a növény élte túl a nem szándékos fagyasztást. (képen) . Egyébként őt, hogyan lehet betenni az akiba? Mert eddig ahogy raktam mindig csak szállt a vízben. Vissza raknám ha tudom, hogyan lehet. :D0855642762dff3d66d79d1006d31395c.jpg
 
Vége a kiolvasztásnak. Egyedül ez a növény élte túl a nem szándékos fagyasztást. (képen) . Egyébként őt, hogyan lehet betenni az akiba? Mert eddig ahogy raktam mindig csak szállt a vízben. Vissza raknám ha tudom, hogyan lehet. :DView attachment 23316
Ilyen egy annubias szétfagyva??
:) Gyurj belőle kis csoportokat és tömd be résekbe stb. Szépen el kezd hajtani és egybe marad.
 
Ilyen egy annubias szétfagyva??
:) Gyurj belőle kis csoportokat és tömd be résekbe stb. Szépen el kezd hajtani és egybe marad.
Egyébként elmondanám, hogy oda száműztem a már nagyon ecset algás növényeket. A növények nem élték túl ellenben az ecsetnek semmi baja nincs. Szívós egy dög az biztos.
 
Back
Oldal tetejére