• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Uraim lenne egy kérdésem. Főleg olyanokhoz akik hozzá értőbbek mint én :D na jó olyat nem lesz nehéz találni :)
Érdemes-e az én akimba adagolni easy carbo-t a plantamin mellé? Gondolom ártani nem ártana neki :) meg mennyi lenne a napi mennyiség amit igényelne az akim?
 
Tisztelt kollégák. Lenne egy kérdésem hátha valaki nézegeti a naplómat. @Evereka kollégának hála hozzá jutok egy üveg diffúzorhoz. Kérdésem az lenne, hogy hová kellene rakni az akvába, hogy jó legyen majd a bubik áramlását tekintve.
Csináltam egy "műszaki" rajzot, hogy hogyan van az akin a belső szűrő. Egyenlőre élesztős co2 lesz. Szóval aki tud segíteni az ne tartsa magában :)
80597e385b1eff4b13d972fad71b1775.jpg
Értelem szerint a fekete lenne az aki, a piros maga a szűrő, a kék pedig a szívó csonk. Kb méret arányos a dolog.
 
Tisztelt kollégák. Lenne egy kérdésem hátha valaki nézegeti a naplómat. @Evereka kollégának hála hozzá jutok egy üveg diffúzorhoz. Kérdésem az lenne, hogy hová kellene rakni az akvába, hogy jó legyen majd a bubik áramlását tekintve.
Csináltam egy "műszaki" rajzot, hogy hogyan van az akin a belső szűrő. Egyenlőre élesztős co2 lesz. Szóval aki tud segíteni az ne tartsa magában :)
A legcélszerűbb a befolyó alá tenni ,hogy az áramlat eloszlassa a co2-t az akváriumban.;)
 
ahol tolja kifelé a vizet a szűrő:Dde ha pont alá nem tudod/akarod rakni akkor a szemközti oldalra is teheted
Tudom rakni oda csak a szívó csonk nem fog beleugatni? Mondjuk legfeljebb annyira eltolni, hogy a szíváshoz ne legyen közel de a visszatérő víz tudja sodorni. :)
 
Sikerült kitalálnom a pilácsot természetesen diy lesz. Pár fotót fogok majd lőni a munka folyamatokról. Íves eresz csatornából fog készülni két db kompakt izzó lesz benne, illetve még azt nem tudom, hogy hűtő ventilátor legyen-e benne? Mivel függesztett lesz a vízfelszíntől magasabban így szerintem lesz hol távoznia a hőnek. Nem mintha annyira nagy hőt termelne ez a kompakt izzó.
Gondolkodom a co2-ön is. Eddíg próbáltam az élesztőset meg a zselés élesztőset. Az utóbbi nekem nem is indult be, lehet valamit rosszul csináltam. Most a lisztes receptet fogom kipróbálni meglátjuk mennyi sikerrel. Amin viszont még gondolkozom az az, hogy lehet a trugyis palackot belerakom egy 5literes palackba, feltöt vízzel, fűtést belerakok és a világítással egyidőben fog kapcsolni a fűtés is. Így azt akarnám elérni, hogy éjszakára ne pöfögjön annyira mint nappal. Aztán majd meglátjuk mit sikerül eléri vele. :)
 
Tisztelettel jelentem, hogy elkészült a technika. A lötty elkészítése után már egy óra múlva ontotta a bubikat szépen. Meglátjuk meddig fog kitartani egy adag trugyi :)
Most meg nem bírok betelni az apró bubik láttán :D4a9f7988657b3b73405de827b705b368.jpg6036d789603227ea3e3676c468fb4821.jpg
 
Most meg nem bírok betelni az apró bubik láttán

Ez lesz az az érzés, amire az angol azt mondja: "you never go back". :)
Mióta nincs CO2-m, ugyanúgy megvagyok nélküle, és nyugisabb is így az akvárium, ami jobban illeszthető az egyetemista élethez, viszont ez a bubi dolog bizony néha nagyon hiányzik. :)
Lehet be kellene szereznem egy légpumpát meg egy Aquario difit? :D
 
Nekik jobban mint neked;)
Nézem folyamatosan a halakat, hogy nekik van-e valami ellenszenvük a co2-vel kapcsolatban. Egyenlőre nem látuk rajtuk semmit sem. Úszkálnak szépen, nézegetik a bubikat. A vízfelszín fodrozódik szépen úgyhogy remélem nem is lesz semmilyen probléma reggelre. :)
 
Na most kell hogy felhivjam a figyelmedet egy remek kis szerkezetre amit ugy hivnak Drop Checker.A co2 megfelelő mennyiségét tudod vele ellenőrizni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére