• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Nem hinném. Max, ha nagyon összekoszolódik a szűréstől a levél. Akkor meg nyissz, és kész is van. Nekem is volt hasonló felállás és sosem jelentett gondot.
Tegnap még azt mondtam, hogy nem szívja oda. Erre ma arra érek haza, hogy lassan de csak oda szívta a levelet. Nem is tudom, nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy kinőtte ezt az akit az anubias. Túl nagy és túl sok. Nem is nagyon tudtam beilleszteni a képbe, egyszerűen csak beraktam oda a sarokba és kész. Sajnálnám likvidálni mert nálam lett ekkora és már egy ettől nagyobbat oda adtam ajándékba havernak. Nincs mese valamit ki kell találnom rá mert így vissza fogja a szívást.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ooops :) akkor fodrászkodás. De legalább ez azt jelenti, hogy jól érzik magukat a növények! Anubiasból van mini változat is. Az jobban mutat kisebb akváriumban, arányosabb a méret miatt.
 
Ooops :) akkor fodrászkodás. De legalább ez azt jelenti, hogy jól érzik magukat a növények! Anubiasból van mini változat is. Az jobban mutat kisebb akváriumban, arányosabb a méret miatt.
Igen nézegettem éppen a mini változatot. Talán arra le lehetne cserélnem.
Viszont ami most egyre jobban csikolja a fantáziám az a függesztett világítás. Így, hogy kompakt izzót használok nem is lenne olyan nehéz befüggeszteni. Csak ki kellene találnom valami normálisan kinéző "izét" aminek jó a fényterelő képessége és még vállalható a kinézete is[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ma ismét volt 20l víz csere, tápozás. Kérdésem az lenne, hogy a hőmérő most 24fokot mutat. Az elég az akinak vagy toljak bele egy fűtőt? Az anubias levelét meg levágtam amit oda szívott a szűrő. Úgy fest minden rendben van egyébként. Lassan fogalmazódik a függesztett világítás kialakítása. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szia!
Nem szükséges a fűtés. Simán jó az érték, még alacsonyabb hőfokon is szépen virul minden.(y)
Inkább azt mondom, hogy 24-25C fölé ne menjen a víz hőfoka.
 
Szia!
Nem szükséges a fűtés. Simán jó az érték, még alacsonyabb hőfokon is szépen virul minden.(y)
Inkább azt mondom, hogy 24-25C fölé ne menjen a víz hőfoka.
Köszi a választ. Akkor így rendben is vagyok mert ugye már megy a fűtési szezon és nem a kályha közelében van az aki. Nem aggódok így marad![emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nézegettem mert valami nem tetszett a szűréssel. Aztán néztem "google a barátod" és rájöttem, hogy mi a hiba. Sajnos rosszul raktam be a szűrő anyagokat. Feltűnt, hogy szemcsés a víz és nem tudtam miért. Aztán találtam egy képet, hogy hogyan is működik az Aquael FZN-2. Én a kis rekeszbe raktam szivacsot, a nagyba pedig a zeolit-ot. De ez így nem jó mert a működési rajz szerint is nem egyikből a másik kamrába áramlik a víz hanem mindkettőbben egyszerre. Tehát a hiba ott van, hogy míg a szivacs szűri is a mulmot addíg a zeolit szemcséi közt simán átmegy a mulm és vissza kerül az akiba. Tehát a megoldás mindkét szűrő kamrába ugyan azzal a felépétéssel kell elhelyeznem a szűrő anyagokat. Vagyis szivacs, zeolit, perlon vatta. Mindjárt neki ugrok és javítom a hibámat. 9b83ddc0b259fa2e46ceb63e966f889c.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szűrő átalakítás megtörtént. Mind két rekesz ugyan az: alul szivacs majd zeolit majd lefedve perlonnal. Most várok pár napot hátha sikerül "szemcsétleníteni" a vizet. Remélem a perlon réteg már nem enged át semmit sem. A kompakt izzóra raktam fényterelőt, javult a fény de nem marad rajta a gyári tető mindenképpen függesztett világítás lesz rajta. Jelenleg így 14:00-tól 22:00-ig 20W 6500k 1200lumen megy. Majd a függesztés megmondja, hogy kell-e kettő izzó vagy elég lesz egy is. [emoji4]
Sajnos sikerült kárt is okoznom. Volt egy tartalék szívó csonkom is azt akartam átalakítani skimmer szívó csonká. Sajnos nem bírta a fúrást és eltört[emoji52] a jelenleg használt csonkot már nem mertem fúrni így maradt eredeti formályában. Ha sikerül szereznem egy másikat akkor újra megpróbálom. Ilyet akartam csinálni de nem jött össze. 8e685de8ff3016ac45fb8ae17bebe3e6.jpg
Növények köszönik jól vannak. Hamarosan jön bele két új növény is de majd nyugtával dicsérjük. Vannak új hajtások, illetve a fára kötözött moha (függőleges reszen) leszedtem tegnap mert elkezdett barnulni. Nem akartam, hogy tovább szenvedjen így lekerült. Lehet, hogy a nagy tő Anubias megy az akiból mert szerintem kinőtte az akit. Van benne három kissebb tő azok maradnak amíg meg nem nőnek.
Egyenlőre ennyi és egy vállalhatatlan minősegű telefonos kép. Nem szép de legalább van[emoji28] 873091f47fbcda4d2f5e3261f3bd2b37.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Viszonylag régen írtam. Sajnos sok jóval nem tudok dicsekedni. Meglepett vagyis inkább beköltözött hozzám az ecset alga és a zöld pont alga. Egyik kolléga segített beazonosítani a lehetséges problémát. Meglátása szerint túl toltam a tápozást így adtam az algáknak is. Nem a literre számolt táp mennyiségével volt a gond hanem azzal, hogy a betolt tápot a kevés növény nem képes feldolgozni. Kolléga azt javasolta, hogy vegyek vissza 25%-ot a tápból és térjek át a napi tápozásra. Jelenleg most ott járok, hogy a világítási időt vissza vettem hat órára. Már csináltam kétszer 50% vízcserét. Tápot most nem toltam már két hete így próbálom kicsit megfékezni a dolgot. Még a héten csinálok ismét egy 50% vízcserét és onnan indítom ismét a tápozást a javasolt mennyiséggel. Remélem sikerül leküzdenem őket.
Viszont lenne kérdésem is:
1.- igaz, hogy a zeolit mint szűrő anyag elősegíti az ecset alga meglétét? ezt olvastam és nekem sajnos van ilyen szűrő anyagom
2.- mekkora áramlás kell a vízben? nekem most a szűrő fullon van járatva (Aquael FZN2) szépen jár a víz mindenhol nem látok olyan részt ahol ne mozogna. viszont a növények is mozgolódnak szemmel láthatóan. ez lehet gond vagy inkább vegyek vissza kicsit?
Egyenlőre ennyi van sajnos. Ami esetleg jó hír lehet az az, hogy vannak friss növény hajtások.
Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok.
Viszonylag régen írtam. Sajnos sok jóval nem tudok dicsekedni. Meglepett vagyis inkább beköltözött hozzám az ecset alga és a zöld pont alga. Egyik kolléga segített beazonosítani a lehetséges problémát. Meglátása szerint túl toltam a tápozást így adtam az algáknak is.
(...)

Milyen tápot használsz?
Milyen talajod van?

Végigolvastam az 54 literes naplót, és ez nem jött le...
 
Milyen tápot használsz?
Milyen talajod van?

Végigolvastam az 54 literes naplót, és ez nem jött le...
a talajom az JBL Manado. a táp pedig mindjárt megnézem és írom. de szerintem azt hagyom is mivel ismeretlen. inkább használom majd tovább a PlantaMin-t. azt ismerem legalább mert azzal tápoztam a 10 nano-t is.
 
Tisztelt nagyérdemű.
Mai nap ismét volt egy 50% vízcsere. Most így a héten összesen volt kétszer 50% vízcsere. Tápot nem toltam a héten próbáltam kicsit megfékezni így a túladagolást. Kisfiam kérésére pedig átrendeztük illetve újra ültettük a növényeket. A fák elrendezése az ő ötlete alapján történt az ültetés viszont az én reszortom volt. Sajnos a nagyon ecsetes növényeket kiszedtem és ideiglenesen karantén akiban vannak. Kíváncsi leszek, hogy a hideg vizet hogyan fogja szeretni az ecset :D
Szombaton hozzá jutottam két új növényhez, nevüket ott sem tudták megmondani én pedig lusta voltam keresgélni őket :) @Greg Filth kolléga szerintem kifogja szúrni az újdonságaimat és még a nevüket is fogja tudni :D igaz kolléga?! :D
Ma elkezdtem a tápozást is. Napi tápozásra állok rá, többek tanácsára. Jelen pillanatban ez 1,4ml PlantaMin/nap, világítási idő: 6ó/nap.DSCN3160.JPG DSCN3162.JPG Remélem az ecset elfog tűnni mert már csak minimális van benne. :)
Hoztam három képet is, nézzétel a minőségét de a kompakt Nikon ennyit tud, illetve kicsit piszkáltam a méretét a feltöltés gyorsasága miatt:)
Köszi, hogy benéztél, kritika, tanács jöhet :)
 

Attachments

  • DSCN3161.JPG
    DSCN3161.JPG
    195.4 KB · Megtekintések: 0
szerintem kifogja szúrni az újdonságaimat és még a nevüket is fogja tudni :D

Csak ha szeretnéd... :D
A kerek levelűnél valamelyik Echinodorus-ra tippelek, a másikra most így még nem tudok mit mondani, egyrészt mert feltételezhetőleg emers forma, a submers-eket pedig jobban ismerem, másrészt valami jobb szögből előnyösebb lenne a beazonosításhoz. :)
 
Csak ha szeretnéd... :D
A kerek levelűnél valamelyik Echinodorus-ra tippelek, a másikra most így még nem tudok mit mondani, egyrészt mert feltételezhetőleg emers forma, a submers-eket pedig jobban ismerem, másrészt valami jobb szögből előnyösebb lenne a beazonosításhoz. :)
Ez már így is több mint a semmi :D Köszi! Sajnos nem nagyon tudok jobb képeket csinálni ezzel a vassal de talán majd próbálok még másik szögből :)
 
Sziasztok. Na azt hiszem, hogy tegnapelőtt sikerült @mrgod007 kollégával összefutnunk. Kaptam is tőle pár grátisz növényt. Szóval itt is köszi mégegyszer :)
Ma este sikerült őket be is ültetnem, volt is egy segítségem kisfiam személyében :)
Úgy fest az ecset algát sikerült száműzni az akiból egyre kevesebb van lassan úgy kell keresnem :D a világítást még mindig 6óra/nap járatom, táp az továbbra is napi 1ml PlantaMin. Lassan szerintem vissza adok plussz egy óra világítási időt, de a szűrőt továbbra is folytva hagyom.
Hirtelen ennyi, jöjjön pár telós kép :)
d7e1f5e49a9ab4766333f10bb3e221c3.jpg6fae539e435806fe46ba1aa4e2a08ed5.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére