• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Esetleg még egy kartonpapírt mögé dobhatnál, hogy eltakarja a szűrődobozt. ;)
Fogok mögé rakni valamit már mert így tényleg csúnyácska[emoji2]
Lehet már csak akkor ha átköltözik az új helyére mert most nagyon nehéz piszkálni. Szűkösen van nagyon.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nekem a színek tűntek szembe nagyon. Bal elöl a Reineckii mini (ha jól látom) elég szép színeket mutat. A Riccia eléggé bebokrosodott. Hátul a piroskát is szép algamentesnek látom, és a színe is jót mutat. Viszont egyre bizonytalanabb vagyok vele kapcsolatban: nem tudom eldönteni, ő most Rotala Macrandra, vagy egy szép piros Bacopa? Tudnál róla dobni egy közelebbi képet? :)
Igen szerintem is szépek meg fejlődnek is. Viszont ami nagyon tetszik benne az az, hogy high tech akiból jöttek a növények és sikerült őket megtartani szépen ilyen technikai feltételekkel is. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Viszont amivel nem tudok mit kezdeni az a bolhaszerű apró akármik. Van fehér és barna színű is és ráadásul rengeteg.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

A bolhaszerű apró valamik akár kagylósrákok is lehetnek, látatlanban nehéz megmondani. Ha azok, akkor inkább örülni kell nekik, mert a megjelenésük alapvetően arra utal, hogy az akvárium mikró környezete egészséges. A férgek alapvetően kúszni, csúszni szoktak, míg a kagylósrákok, még ha nem is túl ügyesen, inkább úsznak.
 
A bolhaszerű apró valamik akár kagylósrákok is lehetnek, látatlanban nehéz megmondani. Ha azok, akkor inkább örülni kell nekik, mert a megjelenésük alapvetően arra utal, hogy az akvárium mikró környezete egészséges. A férgek alapvetően kúszni, csúszni szoktak, míg a kagylósrákok, még ha nem is túl ügyesen, inkább úsznak.
Sikerült őket likvidálnom. Ezek gyorsan mozogtak inkább olyan "ugrálás" szerűen mozogtak gyorsan a vízben. A megoldás két db endler guppy volt. Egy nap alatt elpusztították az összeset. Bent is hagytam őket biztos ami tuti.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Egy kis jelentés azoknak akik szokták nézegetni a naplót ha kerül bele új bejegyzés. :)
Lassan a kis kocka kezdi befejezni jelenlegi pályafutását. Marad, élni fog csak változnak dolgok mind kinézetében, mind technikában.
Ami a technikát illeti kap egy új világítást egy Philips kompakt izzót ami 12W 6500k cool daylight. Remélem ez már jó lesz hiszen 10l a kocka. A szűrés is változni fog. @flasback kolléga jóvoltából bekerül egy Aquael FZN-2 akasztós szűrő. Terveim szerint egyik tartálya kerámia gyűrűvel lesz tele (ha sikerül szereznem) a másik tartály pedig zeolit-al lesz tele. (Nekem bejönni látszik a zeolit mert a diy szűrőmben is ez volt és alga alig-alig volt)
A technikai fejlesztés itt ki is merül. Talán még a CO2 kezd csikolni de egyenlőre megmarad anélkül hiszen a növények így is bubiznak és jó formában vannak. Garnélák maradnak és a két endler guppy is. Még egy Oto párt eltudnék benne képzelni de a 10l kicsit visszatartó erő mert tény, hogy nem nagy ez az élőtér.
Kinézetét tekintve pedig új kinézetet fog kapni a kocka. Nézegettem sok sok inspirációs képet sok dolog tetszett is de nem nagyon tudtam dönteni. Azt tudtam, hogy marad a fa is illetve minden növényt is megtartanék de milyen formában?! :)
Aztán egyszer csak szembe jött velem ez a kép és bummm.... Szóval valami ilyesmi lesz a cél a nagy átalakítás után. Természetesen fogom naplózni a készültét ebben a naplóban mert nem akarok újat nyitni neki hiszen tobábbra is a kérdés, hogy ennyi pénzért milyen nano? :)
Képpel hááát most nem nagyon jelentkeznék mert sajnos vállalhatatlan állapotban van. Talán majd a befejezésénél egy "ilyen volt, ilyen lett" képet beszúrok majd. Na elég a felesleges szavakból ennyi lássuk az inspirációs képet!
Köszi, hogy benéztél! Tanácsok, ötletek jöhetnek! :)
8eec1354c400a3acf9b18859dcda4dd8.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Annak a pár embernek írok aki valamilyen szinten nézegeti ezt a naplót.
A 10l kis kocka mai nappal befejezte a működését. Vagyis egyenlőre le lett állítva, növények garnélák kiszedve. Sokat gondolkodtam rajta, hogy ha megfelelő odafigyeléssel, karbantartással megtudtam tartani a növényeket illetve nőttek, bubiztak folyamatosan akkor lehet egy nagyobb akiban kellene folytatnom. Adott volt egy halas akim is amiben két nagy tő anubias volt. Így jött az ötlet, hogy a két akiból marad egy és akkor most a nagyobbal kell eredményeket elérnem.
A nagyobb aki 60*30*30, 54l. Gyári tetővel (tuningolva).
Tehát belevágtam és minden növényt beleültettem ebbe az akiba. Scape nincs mivel ott még nem járok egyszerűen csak beraktam mindent úgy ahogyan nekem tetszik. [emoji4]
Naplót nem tudom, hogy indítsak-e neki.
Akkor lássuk is az akit. Bocsi a telós képért. [emoji2] f549254105c81a727d58475c823a806d.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Örülök neki, hogy immár nagyobb méretben is halazol.:) Viszont csatlakozom @Z1234 véleményéhez, a vitorlásoknak ez a méret kevés. Az, hogy 2 éve ekkorák ott valami nem okés. Én is tartottam vitorlás halakat és szépen megnőttek.
 
Örülök neki, hogy immár nagyobb méretben is halazol.:) Viszont csatlakozom @Z1234 véleményéhez, a vitorlásoknak ez a méret kevés. Az, hogy 2 éve ekkorák ott valami nem okés. Én is tartottam vitorlás halakat és szépen megnőttek.
Egyenlőre maradnak mert nem az én halaim. [emoji4]
Remélem a növényeket sikerül ebben a méretben is megtartani illetve gyarapítani. Most egyenlőre ez lenne a célom, aztán ha ez megy akkor majd megpróbálok össze rakni valami látványosabbat is. A szűrőm már szerintem rendben van. Még a világításon kell kicsit matekolnom, hogy ne legyen az aki bal oldalán félhomály. Valószínű ha fényterelővel nem sikerül oda fenyt varázsolni akkor megy még bele még egy izzó. Ez kiderül még a napokban. Illetve próbálom magam lebeszélni az élesztős CO2-ről de egyre nehezebben megy [emoji38]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Én is fontosnak tartom, hogy az ember magához mérten határozza meg a céljait és úgy építkezzen. Szerintem szépen haladsz! :)
Köszi[emoji4]
Azt szokták mondani, hogy lassan érünk messzire. Én meg tartom magam ehhez[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Akkor ha már megnőtt a méret és a technika is más akkor írok róla csak hogy aki nézegeti az képben legyen.
Aki: 60*30*30 Waterhome gyári, fekete ragasztással
Gyári tető: neon foglalat kiszedve, beleszerkesztve egy db Philips 20W, 6500k cool day light kompakt izzó. Ez még bővítve lesz még egy izzóval mert vannak még sötétebb helyek. Világítási idő 8óra (14:00-22:00).
Szűrés: Aquael FZN-2 akasztós szűrő, kicsi rekeszben szivacs, nagy rekeszben 0.5kg zeolit.
Indítva tegnap volt. Vagyis a halasba ültettem be mindent ami a nano-ban volt, 50% vízcserével egybe kötve.
Dekor: 2db redmoor gyökér, 1db vasfa, 2db valami fekete kő (sav teszten átment).
Növény listát megpróbálom össze szedni[emoji4]
Tápozás: na ez most tesztelésen van. Egyenlőre maradjon titok, hogy mit tolok bele. Meglátjuk, hogy jó vagy sem. De mindenképpen felfogom fedni az igazságot amikor eljött az ideje[emoji2]
Lakók: 3 rózsa lazac, 1 anci, 1 páncélos harcsa, 2 vitorlás, 9 neon.
Mint már írtam scape nincsen, más a cél egyenlőre [emoji4]
Köszi, hogy benéztél![emoji4]


Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ma meglesz az első vízcsere amit 20l vízben állapítottam meg. Ez lesz a heti vízcsere vagyis próbálom majd magam ehhez a mennyiséghez tartani. Illetve ma végre beteszem az első fényterelőt de már biztos, hogy kap még egy izzót. Így akkor már 40W lesz az 54l felett. Remélem ez már elegendő lesz.
Minden nap árgus szemekkel kémlelem a növényeket, hogy látok-e valami új hajtást.... és igeeen [emoji4] nevüket sajnos nem tudom de három fajta növényes is látok új hajtásokat. [emoji4] most már ha lassan felfedeznék bubikat is akkor igazán tudnék örülni! [emoji2]
Szűrő: indítás óta fullon megy, de semmi folytódást nem látok rajta egyenlőre. Ugyan azzal az intezitással megy mint indításkor. A vízfelszínt szepen fodrozza, aljzatot nem piszkálja, növényeken minimális mozgás látszik tehát szépen jár a víz. Nincs olyan hely az akiban ahol ne látnék víz mozgást. Tehát remélem sikerült belőnöm jól a helyét. Egyenlőre ennyi[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Üdv!
Meg volt az első vízcsere. 20l víz volt cserélve, majd tápozás. Ma már fára kötözött mohán láttam pár bubit is. Ez jó jel szerintem. Látok új hajtásokat egy két növényen, illetve vannak akik lassan utat törnek a fény felé[emoji4] lehet, hogy lesz ebből valami? [emoji2]
Remélem a héten sikerül megvennem a pussz izzót is és akkor 2*20W, 6500k kompakt lesz felette végre! Az úgy lassan elég lesz az 54l felé? [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Az gond lehet a szűrés tekintetében, hogy az Anubias egyik nagyobb levele pont a szívó csonk előtt van? Kb 5-6mm a távolság. Bocsi a gyenge képért de a lényeg látszik. Nem szívja oda de mégis előtte van. 64cf94ffaecba9809c7e82c502fad386.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nem hinném. Max, ha nagyon összekoszolódik a szűréstől a levél. Akkor meg nyissz, és kész is van. Nekem is volt hasonló felállás és sosem jelentett gondot.
 
Back
Oldal tetejére