• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Sziasztok. Vízcsere folyamatban van. Sajnos múlthét kimaradt illetve most is csúszott hétfőhöz képest. Bár ennek az akinak lassan befellegzett :D zöld szőr minden, némelyik növény olvad, míg másik sorra hozza a hajtásokat, a limbholium benő mindent, a hydro meg bubizik :D ja és természetesen az Anubias és a dekorfák meg tiszta ecset alga. A fákkal lassan festeni lehetne :D
Kár, hogy nincs elrettentő aquascape verseny mert ez vinne sok kategóriát :D
-leg algásabb
-leg scape nélküli
-az év felfedezettje
-naplózni merő
-meg mutatni merő

Ellenben a szűrőbe bekerült a lávakő zúzalék és friss perlon. Bár ennek már oly mindegy, de nem adom fel ;)
 
Egyik növény a vízben uralkodó körülményeket számba véve úgy gondolta jobb lesz neki a vízfelszín felett :D végül is megértem szegényt :)
c88d34b2adbf66ee39fb1f48fdf8549b.jpg
 
Nekem nem éri napfény egy pillanatig sem. Mondjuk azt olvastam, hogy a zöld szőr tápanyag hiányra utal. Most megemetem napi 2ml-re a tápot, illetve megtömtem a szűrőt lávakővel. Nem mondom, hogy látványosan de mintha nem látnék annyi szőrt.
Végül is a lényegen már nem változtat mert nem sokára jön a nagy restart... azután pedig vátom a tápozást is. Remélem azzal már több sikerem lesz :)
 
Ha megengedsz egy tanácsot...
Újraindításkor én átmostam a Manadó-t és azt tettem vissza. Ezt ne tedd!! 2 hónapra rá kicseréltem az aljzatot újra. Most Manaball aljzat van, eddig no problem.
 
Üveg lepucolva, halak kiszedése jön ez a mókás része :D
Aztán talaj tisztítás, majd jön a legozás :D pfúúú ez de nagyképűen hangzott :D
a48f631c05f2390e9ea3e8c324b8fe03.jpg
 
Közben egy képhaverom magról nevelkedő Cuba-járól. Csütörtökön kapok én is magot aztán meglátjuk nekem sikerül-e :)
 

Attachments

  • 20170314_182413.jpg
    20170314_182413.jpg
    240.4 KB · Megtekintések: 1
De létezik más színű fólia is... Fekete, vagy opál, stb. Ez a kék szerintem nagyban akadályozza, hogy bárhogyan is jól nézzen ki.

A mag ki fog kelni, de sajnos nem Cuba lesz. :( Már ha az ebayes csoda magról van szó.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
De létezik más színű fólia is... Fekete, vagy opál, stb. Ez a kék szerintem nagyban akadályozza, hogy bárhogyan is jól nézzen ki.

A mag ki fog kelni, de sajnos nem Cuba lesz. :( Már ha az ebayes csoda magról van szó.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Igen arról a cuccról van szó. Akkor valami lesz belőle :D
 
T. Naplóm :)
Készen vagyok :D
Minden tiszta, kivétel ez alól a szűrő.
A tervem az lenne, hogy a fák mögötti részen hagynám a növényeket felkúszi a vízfelszínig illetve a hátsó falnál amolyan dzsungelesen elől pedig hagyom a fákat látszani. A fákra esetleg hydro-t szeretnék futtatni, mohával nem szeretném "betakarni". Természetesen nem marad üresen az előtér sem oda valami növény még kell. Holnap este megjön a TF Planter "végre" és átallok arra. Remélem nálam is látványos javulást fog hozni. A szűrő tetejére halmoztam még lávakő zúzalékot ezzel is növelve a szűrő közeget. Tudom tudom nem sok de ennyivel is több :D volt három kis letört hajtás amiket úgy gondoltam, hogy beszúrok a lávakő közzé, veszteni valóm nincs, legfeljebb kiszedem ha nem bírják a légkört :) ja igen, tudom, hogy elég gyér lett most a növényzet de nem akartam szőr algásan vissza rakni őket, bízom benne, hogy hamarosan megindul minden :)
Köszi, hogy benéztél jöhet hideg-meleg bírom ;)
300375de7dee57235739791e89387607.jpg
c26c3b246ccef7d6eb63ca81f4ee7379.jpg
 
Back
Oldal tetejére