• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Tisztelt publikum :)
Mai nap félig elkészült a függeszthető pilács tartója. Ez egyenlőre béta verzió. Abból főzünk ami van, vagyis: villanyszerelési mű2 cső+könyökök. Mivel súlya alig van a pilácsnak így ez is stabilan elfogja bírni. Már csak össze kell ragasztani meg lefesteni ezt is feketére.
Mai nap teljesítménye: 30l víz leszív, bútor kifordít, bilincsek felcsavaroz, bútor vissza fordít (új szögbe raktam vissza, így most jobban tetszik), 30l víz vissza, tartó szerkezet bepattint a bilincsekbe, vízszintbe rakva. :)
Ha még lesz kedvem ma akkor össze ragasztom.
Holnap következik a sodrony leszabása és a várva várt függesztés ;)
Jöhet hideg, meleg ;)
77d6ffdd6c546a73ad2b2d68c500c654.jpg
800-as papirral ha meghuznad kicsit hogy tapadjon a festek nem nezne ki jobban mondjuk krom festek? Ez a felulet egyaltalan nincs igenybe veve , fogdosva ebbol kiindulva tartos lenne.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
800-as papirral ha meghuznad kicsit hogy tapadjon a festek nem nezne ki jobban mondjuk krom festek? Ez a felulet egyaltalan nincs igenybe veve , fogdosva ebbol kiindulva tartos lenne.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszi az észrevételt deeee nekem nem tudna tetszeni króm színben. Néztem mások függesztését de nekem valamiért nem :) fekete az tetszik :)
 
Sziasztok.
Az utóbbi pár napban nem történt semmi említésre méltó dolog. Talán azt mégis megemlíteném, hogy egy-egy növényem elkezdett bubizni :)
Alga fronton is talán javulni látszik mert a régieken kívül új helyeken nem látok :D
Ami a pilácsot illeti még nem függ. Azon gondolkodom, hogy lehet levágok a csőből 10cm mert szerintem túl magas. Amit néztem az az, hogy ha függesztem akkor vízszint felett 10cm után már nincs olyan jó fényerő. Két opció van. 1. marad 10cm magasan 2db izzóval 2. magasabbra viszem de akkor tolni kell még bele plussz 2db izzót. Szerintetek? Elég lehet 10cm magasan és max kicserélem az alulapot valami fényesebb cuccra amiről jobban tükröződik a fény lefelé? Tudom nehéz erre válaszolni így láthatatlanban de kellene valami irány :)
A másik dolog ami nem hagy nyugodni az az, hogy bitang jó lenne valami növényt ültetni az akasztós szűrőbe :) jelenleg így épül fel a szűrő: szivacs, zeolit, perlon. Na most ha valamit bele akarnék ültetni akkor a perlon nem maradhat felül. Azt olvastam, hogy felül szivacsnak kell lennie mert abba fogja a növény ereszteni a gyökerét. Na ha ez most sikerülne akkor miként is lesz takaríva a szűrő? Vagy úgy lellene rakni: szivacs, zeolit, perlon szivacs?? Így gyakorlatilag a felső szivacs kivehető lenne növénnyel együtt takarítás idejére?? Huhhh van min elmélkedni. Ja a lényeg meg az, hogy milyen növényt lehetne oda tenni? :D
 
Sziasztok naplómat követők!
Ma ismét megvolt a vízcsere, talaj porszívózás és sajnos növény eltávolítás. A vörös növények feladták (ellepte őket is a szőr alga vagy fene tudja mi) csak vegetáltak vagy egyenesen csak elkezdek mállani. A parvula mini még egész jól bírta de őt is folytogatta az alga. Mikor szedegettem kifelé akkor szembesültem vele, hogy a talaj alatt már igen csak megindult a fejlődésben. Minden kis tövön minimum 5-6 új hajtás volt a talaj alatt. Így is ment a kukába mert menthetetlen volt még így is.
Természetesen ne csak rossz dolgokat írjak más növények nőnek, hozzák az új hajtásokat...
Egy szó mint száz, lényeg a lényegben olyan "lassan érünk messzire", hogy inkább sehová sem jutok. A most használt táp éppen arra elég, hogy vegetáljon az aki és ezt még mondhatnám a szűrésre és a világításra is. Ennyi pénzből ami jut a hobbyra csak ennyi jár avagy "ennyi pénzért ilyen lángos" vagy "kis pénz, kis foci".
Már egy ideje töprengek rajta, hogy abba hagyom egyenlőre a naplómat is mert ezt nem mutogatni kell hanem dugdosni a világ elől :) az itt naplózott akikhoz képest az enyém csak szűrő aki lehetne :D
Tehát napló itt lezár és majd a következő akkor fog indulni ha már valami vállalhatóval tudok elő rukkolni :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget, figyelmet, tanácsot és a kritikát :)
 
Megkérnék egy moderátort vagy admint, hogy tegye át a naplót a befejezettek közzé :)
Köszönöm! :)

ui: ha törlésre kerül sem kár érte ;)
 
Ennyi? Valami low vonalon esetleg nagyon minimalra le lehet vinni a kiadasokat. Szures, vilagitas nem nagy kiadas. Csak tap... Hmm?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Ennyi? Valami low vonalon esetleg nagyon minimalra le lehet vinni a kiadasokat. Szures, vilagitas nem nagy kiadas. Csak tap... Hmm?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Nem ennyi, ketyeg tovább csak ezt már nem publikálom mert ez ennyit tudott :)
 
Neeeem. Tobbet ki tudsz hozni. Rajtad mulik nem a novenyeken meg az uvegen. Rendezd at, hatha kedvet kapsz.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Van kedvem nem azon van a hangsúly :) új tápot akarok venni, meg teljes restart kellene. Üveg pucolás, talaj átmosás stb stb... De ez mind akkor mikor már megvan az új táp. Két táp közt vacilálok ami nekem még beleférne de nem tudok dönteni :)
 
Van kedvem nem azon van a hangsúly :) új tápot akarok venni, meg teljes restart kellene. Üveg pucolás, talaj átmosás stb stb... De ez mind akkor mikor már megvan az új táp. Két táp közt vacilálok ami nekem még beleférne de nem tudok dönteni :)
Megosztod hogy esetleg segithessek ( sunk) a dontesben vagy inkabb megoldod magad?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Szerintem ne hagyd abba a naplót. Sok munkád fekszik ebben az akiban. Mi lenne az a két féle táp ? Nagyon érdekel !! És mi lenne az a táp amit nem engedhetsz meg magadnak, és úgy gondolod csodákra képes ? "kis pénz kis foci" Ebben nagy igazság van, de nem értek teljesen egyet. Szerintem aludj rá pár napot és gondold végig újra az egészet. Kár volna egy jó naplót hazavágni.
 
Back
Oldal tetejére