• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

A meglatasod jo. Most olvastam csak hogy akasztos szurod van. Mindenkeppen old meg hogy lekeruljon. Patyolat tiszta lesz az aljzat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Most kb 2.5-3cm a tálovság. Na kigondolom hogyan lehetne ezt kivitelezni.
 
Akkor... Sikerült még állítanom kicsit a szűrőn a gyári állítóval így még lassabb lett az áramlás. Viszont a szívó rész lejjebb engedése egyenlőre rejtély... Isten őrizz, hogy sima cső forma legyen és egy kis csővel megtudnám toldani[emoji35] lapított a kereszt metszete így művészet lesz tolda, hogy jó is legyen meg szép is... :D
 
Esetleg valamiféle rozsdamentes lemezből formálni egy hosszabbítót, amit gumi végekkel csatlakoztatva megoldani a szivárgásmentes csatlakozást?
 
Nézegettem akis videókat és meglepő dolgot láttam akasztós szűrőkkel kapcsolatban. A videókon amiket láttam majdnem 90%-ban akasztós szűrő az aki hátsó falán volt pontosan középen. Minden növényes aki volt....
Akkor nekem rossz helyen lenne?? [emoji15]
 
Nézegettem akis videókat és meglepő dolgot láttam akasztós szűrőkkel kapcsolatban. A videókon amiket láttam majdnem 90%-ban akasztós szűrő az aki hátsó falán volt pontosan középen. Minden növényes aki volt....
Akkor nekem rossz helyen lenne?? [emoji15]
Az attol fugg milyen akvariumrol volt szo. Lehet csak kisegitonek volt. Az is lehet hogy nem koltenek ilyesmire. El nem tudom kepzelni kozepen. Ket fele megy az aramlat, a mulm kavarog jobbra balra es nem jut el a szivohoz. Vagy a heti vizcserenel szivogatja le kulon. De szerintem ezeket az alap dolgokat specin jobb letudni es rabizni a technikara, ne kelljen mar azzal is idozni. Amikor mar sok a novenyed lesz eleg dolog vele.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az attol fugg milyen akvariumrol volt szo. Lehet csak kisegitonek volt. Az is lehet hogy nem koltenek ilyesmire. El nem tudom kepzelni kozepen. Ket fele megy az aramlat, a mulm kavarog jobbra balra es nem jut el a szivohoz. Vagy a heti vizcserenel szivogatja le kulon. De szerintem ezeket az alap dolgokat specin jobb letudni es rabizni a technikara, ne kelljen mar azzal is idozni. Amikor mar sok a novenyed lesz eleg dolog vele.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Kb hasonlóak nagyságra mint az enyém. De megnyugodtam, hogy jó helyen van.
 
Egy fárasztó nap lezárásaként, vízcsere, ültetés :)
A gigászi mennyiségű növényekért nagy nagy Köszönet : @Szabo Henrik @BlackOut kollégáknak! :)
2223b62ccdf5c6a1f5d5148b1a2fd734.jpg
 
Szűrő regeneráció kipipálva, dupla perlonnal megtömve. :)
Nem akarom elkiabálni de az új növények lehet, hogy megmaradnak. Mivel minden este árgus szemekkel figyelem őket így észre tudtam venni néhány új hajtást :)
Világítás vissza véve 7óra/nap,táp maradt 1ml/nap PlantaMin. Ha ez elfogy akkor váltok Profito-ra. Remélem jó választás lesz ez még elérhető árban van nekem is. Véleményetek?
Sajnos ahol betudtam volna szerezni a citromsavas co2-höz való alapanyagokat azt ma már zárva találtam. Hétfőn megyek újra, addigra meg megcsinálom a palackokat.
Mivel hétfőn este válogatás nélkül és természetesen könyörtelenül likvidáltam az összes algás növényt úgy fest újra nem akarnak letelepedni. Na de nyugtával az elkövetkezendő heteket :)
Képet most nem hoztam.
Köszi, hogy benéztél :)
 
Tisztelt publikum :)
Mai nap félig elkészült a függeszthető pilács tartója. Ez egyenlőre béta verzió. Abból főzünk ami van, vagyis: villanyszerelési mű2 cső+könyökök. Mivel súlya alig van a pilácsnak így ez is stabilan elfogja bírni. Már csak össze kell ragasztani meg lefesteni ezt is feketére.
Mai nap teljesítménye: 30l víz leszív, bútor kifordít, bilincsek felcsavaroz, bútor vissza fordít (új szögbe raktam vissza, így most jobban tetszik), 30l víz vissza, tartó szerkezet bepattint a bilincsekbe, vízszintbe rakva. :)
Ha még lesz kedvem ma akkor össze ragasztom.
Holnap következik a sodrony leszabása és a várva várt függesztés ;)
Jöhet hideg, meleg ;)
77d6ffdd6c546a73ad2b2d68c500c654.jpg
 
Back
Oldal tetejére