• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Kaptam havertól egy adag növényt. Asszem sok lett :D
0f7d93ff8fc3ef9c77219652c441ae59.jpg
Az akvarium kicsi vagy keves. A noveny nem lehet sok.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok.
Sajnos az idő hiánya azt eredményezte, hogy lett egy bummm, továbbá mindenféle projekt megállt a tervezés stádiumában. Világítás, citromsavas co2. Ami pedig az átépítést illeti fogalmam sincs mikor fogok tudni szakítani rá időt. Természetesen akkor kellene mikor már minden elő van készítve hiszen úgy van értelme. Ha összegzem a minden napjaimat beleértve a hétvégéket is akkor valamikor nyár elején ha jut rá idő normálisan. Annyira nem vagyok toppon, hogy néha már napokig nem is tápozom mert egyszerűen eszembe se jut hiába a nappaliban van szem előtt. Takarítás is kimaradt már kétszer, szóval van káosz rendesen. Na mindegy, egyenlőre ez van. Hoztam egy képet is a jelenlegi állapotról ami természetesen vállalhatatlan :)
3266064f6baa591eed6c91b87c38d788.jpg
 
Akvárium szétrobbantása...3...2...1...
Nem hiszem, hogy végeztével még lesz energiám írni róla de egy képpel mindenképpen fogok szolgálni! :)
 
Sziasztok.
Sajnos az idő hiánya azt eredményezte, hogy lett egy bummm, továbbá mindenféle projekt megállt a tervezés stádiumában. Világítás, citromsavas co2. Ami pedig az átépítést illeti fogalmam sincs mikor fogok tudni szakítani rá időt. Természetesen akkor kellene mikor már minden elő van készítve hiszen úgy van értelme. Ha összegzem a minden napjaimat beleértve a hétvégéket is akkor valamikor nyár elején ha jut rá idő normálisan. Annyira nem vagyok toppon, hogy néha már napokig nem is tápozom mert egyszerűen eszembe se jut hiába a nappaliban van szem előtt. Takarítás is kimaradt már kétszer, szóval van káosz rendesen. Na mindegy, egyenlőre ez van. Hoztam egy képet is a jelenlegi állapotról ami természetesen vállalhatatlan :)
3266064f6baa591eed6c91b87c38d788.jpg
Nem ertem mi itt a baj. De igerd meg,hogy nem az elado topikban vegzi.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ecset algám nekem is van az egyik növènyen :(
Együtt érzek. Viszont jó lett az ùj elrendezés. Már csak ezzel a kék háttérrel kellene valamit csinálni ;)
 
nekem dettó ugyanolyan kék hátterem van egy volt kereskedőtől vettem az akváriumot és neki az üzletben volt beállítva de nem a dekor volt a lényeg hanem a hal eladás...:D...sajna meg is látszik a frontüvegemen hogy nem egy házban volt az akvárium...:(.....karcos ezzel lehet kezdeni valamit????valami tipp???....abban bízom hogy a kék hátterem alatt nincs karc, elvileg az volt belül a kereskedésben.....és ha nem karcos akkor egyszer megfordítom az egész akváriumot....:)
 
Akkor egy kis jelentés.
Most már tudom az ecset alga okozóját. Sajnos rengeteg mulm volt a talajon illetve közvetlen a felső réteg alatt kb 0.5cm mélyen. Ezek szerint nem volt hatékony a talaj porszívózásom. Ezen változtatnom kell valahogyan. Most jelenleg fullon van járatva a szűrés, hogy leszedje a zavaros vizet. Este vissza veszem alacsonyra illetve cserélem is a perlont mert már most tele lett a felkavart víz miatt. A régi víz 20%-a került vissza, a többi pihentetett csapvíz. Mint már említettem a növényeknek a 80%-a kuka lett. Remélem most már rendben tudom tartani. Sajnos van még minimális ecset, ha nem megy akkor BO pár napon belül. Bal hátsó sarokba került be egy kevés táptalaj ami még anno a pico-ban volt, illetve a nano-ból is bekerült a maradék talaj.
Nem régen kapcsolt a világítás. Minden jónak tűnik csak kettő növény úszott fel, azokat nemsoká vissza rendezem.
Nagyjából ennyi :)
 
Back
Oldal tetejére