• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

2013. június (első teszt, apróságok)

Így kerültek be a vezérelt dugaljak. A bútorlapra erősítettem, köré pedig bicikli gumibelsőcsíkokat ragasztottam, így amikor felcsavarozzuk a borítást, nem szivárog be a víz, ha egyáltalán lesz. Remélem nem kopp-kopp.

9132789535_742440a122_z.jpg


Újabb körömlakk jelölések a fejegység végleges bekötésekor.

9132118407_c414256b3f.jpg


Az aki és az állvány közé elsősorban csúszásmentesség végett textil egéralátéteket kapott természetesen a textil réteget letépve. Nem találtam olyat, ami "tök fekete" és pár száz forint. Aki teheti, javaslom az ADA-t, tényleg elég profi cucc. (GA webshopban nem találtam meg, pedig van, fekete vastag, puha profi cucc és nem is kicsi) Kétoldalas ragasztócsíkok:

9132118025_31a94dbf4f_z.jpg


Az ajtó alapból nem ilyen csálé, csak valószínűleg egy drót miatt nem csukódik teljesen. A méretre vágott alátétek:

9134331936_48f453b72e_z.jpg



A két lámpa és a venti. Elég bumfurdi, de kezdésnek jó lesz. "Természetesen" a nem GA-ban vásárolt lámpák közül az egyik fénycső gyári hibás volt. :grumpy: Tíz perc után úgy gondolta, hogy nem világít tovább, csak ha megkocogtatta az ember. Cserélték garanciában. A már jól megszokott figyelmetlenség miatt nyilván nem olyanra, amilyen hozzá való 13W, hanem egy 20W-osra. A színhőmérséklet persze nincs feltüntetve az izzón. Így az egyik eredeti 13W 6500K-s lesz, a másik meg egy 20W-os valamilyen. De ezen már nem is mérgelődök, ez lesz, kész. A fekete vezetékek nincsenek még elvezetve.

9132118105_cda14471f0_z.jpg



CO2 teszt. Bubik vannak, ez jó. Persze bepánikoltam, hogy áramtalanítás után sem hagyták abba, de ekkor még két méter volt a CO2 cső, öt perc után már leállt. A buborékszámláló nincs feltöltve, ( Green Aqua buborékszámláló folyadék - 30 ml ) majd startoláskor. Nem akartam pancsolni, ezért került a diffúzor csak egy pohár vízbe.

9134331798_7808529414_z.jpg



A szekrény belülről a teszt idején. A polctartók már megvannak. Kupleráj és kosz elég nagy. A mágnesszelep rövidebbre cserélt tápkábele is kontakthibás volt a dugvilla tövénél, azt is újra cserélni kellett. (Nem is akarom tudni miről lett levágva. Valszeg az volt a jó és ez a kábel a hibás...)
Mivel lefelé áll a CO2cső kivezetés a reduktoron, kapott a helyhiány miatt egy "U" üveg csövet, melyre ráaplikáltam hosszában elvágott műanyag csövet, hogy védje, ha nekikoppanna valaminek. A kettes számú fém visszafolyásgátlónál 2db gyorskötözővel tehermentesítettem az üveget, ha rángatva van a CO2 cső, ne az feszüljön.

9134331672_54a9b59ec2_z.jpg


A vezérelt dugaljak kis matricákat kaptak: "V" világítás (kettes dugalj); "C" CO2; "F" fűtés; "H" hűtés; "SZ" szűrő.

Nagy dilemmába kerültem, mert augusztusban nem leszünk otthon két hetet, és addig jó lett volna elindítani. Még nem tudom hogy lesz. Pár dolog még így is hiányzik. Addig tanulok növényneveket és a Red Moor fa dekor is túl nagynak tűnik, bár nagyon tetszik így is. Csak túlságosan dominál, nem sok hely maradna az élővilágnak.

9132564879_d424c3d263_o.jpg


A felfelé ágaskodó baloldali ág nem szimpatikus, mert eléggé viseletes és vastagnak érzem a gyökér végét ebbe a pici aksiba. Az a tervem, hogy kettévágom és megnézem külön-külön a két ágat. Mert így túl nagy összességében a fa dekor. Szerintetek is?
A diffúzor és a "labor technika" (üvegek) jó lenne, ha mind a jobboldalon kapnának helyet, hogy a szobából átlósan akadály nélkül be lehessen látni az akiba.
 
Hú köszi! :D Remélem nem egy drága egérpadot sikerült fabrikálni, de mostanra kicsit megfáradtam a projecben...
Azt el is hiszem. Engem egy ilyen projekt miatt az asszony lehet még ki is herélne. :p Így is lassan válóok, ha valamit újítani akarok. :D
 
Azt el is hiszem. Engem egy ilyen projekt miatt az asszony lehet még ki is herélne. :p Így is lassan válóok, ha valamit újítani akarok. :D
Szerencsére ezzel nem volt gond. Az "akváriumozás" téma még újdonság számba megy, s talán emiatt a tűréshatár is magasabb. De ha valamit elszámoltam volna és szét kéne bontani, majd újra össze, akkor megérteném. Akkor én is elválnék magamtól! :D
 
Nálunk a Co2 már egy külön értelmet nyert kifejezés. :D
Kb, mint a Zimmer Feriben a "lesz haszon őszire". :p :D
 
Nehogy az legyen, hogy mire minden kész, azt mondod magadban, hogy "szívtam én már eleget, szívjon most már más is" :D

Egyébként respect :D
 
Lélegzetelállító! Én a fától megszabadulnék mielőtt túl sokat gondolkodsz rajta, és valami méretben jobban ideillő dekorra cserélném a fiúknál.

Mindkét megállapítással tökéletesen egyetértek. (y)

Elképesztő munkát végeztél, volt hozzá türelmed, most már ne köss kompromisszumot... :):punch: (ha kettévágod a fát, akkor sem lesz jobb)... s hosszú még az idő a HAC-ig ;)
 
2013. július (letakarva)

Rég jelentkeztem, nem is volt nagyon miért, de azért írok pár sort a naplóba, hogy ne szakadjon meg az idővonal.
  • A "project" egy kék szaténlepedővel van letakarva a szobában. Hogy ne unjuk a látványt, hogy ne porosodjon, meg szexi is :)
  • A hátul csúnyán látszódó fekete vezetékeket felül vezettem el és oldalt függőlegesen egy öntapadós kábelcsatornában futnak.
  • Került egy "lano" felirat az állványra, melyet pár száz forintér gravíroztattam. Ennyit megért, profibb lett a megjelenés, olyan gyárias.
  • Megérkeztek a pici erős mágnesek is, amikkel a halkajás dobozkákat cuppantom az ajtó belső falára. Persze inkább ragadnak egymáshoz, mint a ragasztópisztolyos műanyag ragasztóhoz. Fejlesztés alatt.
  • Megérkeztek az átlátszó tapadókorongok a tetra 13mm-es cső rögzítéshez, jelenleg tesztelem, mennyire biztonságos. Iszonyat ereje van a csőnek, mert a lyuk oldalt az állvány közepén van, és rögtön el is kellene hajolnia a csőnek. Remélem nem törik meg, de úgy érzem lesz még ezzel szívás, nemcsak a szívó ágon.
  • A fent említett fadarabot alaposan felnégyeltem. Így most pici, formás és van hely a növényeknek, köveknek is. Egyelőre demókövekkel a parkolóból. Az, hogy seriyu kövek leszenek-e, vagy valami más, még nem tudom. Valószínűleg megkérdezem majd Viktorékat is a helyszínen a kis fadarabommal a hónom alatt, hogy van-e valami jó tanács design ügyileg. Arra gondoltam, hogy a barnás fához jobb lenne fekete, szűrekés kő, hogy nagyobb legyen a kontraszt, jobban látszódjon a fa. Vannak felfele ágaskodó "gallyak" is, amire lehet mohát ragasztani.
  • Apropó! A moha ragasztó zselés pillanatragasztó elfogyott az otthoni használat során, nem élte meg a startolást! Pedig van hagyományos is! De olyan jó, hogy nem folyik, csepeg és esti filmnézés közben a száradékokat nem kell az ujjbegyekről lerágcsálni.
  • Rokonok voltak, megkérdezték mi ez, mondtam pálinkafőző. Nyugtázták, és többet nem is esett róla szó. Rokonokat ugye nem választhatjuk meg, de legalább annál nagyobb szenzáció lesz, ha teszek bele halakat is!
  • Vettünk műfüvet imitáló padlószőnyeg izét, hogy ne ázzon el a szalagparketta vízcserénél, meg hogy jól fog kinézni. De miután méretre vágtam, ráemeltük az állványt, a fekete állvány sötétzöld műfű párosítás nagyon nem tetszett. Két hét gondolkodási idő után kikerült az erkélyre. Locsolni mondjuk nem kell.
  • Dekorhomokból, kis ösvényke, vagy placc nem lesz úgy döntöttünk, növényes lesz az aljzat.
  • Sajnos egyelőre startolás előtt nem ruházok be vízlágyítóra. Ha nagy küszködés lesz belőle, akkor valami helyet kell neki keresni, de addig az árát is még keresem. (sehol sem találom)
Augusztus végén a szabadságok és a hőség elteltével remélem sikerül elindulni!

Mindenkinek további szép nyarat kívánok!

Tihany-godros-part3.jpg

A kép forrása
 
2013. augusztus vége

A kánikula elvonulóban, a szabadságnak is vége van már sajnos. De így legalább újraindulhat a hobbi, most már a megvalósulás finisében!
Sikerült szombaton eljutnom a Green Aquába vettem egy pár apróságot és köveket is. Vörös juharlevél szikla és a Seriyu kő között vacilláltam sokat látatlanban. "Szerencsére" kis méretben nem volt Juharlevél szikla, így a választás a Seriyu-ra esett. Remélem nem keményíti agyon a vizet!
Nagy köszönet Tibinek, aki hasznos tanácsokkal látott el a válogatás közben!

Ma egy kicsit legóztam és kalapácsoztam.
A koncepció lényege annyi, hogy fás, köves. A fán legyen a hangsúly, a kő csak kiegészítő elem, mely mutatja, hogy a gyökér hogy fonta körbe miközben nőtt. Nem akartam olyat, hogy mintha egy kis fa állna egy mezőn, de a kis fa a gyökéren annyira adja magát, hogy kár lenne levágni. A gyökér kanyarulatát is láttatni akartam, ezért az került előre. Középen lyukas ott majd növények lesznek.

Ez nem a végleges, de szerintem 90% , apróbb módosításokat változtatnék csak:
  • Elöl a gyökér hajlat túl "durung" talajt szórok oda még.
  • Az egész jobban be lesz döntve, most elég sík (1-es kép) Kb. annyira, hogy szemből olyan legyen, mint a kettes kép.
  • Bal szélen lehet látni az egyenes vágást a gyökéren, oda vagy talaj kerül, kis dombocska, vagy valami növény ami eltakarja. Követ próbáltam, akkor már túl sok lenne a kő nekem.

A talaj úgy lesz, hogy kb. egy cm szélességben körbe az apró szemű Amazonia lesz szórva, az fog látszódni az üvegen, mintha az lenne a talaj. Ehhez egy kartonpapír profilt kell gyártani. Cipős dobozok most retteghetnek. Alulra megy egy zacskó Tropica táptalaj, több talajom marad remélhetőleg a bedöntéshez, beszórásokhoz. Ezek miatt amúgy is szét kell majd szedni, addig is szokom a látványt, s várom a javaslatokat, tanácsaitokat! Előre is köszönöm!

9649375850_8d3fab5f59_c.jpg


9649375512_6b796df7ec_c.jpg


9649375152_b51f50be6c_c.jpg


9649374842_0c23f11b07_c.jpg


(Bocs az off-ért, de hogyan lehet "normálisan" belinkelni a GA termékeket és a flickr képeket? Én a linket másolom és beillesztem a képet, hivatkozást, de nem olyan, mint másnak. Nem találtam meg még a megoldást.)
 
Utoljára módosított:
nekem tetszik így ránézésre, de ott fog eldőlni, ha a növényekkel együtt látjuk :)
Így egy kicsit alacsony benyomást kelt, lehet, hogy ez már a talajemeléssel is meg fog oldódni.
 
nekem tetszik így ránézésre, de ott fog eldőlni, ha a növényekkel együtt látjuk :)
Így egy kicsit alacsony benyomást kelt, lehet, hogy ez már a talajemeléssel is meg fog oldódni.
Igaz-igaz, lehet nem úszok meg még egy pár kiló Amazoniát. Vagy jól alákövezek.
 
Szerintem jól sikerült legóznod, a gyökerek szépen átkarolják a két követ. (y)
Próbálkozhatsz emelkedőkön: hátra mindenképpen, de akár valamelyik oldalra is megdöntheted az egész kompozíciót. Akár 30%-ot is adva a lejtésnek. Egy-egy fotót biztosan megér.
És két kérdés:
Milyen növények jönnek majd?
Mekkorák lesznek az előtérben a növények, azaz mennyit fognak kitakarni a most látottakból?
 
Szerintem jól sikerült legóznod, a gyökerek szépen átkarolják a két követ. (y)
Próbálkozhatsz emelkedőkön: hátra mindenképpen, de akár valamelyik oldalra is megdöntheted az egész kompozíciót. Akár 30%-ot is adva a lejtésnek. Egy-egy fotót biztosan megér.
És két kérdés:
Milyen növények jönnek majd?
Mekkorák lesznek az előtérben a növények, azaz mennyit fognak kitakarni a most látottakból?

Igen, kell nagyobb bedöntés és az egész lehet előrébb jön(4.kép), most így nézve, elöl túl nagy a placc.
Az előtérben HC-t szeretnék, vagy valami hasonlót, hogy kevés legyen a takarás. Nevekkel sajnos hadilábon állok. Van egy listám, de túl sok elemet tartalmaz. Nem tudom mi lesz belőle kapható, a boltban sok minden változhat. A lényeg, hogy picik legyenek. Lehet, hogy a következő az lesz, hogy photoshoppozok, hogy mit hova kéne.
 
A növénylista tervezet:

Előtéri + moha
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Fissidens fontanus
HC Hemianthus callitrichoides Cuba
Lilaeopsis brasiliensis
Marsilea Hirsuta
Glossostigma elatinoides
Elatine Hydropiper
Eleocharis parvula mini

Közép, fa körül
Hydrocotyle Verticillata
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ammania sp. 'Bonsai'
Ranunculus inundatus
Alternanthera reineckii 'Mini'

Háttér
Eleocharis sp - montevidensis
 
Igen, kell nagyobb bedöntés és az egész lehet előrébb jön(4.kép), most így nézve, elöl túl nagy a placc.
Az előtérben HC-t szeretnék, vagy valami hasonlót, hogy kevés legyen a takarás. Nevekkel sajnos hadilábon állok. Van egy listám, de túl sok elemet tartalmaz. Nem tudom mi lesz belőle kapható, a boltban sok minden változhat. A lényeg, hogy picik legyenek. Lehet, hogy a következő az lesz, hogy photoshoppozok, hogy mit hova kéne.
Most még nem tudom mi lesz belőle a végén, de az új marsilea (M. Angustifolia) submers levelei nagyon klassz kicsik. Mondjuk ekkora méretben lehet, hogy tényleg a hc a legjobb.
 
Szevasz Lewis!
Tök jó már most is,tettszik(y),kíváncsi vagyok milyen lesz majd növényesítve + ha meg lesz emelve a talaj hátulról előre felé.
Még egy észrevétel próbáld ki úgy is hogy teljesen 180 fokban megfordítod az elképzelést,mert a fának az a kis öblös része izgalmasan hatna ha feléd nézne!
 
Szevasz Lewis!
Tök jó már most is,tettszik(y),kíváncsi vagyok milyen lesz majd növényesítve + ha meg lesz emelve a talaj hátulról előre felé.
Még egy észrevétel próbáld ki úgy is hogy teljesen 180 fokban megfordítod az elképzelést,mert a fának az a kis öblös része izgalmasan hatna ha feléd nézne!
Szia köszi! Azzal az a baj, hogy a tyúkláb mögötti rész (jelenleg a baloldal hátsó része, ami mögött kövek vannak) tök egyenes, mert ott lett elvágva a gyökér. Így azt nem akarnám előrefelé forgatni, túl nehéz lenne elrejteni. De megfontolom, megnézem élőben, köszi!
 
Back
Oldal tetejére