• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lake Baikal (winter)

usati

Kertész szaki
Üdv!

Szokatlan ötleteim egyikét kívántam megvalósítani,ha már a természetet akarjuk becsempészni otthonunkba...
Tudom nem ZŐD:D:censored: :banghead:de akkor is ez is egy életforma...(meg néha kell egy kis frissítés is ide(y))

Mégpedig egy Blue jelly vagy CBS lakosztály személyében, az ötletet egy régi sügeres akvárium adta de továbbgondolva.
Sok sok kép keresése közben jutottam ide...bő 2év keresés kellet mire megtaláltam az ideális jégtömb imitációt,és nem kevés kutatás mire megtudtam vásárolni az "üvegsziklákat"...sajna a hazai üveggyárak is külhonba viszik a mellékterméket:(n). Ezért olasz importból sikerült az idén hozzájutni a termékhez...

Akvárium adatai.: 60x35x40 sima mezei akva átlátszó ragasztóval
Technika: szűrés egyenlőre sera air 110légpumpa meg egy szivacsszürő később talán egy kisseb külső (eheim Aquqcompact) ez majd áramlás függő ne sodorja a homokot.
világítás 2x20W power led DIY
Növény érthető okok miatt nem lesz...lehet garnéla se de ezt az idő majd megválaszolja
Aljazat 10 kg fehér kvarc

nos akkor képekben a kezdet
004_zpsxrbvmw4i.jpg


017_zpsgzgaiohq.jpg
021_zpsbqr5vrgx.jpg

011_zpsuvhngedv.jpg
 
Üdv!

Szokatlan ötleteim egyikét kívántam megvalósítani,ha már a természetet akarjuk becsempészni otthonunkba...
Tudom nem ZŐD:D:censored: :banghead:de akkor is ez is egy életforma...(meg néha kell egy kis frissítés is ide(y))

Mégpedig egy Blue jelly vagy CBS lakosztály személyében, az ötletet egy régi sügeres akvárium adta de továbbgondolva.
Sok sok kép keresése közben jutottam ide...bő 2év keresés kellet mire megtaláltam az ideális jégtömb imitációt,és nem kevés kutatás mire megtudtam vásárolni az "üvegsziklákat"...sajna a hazai üveggyárak is külhonba viszik a mellékterméket:(n). Ezért olasz importból sikerült az idén hozzájutni a termékhez...

Akvárium adatai.: 60x35x40 sima mezei akva átlátszó ragasztóval
Technika: szűrés egyenlőre sera air 110légpumpa meg egy szivacsszürő később talán egy kisseb külső (eheim Aquqcompact) ez majd áramlás függő ne sodorja a homokot.
világítás 2x20W power led DIY
Növény érthető okok miatt nem lesz...lehet garnéla se de ezt az idő majd megválaszolja
Aljazat 10 kg fehér kvarc

nos akkor képekben a kezdet
004_zpsxrbvmw4i.jpg


017_zpsgzgaiohq.jpg
021_zpsbqr5vrgx.jpg

011_zpsuvhngedv.jpg
Nekem inkább Superman sarkvidéki kérója jutott eszembe róla, de nagyon-nagyon tetszik így, ahogy van!(y)
 
Hát ez nagyon egyedi. Ebből valami nagyon szuper is kialakulhat. Végre nem redmoort látok :D
Kíváncsian várom a folytatását...
 
Természetesen az üvegek széleit megcsiszoltam 1200-s vízpapirral. Készítek egy ADA ihletésű bútort hozzá, meg majd a háttér lesz ami igazi kihívás, megtalálni a legjobbat és azt kinyomtatni vagy valahogy megszerkeszteni. Bár lehet hogy
modellező révén egy airbrush tecnikás háttér lesz... valami hasonló lenne az elképzelésem

Lake-Baikal_zpspxa9cfax.jpg~original
 
Egy kérdés. Most jól mutat a kvarc az üvegen, viszont ha víz kerül bele meg lesz áramlás nem fogja azt lemosni? Vagy esetleg ragasztasz egy vékony réteg kvarcot az üvegekre?
Egyébként baromi jó ötlet kíváncsian várom a további lépéseket.
 
Egyenlőre nincs ragasztva, de ha lemossa majd az áramlat akkor talán ragasztom,meg azzal akár vastagabb "hóréteget"is tudnák imitálni. De ha megjön a szűrő akkor okosabbak leszünk áramlástanilag, mert elvileg a szivacs szűrővel nincs ilyen baj, de a külső az más..
 
Nagyon jol nez ki, de majd ha viz lesz benne akkor mas kepet fog mutatni, mert a finom kvarchomomcsunzan betud algasodni mert tomorodik :(
Esetleg valami sos vizes akvat kene megprobalni csinalni belole, de megegyszer a scapeert hatalmas gratula!!!
 
Volt már hasonló próbálkozásom a homokkal, nem algásodott rendszeresen porszívóztam levegőztetőcsővel...de erre is az idő fog válaszolni:) Sok mindennek kell majd összehangolódni szűrés ,világítás stb...hosszú még az út de egyszer ezt is ki kell járni valakinek.
 
(y)
Nekem teljesen bejön!
Én kardinálisokat tartanék benne, igaz a 28C-s vízigényükkel nem egy bajkáli faj :D, de a semleges dekor és a kvarchomok miatt teljesen jó választás lenne. És még a növényhiányra sem panaszkodnának.
 
Back
Oldal tetejére