• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lakásklíma

Victor

VIP kertész
Sziasztok!

Lassan aktuális dolog lehet egy klíma felszereltetése, akár azért is, hogy az akvárium vize ne melegedjen túl.
A sors úgy hozza, hogy kapnék egy használt, de csak pár alkalommal használt klímát teljesen ingyen. Viszont nem szakszerűen lett leszerelve, mármint ami a gázos részét érinti. Simán elcsipték a csöveket, és össze lettek nyomva.
Ma voltam villamossági boltban, és érdeklődtem, hogy mennyiért raknák fel. Ők viszont kicsit megilyesztettek, hogy ha nem szakszerűen lett leszerelve, akkor bekerülhet pára a kompresszorba és tönkre teheti rajta a bevonatot. Fél éve lett leszerelve és elrakva. Talán van itt valaki szaki aki meg tudná mondani, hogy érdemes megkockáztatni a felszerelést? Gondolom gázt és olajat tudnak tölteni a rendszerbe, és talán nem jutott pára a rendszerbe ha már el lettek lapítva a csővégek.
 
Én akvárium ventire szavaznék. 6 kis venti megoldja az akváriumot.
Klímával meg megléped amikor jön egy jobb ajánlat.
Nem kimondottan az akvárium kényelme miatt gondolkodom klíma beszerzésén, hanem a sajatoméban. Az a családi ház alsó szintjén van, és a legforrób kánikulában sem volt melegebb a vize 28 foknál. Csak most nagy házfelújításba, szigetelésben vagyok és ezek olyan dolgok amik elött érdemes volna felrakni a klímát, mert utána a külső és belső szigetelés, gipszkartonozás szépen elrejti a csöveket. Batyám pedig mondta, hogy festőként az egyik munkájánál kidobásra itéltek egy telhesen új klímát mert felszerelés után megilyedtek, hogy megfázik tőle a gyerek. Azt most odaadná. Kicsit lutri, hogy károsodott-e az állásban, meg, hogy nem szakszerűen lett leszedve. De ha nem akkor 30-40 ezerből van egy klímám ( boltban 220-at mondtak felszerelve)
 
Fel kell hívni egy klímás céget, és ha úgy van, megnézetnu a klímát. Ennyi. :)
Eddig én is eljutottam, vagyis, hogy beszéltem egy másikkal is, akik szintén árulnak is klímát. Sejtheted, hogy mi volt a válasz? Azt inkább ne, mert lehet csak hónapokig lesz jó, stb stb. DE van nálunk akciósan ....
 
Eddig én is eljutottam, vagyis, hogy beszéltem egy másikkal is, akik szintén árulnak is klímát. Sejtheted, hogy mi volt a válasz? Azt inkább ne, mert lehet csak hónapokig lesz jó, stb stb. DE van nálunk akciósan ....
Én lehet tudok segíteni,írok privátot. [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Köszi!
Közben beszéltem egy szerelővel, aki nem csak felszerelő! Megnézi karbantartja , és fel is teszi majd nekem Azt mondta, hogy attól mert nem szakszerűen lett leszerelve még nem lesz semmi baja fél év letelte után se.
Ezt akartam épp mondani, hogy laikusként ugyan nem értek hozzá, de nem hinném, hogy baja lenne ennyitől.
Lehet fel kell tölteni, meg kitísztítani, de van egy klímád!
Persze én elfogult vagyok, mert nem bírom egyáltalán a meleget....
Jelenleg nincsen klímánk, de korábban volt, én szerettem nagyon.
 
Eddig én is eljutottam, vagyis, hogy beszéltem egy másikkal is, akik szintén árulnak is klímát. Sejtheted, hogy mi volt a válasz? Azt inkább ne, mert lehet csak hónapokig lesz jó, stb stb. DE van nálunk akciósan ....

"Tisztességes" üzletpolitika.

Cégünknél több klímagépet bontottak így - csövek elvágása, majd lapogatása.
A kül- és beltéri egységek bekerültek a raktárba.
Bő 1 év elteltével épület felújitása volt esedékes, ahová a gépész műszakiellenőrünk beszereltette a gépeket.
3 év elteltével, a mai napig üzemelnek, természetesen minden évben tisztítás, karbantartás mellett.
 
Szia.
Hátha segítség, nekem is a kettő közül az egyik használt klíma a lakásban, ugyanaz a lapogatásos módszer, viszont csalós a történet mert a két cső kivezetésénél van egy imbusz kulcsos lehetőség a csapok zárására/nyitására. Az ha el van zárva akkor se a kompresszornak se semminek nem lehet baja. Én is maszekban rakattam fel, viszont tényleg igaz a hiedelem miszerint ha évekig áll kinyitott csapokkal akkor a kompresszor megdöglik, ezt a maszek szerelőm példával statuálta is hogy neki már volt is ilyennel dolga. (És ezt nem azért mondta mert neki pont volt akciósan egy másik :D Csak jó ismerősöm) Szóval ha azokat a csapokat elzárták, akkor az ég világon semmi baja nem lehet a technikának, de bizonyos időn belül ha nyitva van se lehet gondja. Persze a rizikó benne van így is, ezt azért tartsd szem előtt, a használ az nem új :)
 
Jó ez.

Meg nézd úgy, hogy ha újat veszel akkor is fel kell rakatni, ha egy-két év után ez megadja magát, akkor is ingyen használtad. :D
 
Ez egy nagyon patent kis klíma, ilyet hozzám is vághatnának :D ez nem lehet idős mert a midea nem régóta használja talán egy két éve ezt a fajta rácsot. Ezzel jól jártál már most az biztos :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Ez egy nagyon patent kis klíma, ilyet hozzám is vághatnának :D ez nem lehet idős mert a midea nem régóta használja talán egy két éve ezt a fajta rácsot. Ezzel jól jártál már most az biztos :)

Azt sajnos nem tudom mennyi idős, de a típusszáma alapján (MS9A-12HRDN) , már ezt nem forgalmazzák csak újabbat. Viszont csak 1 órát haszálták a tulaj elmondása szerint, mert féltek, hogy megfázik a gyerek. Úgyis néz ki :)
 
Utoljára módosított:
Azt sajnos nem tudom mennyi idős, de a típusszáma alapján (MS9A-12HRDN) , már ezt nem forgalmazzák csak újabbat. Viszont csak 1 órát haszálták a tulaj elmondása szerint, mert féltek, hogy megfázik a gyerek. Úgyis néz ki :)

Mindenképpen jól jársz vele, de egy jó klímás a szerelőasztalon is el tudja indítani mielőtt felteszi és akkor kiderül hogy a kompresszor elindul vagy sem :) Az én használtamat is elindítottuk mielőtt szétfúrtuk a házat miatta. :)
Alapos takarítás ne maradjon el az a lényeg, ne betegedjen le az ember már az első használatkor :)
 
Mindenképpen jól jársz vele, de egy jó klímás a szerelőasztalon is el tudja indítani mielőtt felteszi és akkor kiderül hogy a kompresszor elindul vagy sem :) Az én használtamat is elindítottuk mielőtt szétfúrtuk a házat miatta. :)
Alapos takarítás ne maradjon el az a lényeg, ne betegedjen le az ember már az első használatkor :)
Azt beszéltük, hogy a szervízben össze lesz rakva, ki lesz tisztítva, becsövezve és kap egy nitrogénes szárítást. Utana pedig olajjal és gázzal feltöltve le lesz tesztelve.
 
1 hónap telefonálgatás, és várakozás után ma végre felkerült a klíma. Viszont nem tudom normális-e, hogy nehezen bír a 243literes nyitott akváriumom által eddig a levegőbe juttatott párával.
Addig rendben is van, hogy kifelé kb fél percenként csurran a víz, de a beltéri egység légbefúvójánál is vannak vízcseppek, meg belülről van, hogy el is szabadul 1-1, csúnyán fogalmazva köp egyet . Ez most "normális" lehet még az elején a nyitott akvárium miatt, és megszűnik amint csökken a páratartalom, vagy valamit nem jól raktak össze benne, ugyanis mivel használtan került hozzám, és nem éppen szakszerűen szerelték le,így elötte elvitték átnézni.
 
1 hónap telefonálgatás, és várakozás után ma végre felkerült a klíma. Viszont nem tudom normális-e, hogy nehezen bír a 243literes nyitott akváriumom által eddig a levegőbe juttatott párával.
Addig rendben is van, hogy kifelé kb fél percenként csurran a víz, de a beltéri egység légbefúvójánál is vannak vízcseppek, meg belülről van, hogy el is szabadul 1-1, csúnyán fogalmazva köp egyet . Ez most "normális" lehet még az elején a nyitott akvárium miatt, és megszűnik amint csökken a páratartalom, vagy valamit nem jól raktak össze benne, ugyanis mivel használtan került hozzám, és nem éppen szakszerűen szerelték le,így elötte elvitték átnézni.

A víz elvezetésnek végig lejtenie kell 1-2 fokot és a cső vége ahol kifolyik ne legyen vízszin alatt. A felületi feszültség vagy mi miatt. Másként a víz nem tud távozni és visszafolyik a beltéri felé, illetve felgyűlik a csőben és ezért folyik ki ott ahol tud.
 
Back
Oldal tetejére