• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lágy víz hatása a halakra

Robotpilóta

Kertész szaki
A lágy víz milyen hatással van a halakra a csapvízhez képest, valamint melyik fajta halak igénylik, elviselik, vagy éppenséggel nem bírják?
 
A lágy víz milyen hatással van a halakra a csapvízhez képest, valamint melyik fajta halak igénylik, elviselik, vagy éppenséggel nem bírják?
Szinte az összes dél amerikai hal jobban preferálja a lágy vizet,persze meg vannak csap vízben is.Az összesnek a szaporítása szorosan függ is a víz lágyságától,savasságától.
Díszhalinfón gyakorlatilag minden halnál megtalálod a leírásában,hogy milyen a víz igénye! :)
 
Én is beozmóztam. Az első vízcsere a 7végén volt, 50%. Érdekes volt, mert vettem egy 80 literes hordót, amibe szedtem a PW-t. Szivattyúm nem lévén nekiálltam bevödrözni az akiba. Az OBI-s vödröm 10 literes jelöléséig töltve pont tíz vödörrel töltöttem a medencébe. Valami nem kerek. Mondjuk még nem kalibráltam a vödröt.

A halak (Neonok, Fantomok) nagyokat pislogtak, s szinte egy kupacban a betöltési hely köré csoportosultak, s szét sem rebbentek, csak amikor visszaindítottam a szűrőt. Olyan volt, mintha egy erőtér összerántotta volna őket egy területre, s nem is hadakoztak, hogy onnan távozzanak. Szerintem nagyon élvezték a változást. Egy nap után mértem paramétereket: pH 7; GH 10; KH8.
Most 7 végén ismét lesz 50 % csere.
 
Nekem a halaim is élvezik Sőt ami növényem eddig csak vegetált (olyan volt mintha megperzselődne a levele vége) kezd rendbejönni.(y) Csak az ecsetalgától (ha jól azonosítottam, kis pamacsok) nem tudok szabadulni:( Már minden ötletem elfogyott!(n):whistle:
 
Back
Oldal tetejére