• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

L173 és L236 harcsa

viktorlantos

Alapító
Admin
Nagyon szép fotók a két halról:

http://www.aquascaperz.com/2010/01/the- ... 36-plecos/

http://l173.de/

Utoljára akkor láttam sok különleges L-es harcsát, amikor az Exotica kiállításon ellátogattunk a bécsi Zierfisch üzletbe.
Nem tudom mennyi féle volt de nagyon sok. Azt hiszem 100 Euro-ig bezárólag.

Nagyon szépek ebben a csíkos kabátban. Ha épp nem egy 15cm-s plecoval küzdenék a nagy növényesben, lehet be is szereznék egy példányt. :p
 
Uh, na én pont ilyen harcsára vadászok, de itthon nincsen, vagy ha tenyészt is valaki, nem reklámozza nagyon, zebraharcsa a becsületes neve nemde?
 
Adosz said:
Uh, na én pont ilyen harcsára vadászok, de itthon nincsen, vagy ha tenyészt is valaki, nem reklámozza nagyon, zebraharcsa a becsületes neve nemde?

Lehet rákéerdeznék a helyedben a vadon-nál, vagy webshop link moderálva-nél. időnként rendelésre is hoznak, bár ezek nem a legolcsóbb halak erre fel kell készülni.
 
Nigro said:
Bár ez L46, de szerintem ez is jó neked ;)

Igen ezt az egy tenyésztőt találtam én is, ment neki mail, de semmi.

Igen az árai nem a legbarátibb, de sztem iszonyatosan jól mutatnak, előbb vagy utóbb tuti beszerzek párat :)
 
Mur-ék szerintem már nem is halaznak...
Maximum külföldről tudsz szerezni szerintem.
 
viktorlantos said:
Utoljára akkor láttam sok különleges L-es harcsát, amikor az Exotica kiállításon ellátogattunk a bécsi Zierfisch üzletbe.
Nem tudom mennyi féle volt de nagyon sok. Azt hiszem 100 Euro-ig bezárólag.

Hát ott tényleg volt pár L es jószág, soha nem láttam még ilyen választékot egy helyen. Viszont a memóriád kicsit csal, vagy csak nem néztél jól körbe. Volt olyan L46, ami 300+ euro volt ;)

Adosz said:
Uh, na én pont ilyen harcsára vadászok, de itthon nincsen, vagy ha tenyészt is valaki, nem reklámozza nagyon, zebraharcsa a becsületes neve nemde?

Az L46 ot szokták zebra harcsa néven emlegetni. Itthon tényleg kicsit körülményes a beszerzése az L harcsáknak, nagyobb boltokban érdemes próbálkoznod, akik foglalkoznak importálással is.
 
Viszont a memóriád kicsit csal, vagy csak nem néztél jól körbe. Volt olyan L46, ami 300+ euro volt

Lehet kiszívta az agyam a kiállítás :D Nekünk is előtte kellett volna menni, ahogy ti tettétek :p
 
Sziasztok!

Jó kis halak az L-ek de nővényes akiba neeee!! Az anubias is menekül előle!! Tapasztalat ismerősőmnek van minden nővényt szétrágott csak a levelek "váza " maradt meg még a szárát is leesztergálja :lol: de legalább nem kell vesződni a növényekkel hetente lehet frissíteni a növényállományt! Egyébként beszerezhető Mo.-on. Bp.-n de ez nem a reklám helye. Ha nagyon akar venni valaki privát üzibe megmondom hol tudja beszerezni a L harcsákat.
 
Nekem is van egy L144-esem és eddig soha nem bántotta a növényeket. Lehet hogy amelyik nem talál semmijen táplálékot ráfanyarodik a növényre de hogy mindent szétrágjon az viszont nehezen tudom elképzelni. Viszont a dögöket k.baszott gyorsan eltüntetik. Volt, hogy nem találtam egyik kakadu nőstényem ami előző este furán viselkedett. Gondoltam megkeresem, de már csak a koponyáját találtam meg az anci meg az L144 meg ott cuppogott rajta. Kb. fél nap alatt eltüntették.
 
Sziasztok!
Az ancikkal semmi gond nincs az L-ekkel rá se b.. a kajára épp ezüsttálcán nem kínáltuk neki a legjobb falatokat hidjétek el tapasztalat, de lehet valami elfajzott L volt de ez történik a mai napig bár mindezek ellenére jópofa halacsok és kedvelem őket. De nem a növényesben laknak!
 
Nekem volt ancim(nem is tudom,melyik volt valójában,szép nagy barna,"szakáll" nélkül,vagy 15cm volt már).Mikor elkezdtem növényezni,állandóan "kifürödte" a növényeket.
 
Annyira imádom a vértesharcsákat.. :cry: de az áraktól rosszul lettem.. :sick:
Mintha egy ilyet láttam volna az egyel előtti Akvárium Magazinban.. De lehet, hogy kitaláltam, most nem nézem meg.. :)
 
Dyin said:
Annyira imádom a vértesharcsákat.. :cry: de az áraktól rosszul lettem.. :sick:
Mintha egy ilyet láttam volna az egyel előtti Akvárium Magazinban.. De lehet, hogy kitaláltam, most nem nézem meg.. :)

Igen AM-ben is volt róluk szó nemrég. Nem újdonság inkább különlegesség. ;)
 
viktorlantos said:
Dyin said:
Annyira imádom a vértesharcsákat.. :cry: de az áraktól rosszul lettem.. :sick:
Mintha egy ilyet láttam volna az egyel előtti Akvárium Magazinban.. De lehet, hogy kitaláltam, most nem nézem meg.. :)

Igen AM-ben is volt róluk szó nemrég. Nem újdonság inkább különlegesség. ;)

Igen, visszakerestem a magazinban. Állítása szerint a legtöbb akvarista nagy kedvence és álma, de csak kevesen tehetik meg, hogy vásárolnak belőle (jogos, szép és méregdrága). Illetve, hogy a tenyésztése többször is sikerrel zárult, mégis, a vadon fogott példányok vannak többségben a kereskedésekben. Élőhelyén 10 évre betiltották a kifogását - gondolom ez még dobott az árakon.. :D
 
Back
Oldal tetejére