• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kútvíz???!!!

Ha egy hordóban van a víz, azt mivel tudom az RO-n keresztül nyomni? pl. egy pumpával rányomom az RO pumpájára? Vagy az RO pumpájára gravitációsan ráengedem, az már elég?
 
Az RO-ban van 1 mikronos szűrő és aktiv szén is, vagy az előtt kéne még egy sor szűrés?

Nem tudtam elképzelni, hogy jut az esővíz az RO-ba, ezért írtam ezt. Pumpával kéne rányomni az RO pumpájára.
 
Nem tudtam elképzelni, hogy jut az esővíz az RO-ba, ezért írtam ezt. Pumpával kéne rányomni az RO pumpájára.
Egy 700l/h-s szivattyú elég, vagy szerezzek be egy 3000l/h-st? Az RO pumpája elvileg 1,2l/percet tud, ahhogy elég a 700l/h
 
Figyu, az esővíz lágyvíz, ezért a RO-val való bűvészkedést fölöslegesnek érzem.
Az viszont igaz, hogy össze tud ezt-azt szedni, DE:
- ha egy hordóban gyűjtöd és van némi ideje ülepedni, a zöme a hordó alján köt ki
- a maradékot mechanikailag egy jó vastag perlon (vagy kabátbélés fillérekért a méterárú boltból) rétegen átfolyatva ki tudod szedni
- ha tartasz attól, hogy még ez-az marad benne, akkor @inadsz Dani ahogy javasolta: aktív szén a megfelelő választás.

Ahogy én csinálnám: vennék mondjuk egy 50-60 literes hordót, nagyob tuti nem kell a dézsádhoz.
Fognék a háztartásból egy szanálás előtt álló tésztaszűrőt, minél nagyobb, annál jobb alapon, amit két bot segítségével a hordó tetején feltámasztok. Ebbe jönne jó vastagon a perlon/kabátbélés
Az esővíz gyűjtő alkalmatosságból szépen ráérősen átmerném azt az 50-60 liter vizet, maximum közben elkortyolok egy sört.
Van több olyan belső szűrő, amiben ki van alakítva az aktív szénnek egy kis tartály. Ilyen szűrőt bele és járatnám kb egy napig, addigra tuti biztos kikapna mindent belőle. (Vagy ha van elfekvőben egy kisebb vödrös otthon, akkor bele az aktív szén, meg a jó sok perlon, tetejére egy szivacs megóvandó a szivattyú rotorját és indulhat a buli. Akkor még a tésztaszűrős balhé sem kell.)
Mehet a vízcsere:)

Kútvíz: nálunk is ilyen jó szagos és vasas, igaz, a kút talpa csak 14 méteren van. Én az egyébként sem világbajnok talajvíz mellett a szennyvíz szikkasztók több évtizedes áldásosnak nehezen mondható ténykedésére is gyanakszok. Csalihalnak hazavitt halak is pipáltak benne, ha nem volt legalább 3-4 napig szellőztetve:(:mad:
 
Figyu, az esővíz lágyvíz, ezért a RO-val való bűvészkedést fölöslegesnek érzem.
Az viszont igaz, hogy össze tud ezt-azt szedni, DE:
- ha egy hordóban gyűjtöd és van némi ideje ülepedni, a zöme a hordó alján köt ki
- a maradékot mechanikailag egy jó vastag perlon (vagy kabátbélés fillérekért a méterárú boltból) rétegen átfolyatva ki tudod szedni
- ha tartasz attól, hogy még ez-az marad benne, akkor @inadsz Dani ahogy javasolta: aktív szén a megfelelő választás.

Ahogy én csinálnám: vennék mondjuk egy 50-60 literes hordót, nagyob tuti nem kell a dézsádhoz.
Fognék a háztartásból egy szanálás előtt álló tésztaszűrőt, minél nagyobb, annál jobb alapon, amit két bot segítségével a hordó tetején feltámasztok. Ebbe jönne jó vastagon a perlon/kabátbélés
Az esővíz gyűjtő alkalmatosságból szépen ráérősen átmerném azt az 50-60 liter vizet, maximum közben elkortyolok egy sört.
Van több olyan belső szűrő, amiben ki van alakítva az aktív szénnek egy kis tartály. Ilyen szűrőt bele és járatnám kb egy napig, addigra tuti biztos kikapna mindent belőle. (Vagy ha van elfekvőben egy kisebb vödrös otthon, akkor bele az aktív szén, meg a jó sok perlon, tetejére egy szivacs megóvandó a szivattyú rotorját és indulhat a buli. Akkor még a tésztaszűrős balhé sem kell.)
Mehet a vízcsere:)

Kútvíz: nálunk is ilyen jó szagos és vasas, igaz, a kút talpa csak 14 méteren van. Én az egyébként sem világbajnok talajvíz mellett a szennyvíz szikkasztók több évtizedes áldásosnak nehezen mondható ténykedésére is gyanakszok. Csalihalnak hazavitt halak is pipáltak benne, ha nem volt legalább 3-4 napig szellőztetve:(:mad:
Igazad van, túlbonyolítom az RO készülékkel, igazából csak szűrésre használtam volna, mert az mindent kivesz a vízből :) De a dézsába valószínűleg tényleg elég lesz a perlonon átszűrt állott esővíz, az RC a természetben sem sterilen vannak tartva :)
 
Nálunk 90+ méterről jön, fél évente vizsgáltatjuk. Finomabb és egészségesebb is mint ami a hálózatról jön. Ezt használom az akváriumban is.

Második szomszéd balra meg 60 méteren talált csak és még öntözni sem lehet vele. :)

nekünk 15-14 méterről jön. És a Bojlerban 20 év alatt alig volt vízkő, annyi hogy a fűtőbetèt volt csak vízköves, de annak sem volt semmi baja, kivettem, ecetbe beáztattam, leszedtem róla a vízkövet és eltettem a betétet a szekrénybe.
 
Back
Oldal tetejére