• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kútvíz???!!!

Létezik!
Nálunk is lágyabb szerintem a kútvíz, viszont kénes szaga van és ha hagyom ülepedni, akkor szépen kiül benne a vas-oxid. :)
Nem merem használni.
 
Létezik!
Nálunk is lágyabb szerintem a kútvíz, viszont kénes szaga van és ha hagyom ülepedni, akkor szépen kiül benne a vas-oxid. :)
Nem merem használni.

Szia! Ne is használd, ami még gond lehet a vas oxid mellett mangántartalom is az egekben van. Engedj egy vödörbe vizet, majd tegyél bele valamilyen fehér színű műanyag tárgyat, tedd el hűvös napfénymentes helyre, aztán egy hét után vedd kia vízből a műanyagot és hagyd megszáradni. Ha vöröses lesz, akkor csak vasban túlgazdag, ha zöldes-barnás színt észlelsz extra mangántartalom is van. A kénes szag valószínű kénhidrogén, "gázas" a vized,/azaz magas az oldott gázkoncentráció a vízben/ ezt szellőztetéssel tudod orvosolni, de semmi képen nem javaslom akiba, se emberi fogyasztásra, sem állatok itatására. Locsolásra is csak ülepítés, szellőztetés után.
 
Leteszteltem a vizünket ezzel a műanyagos módszerrel!
Semmi nem látszik rajta egy hét után!
Egyszer majd teszek vele egy próbát!
 
Leteszteltem a vizünket ezzel a műanyagos módszerrel!
Semmi nem látszik rajta egy hét után!
Egyszer majd teszek vele egy próbát!


Akkor nem is biztos, hogy olyan durván vasas a vized. Egy laborvizsgálat lenne az igazi.
 
Hali!
Hétvégén a vízcserénél 42l kútvizet használtam a 90l-es vízcserénél!
Semmi változást nem vettem észre!
Mindenki jól van mintha mi sem történt volna!
Így folytatom a vízcseréket és ha pár hét múlva sem tapasztalok negatívumot akkor csak kútvízzel fogok vizet cserélni!
Már ittam is belőle!Finomabb mint a csapvíz!;)
 
Egy nitrát szintet feltétlen mérjél a vízből mielőtt az akiba öntenéd-az sokat elárul a víz tisztaságáról vagy szennyezettségéről.
 
Én még ajánlanám neked azt is, hogy húzzál meg egy üveget és tedd le néhány órácskára pihenni. Nálunk a kútvízből rövid időn belül nagyon sok vas-oxid csapódik ki és ez kinyírta a purigenemet. :(
 
Én még ajánlanám neked azt is, hogy húzzál meg egy üveget és tedd le néhány órácskára pihenni. Nálunk a kútvízből rövid időn belül nagyon sok vas-oxid csapódik ki és ez kinyírta a purigenemet. :(

Na ez van nálunk.Mikor kiengedem gyönyörű tiszta.Másnap pedig totál beopálosodik,vasas lesz.
 
Pár hozzászólással fentebb már teszteltem a vizet!
Egy hétig pihent napfénytől védett helyen és nem volt sárga vagy zavaros!
Még egy fehér műanyag darabot is raktam bele amit a végén kivettem de nem volt rajta semmi elszíneződés!
De figyelni fogom az akit és ha bármi rosszat tapasztalok abbahagyom a kútvíz használatát!
Köszönöm a hozzászólásokat!
 
Egy nitrát szintet feltétlen mérjél a vízből mielőtt az akiba öntenéd-az sokat elárul a víz tisztaságáról vagy szennyezettségéről.
Volt tesztelve halas boltban ott annyit mondtak,hogy jobb mint ami a csapból folyik!
 
Azóta is kútvizet használok és nincs semmi negatívum!


Akkor nehogy váltsál, örülök, hogy találni még tiszta vizű kutat. Jani, ha megtennéd, a kutad paramétereit leírhatnád nekem. Mélység, vízhozam,fúrt vagy ásott, földrajzi elhelyezkedése. Köszönöm!
 
Mi a véleményetek arról, hogy fúrt kút vizét (szivattyúját) kötöm rá az RO készülékre, és így gyártok lágy vizet? A kút nem volt bevizsgálva, de tuti, hogy elég sok az üledék benne, vasas, és elég határozott szaga van. Ezzel a vízzel tölteném fel a dézsám. Elég drága a csapvíz a Balatonon. Igazából az első feltöltés a kérdéses, utána már lesz akváriumvíz kb. 30l hetente, az jó oda, növények és RC-k is bírják remélem. A másik lehetőség, hogy felfogom az esővizet és abból gyártok RO vizet.
Elvileg az RO kiszűr minden károsat a kútvízből, de gond-e, hogy ugyanazzal az előszűrő szettel utána az akváriumhoz is készítek RO vizet? Vagy legyen két szett előszűrő?
 
Bármelyik RO-s oldalon jártam eddig mindenhol azt írták, hogy kútvízzel ne használjunk RO-t, mert a baktériumok elszaporodnak majd a membránon és az egész RO-ban.
 
Back
Oldal tetejére