• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kútvíz???!!!

baji66

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Ahpgy korulneztem ugylattam hogy ezzel a temaval nemfoglalkozott senki sem.Ha tevedtem 1000 bocsesz:) Na szoval a kovetkezo kerdesem lenne: Kuti vizet ki hasznalt mar az akiban?? Es az ilyen vizet hol lehet kivizsgaltatni(osszetevok , stb...)
 
Re: Kúti viz???!!!

baji66 said:
Sziasztok! Ahpgy korulneztem ugylattam hogy ezzel a temaval nemfoglalkozott senki sem.Ha tevedtem 1000 bocsesz:) Na szoval a kovetkezo kerdesem lenne: Kuti vizet ki hasznalt mar az akiban?? Es az ilyen vizet hol lehet kivizsgaltatni(osszetevok , stb...)

Szia!
Én gondoltam rá, hogy használok, mert alacsony a kH-ja. Mi medencét töltünk vele, hát abban a klór többször is kicsapta a vasat a medence falára...Csodásan nézett ki. Utána bemértük tesztcsíkkal a vizet, és a nehézfém koncentráció hatalmas volt. Szerintem ahány hely, annyi féle víz lehet. Én esővizet használok mostanság, az valahogy szimpatikusabb. :)
 
Re: Kúti viz???!!!

Hat nalunk is kb ez a helyzet. Eddig 2 X volt felengedve a medence kutivizzel es masnapra szinte befeketedett... De az edigi akiba azt hasznaltam mindenfele problema nelkul... hat nemtudom... Es az esovizet hasznalat elott felforralod???
 
Re: Kúti viz???!!!

baji66 said:
Hat nalunk is kb ez a helyzet. Eddig 2 X volt felengedve a medence kutivizzel es masnapra szinte befeketedett... De az edigi akiba azt hasznaltam mindenfele problema nelkul... hat nemtudom... Es az esovizet hasznalat elott felforralod???

szerintem nem. Én legalábbis nem szoktam, már amikor van 100liter körüli tiszta esővízmennyiség a ház körül :)
 
Re: Kúti viz???!!!

Nem, nem forralom föl. :) Nagy kannába pihenni hagyom egy éjszakára, jár benne egy nagy belsőszűrő, majd átfejtéskor a cső végére teszek egy szivacsot. Picit zavaros lesz a víz, de egy újabb éjszaka alatt kitisztul hála a szűrőknek. :) Kicsit off már, de megmértem, a KH az kb 0, pH az elég alacsony, olyan 4-5. Csapvízzel hígítom, aztán mehet az akiba.. :) Így kaptam most a következő értékeket: KH: 7, pH: 7,5.
 
Re: Kúti viz???!!!

hmm lehet megprobalkozok enis az esovizzel :) Am most jut eszembe hogy egy kozli faluba van egy '''forras"". Non stop folyik az ártézi víz.Eseleg valkinek vlaami tapasztalata ilyen vizzel??? asszem elsi megyek mes megmerem a parametereket.:)
 
Re: Kúti viz???!!!

Sziasztok!

Pár mondatban a témához: A legokosabb döntés használat előtt bevizsgáltatni!! Ezt a helyi vízművek laboratóriumai jó pénzért (kb:25-150000 ft) végzik nem éri meg!!! Felső un. talajvíz ásott kutak esetleg barkács fúrt kutak 20-25 méter abszolút szennyezett magas nitrát, szerves vegyületek, koli baktérium és társai, vas, arzén ,ólom stb, ok egyszerű, beszennyeztük: mezőgazdasági tevékenység ,álattartás, kerti budi , tsz dögkút ,temető közelsége stb. morbid de sajnos ez van. Ezek mind beszivárognak a felső vízrétegekbe egyszerűen az esővízzel felülről bemosódik-mivel legtöbb esetben ez táplálja a felső talajvízrétegeket. Tudom a nagyi 50 éve ivott belőle azt semmi baja-ez már a multé. nagy mélységű 100m től vízadó rétegek na itt már jobb a helyzet valamivel de itt is bevizsgáltatni ez a legjobb módszer. Hosszasan ecsetelhetném (tudnék róla mesélni ,szakmai ártalom) de felesleges maradjon a bevált csapvíz vagy RO víz ez tuti.

Üdv:w-rig.
 
Re: Kúti viz???!!!

HAt akkor a kuti viz storno:) Koszi szepen a hasznos infot... KIgondolta volna. Mondjuk azt tudtuk h ivasra nem alkalmas , mert valamifele bevizsgalas volt meg regebben , de csak ennyit modntak h inkabb ne.... Ez a artezi viz ez egy forras egy kozeli faluba.Sokann ezt isszak, szoval nemtudom h mi a helyzet vele. Utanna kerdezek majd valahol es meglatom :) Es egy Ro keszulek a kuti vizbol is hasznalhatot csinall ??
 
Re: Kúti viz???!!!

baji66 said:
HAt akkor a kuti viz storno:) Koszi szepen a hasznos infot... KIgondolta volna. Mondjuk azt tudtuk h ivasra nem alkalmas , mert valamifele bevizsgalas volt meg regebben , de csak ennyit modntak h inkabb ne.... Ez a artezi viz ez egy forras egy kozeli faluba.Sokann ezt isszak, szoval nemtudom h mi a helyzet vele. Utanna kerdezek majd valahol es meglatom :) Es egy Ro keszulek a kuti vizbol is hasznalhatot csinall ??

De ha már veszel egy RO készüléket, én nem szöszölnék kútvízzel, simán csapvizet használnék. ;)
 
Nálunk 90+ méterről jön, fél évente vizsgáltatjuk. Finomabb és egészségesebb is mint ami a hálózatról jön. Ezt használom az akváriumban is.

Második szomszéd balra meg 60 méteren talált csak és még öntözni sem lehet vele. :)
 
Paramétert sajnos nemtudok de a víz kristálytiszta a csigák és a növények vígan élnek ,hal nincs az akváriumban,de nem tapasztaltam semmi feltűnő dolgot.
 
Paramétert sajnos nemtudok de a víz kristálytiszta a csigák és a növények vígan élnek ,hal nincs az akváriumban,de nem tapasztaltam semmi feltűnő dolgot.


Szia!

Felétek jó a helyzet. A Mura hordalékából az évek során kialakult kavicsos vízadó rétegek, ami 8-30 méter mélységben találhatóak, kristálytiszta vizet adnak, ezt úgy képzeld el, mintha egy több hektár területű 4-8 méter vastag kavicságyból nyered a vizet, ami nem más mint egy óriási szűrő!!!! Egy hátránya van, akvarisztikai szempontból, hogy ezek a vizek nagyon kemények, 18-30 Nk. is elérhetik. Én a helyedben ebből a vízből egy RO. -n keresztül tölteném az akit!
 
Sziasztok!

Az összes természetes vízzel egy nagy probléma van, hogy iszonyatosan ingadozó lehet a minősége. Szárazság, esőzés, egy közeli építkezésen átvágnak egy vízeret, a szomszéd gyomírtózik egyet, megbolygatják a pottyantóst, stb. stb. Sajnos a bevizsgáltatás is egy adott időpillanatot mutat. Nincs minőségbiztosítás, folyamatos ellenőrzés. Ennek tudatában én a forrásvizet bevállaltam. Elég gyakran ellenőrzi az ÁNTSZ a Lajos-forrást, ez még nem olyan lutri.

Ha mégis valaki a természetes vizek mellett dönt egy aktív szenes szűrésen mindenképp átengedném.
 
Sziasztok!

Az összes természetes vízzel egy nagy probléma van, hogy iszonyatosan ingadozó lehet a minősége. Szárazság, esőzés, egy közeli építkezésen átvágnak egy vízeret, a szomszéd gyomírtózik egyet, megbolygatják a pottyantóst, stb. stb. Sajnos a bevizsgáltatás is egy adott időpillanatot mutat. Nincs minőségbiztosítás, folyamatos ellenőrzés. Ennek tudatában én a forrásvizet bevállaltam. Elég gyakran ellenőrzi az ÁNTSZ a Lajos-forrást, ez még nem olyan lutri.

Ha mégis valaki a természetes vizek mellett dönt egy aktív szenes szűrésen mindenképp átengedném.

Szia!

Nem akarlak megsérteni, csak kiigazítanálak, :"átvágnak egy vízeret," a föld alatti vízkészletek, nem "erekben" futnak, hanem nagy kiterjedésű tározókban , amit vízadó rétegnek nevezünk, elnyelve, mintha egy hatalmas kiterjedésű "szivacs" lenne a föld alatt- helyezkedik el. A karsztvizek pedig kőzetrepedésekben találhatóak. A legfelső vízrétegek, amit "talajvíznek" is hívnak valóban használhatatlanok, az évek során tönkretettük. Jó eséllyel legalább az első "záróréteg" alatti vizekből táplálkozó kutakból érdemes használati vizet vételezni. Amit érdemes tudni: a kárpát medencében, és kis hazánkban mindenhol van víz a föld alatt, bárhova odaböksz az ujjaddal ott lehet vizet találni, csak megfelelő mélységben kell keresni, tehát víz mindenütt van a talpunk alatt. / vízkútfúró vagyok/ ezt valahogy így képzeld el:
960.jpg
 
Szia! Nem sértettél meg. Jó a leírásod. Természetesen nem egy "föld alatti patakra" gondoltam. Nem vagyok olyan szakértője a témának mint te, de azért környezetmérnökként, hallottam már pár dolgot ilyesmiről :)

Arra gondoltam, csak nagyon leegyszerűsítettem a dolgot, hogy pl. nálunk a telken problémát okozott az, hogy a környéken nagy alápincézéseket csináltak és megbolygatták a talajvíz áramlást (nagyon agyagos a talaj...) és ettől a környéken az utcán folyt a víz, a pincék megteltek, a kutak szintén. Ez simán beavatkozik a kútvizek minőségébe is, szerintem.
 
Szia! Nem sértettél meg. Jó a leírásod. Természetesen nem egy "föld alatti patakra" gondoltam. Nem vagyok olyan szakértője a témának mint te, de azért környezetmérnökként, hallottam már pár dolgot ilyesmiről :)

Arra gondoltam, csak nagyon leegyszerűsítettem a dolgot, hogy pl. nálunk a telken problémát okozott az, hogy a környéken nagy alápincézéseket csináltak és megbolygatták a talajvíz áramlást (nagyon agyagos a talaj...) és ettől a környéken az utcán folyt a víz, a pincék megteltek, a kutak szintén. Ez simán beavatkozik a kútvizek minőségébe is, szerintem.

Ott a pont. Akkor Te sem állsz messze a témától:)! Bocs, de ez az ér dolog nekem a mumusom- kb mint a pálcás vízkeresés:mad:. szóval köszi, hogy megértettél. Valóban a talajvíz áramlik állandó irányban, és ha megpiszkáljuk , valóban nagy galibát csinál. Sajnos nagyapáink jóízű, hűsítő vizet adó ásott kútjait tönkrevágtuk a mezőgazdasággal, stb...! Sok a kókány, engedély nélkül, minden szakmaiságot kerülő kútfúró is, aki persze féláron nyomul, és egy alsó tiszta vizű réteget egy mozdulattal, beszennyez, csak mert egy védőcsövezést, és egy cemenpalástolást kihagy, így jutva jelentős árelőnyhöz, a szakmát tisztességgel, hozzáértéssel végzővel szemben. No ezért is morogtam kicsit.
 
Off: igen, tény, hogyha beírom a google-ba, hogy vízér, akkor a mágneses biokeresős tuti oldalakat és a vízér van az ágyam alatt mit tegyek témákat feszegetik :D
 
Nem olyan régen fúrtunk kutat a kertünkben, ugyancsak 30 méter mély, tehát pont abban a tartományban van, ami gáz, de kizárólag fű locsolására használjuk. Viszont olyan bűn kemény a víz, hogy próbáltunk vele autót mosni, és gyakorlatilag bármilyen gyorsan letöröltük a vizet a kocsiról, azonnal kirakódott rá a vízkő. De megfordult az én fejemben is hogy majd azt használom az akváriumhoz de hát.. :(
 
Nekem 34-35m-ről jön a víz és a kocsi mosásánál észrevettem,hogy nem marad vízcsepp a kocsin!
Ha vezetékes vízzel mostam mindig cseppfoltos maradt!
A kuti vizem lágyabb lenne mint a vezetékes?
 
Back
Oldal tetejére