• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrők nano akváriumokhoz

Éretem, én most egy 25l-eshez, de nekem gyanúsan nagyon kevésnek tűnik... van itt elfekvőben egy 400-as, lehet, hogy este lecserélem :(
Érdekelne engem is, hogy mivel lehet/érdemes felturbózni? Van a polcon perlon/aktívszén/kerámia :) Nem tudom, hogy az aktív szén pl kiszűri-e a tropica plant growth tápot a vízből?
 
Ezek közül Én egyiket sem raknám bele. A perlon lefogná az áramlást, az aktív szén hamar eltömődne, a kerámia pedig nem sokat érne. Inkább egy marék biológiai cuccot dobnék bele, ahogy a saját akasztósomba is tettem. Substrat-pro, Bio-rio, Mátrix...
8109202399_7b6d09b9ed_z.jpg
 
Ezek közül Én egyiket sem raknám bele. A perlon lefogná az áramlást, az aktív szén hamar eltömődne, a kerámia pedig nem sokat érne. Inkább egy marék biológiai cuccot dobnék bele, ahogy a saját akasztósomba is tettem. Substrat-pro, Bio-rio, Mátrix...

kösz!
 
Ezek közül Én egyiket sem raknám bele. A perlon lefogná az áramlást, az aktív szén hamar eltömődne, a kerámia pedig nem sokat érne. Inkább egy marék biológiai cuccot dobnék bele, ahogy a saját akasztósomba is tettem. Substrat-pro, Bio-rio, Mátrix...
Én is valami ilyet képzeltem el. Nem lett tőle hangosabb a szűrő?
 
Én is valami ilyet képzeltem el. Nem lett tőle hangosabb a szűrő?
De, ahogy áramlik a víz, zörögnek a szemcsék benne. Takarításnál berakom majd valami hálóba, akkor csöndben lesz. Sajnos erre nem gondoltam, amikor beleszórtam... :(
 
Sziasztok!

Egyelőre csak elméleti szinten foglalkoztam a kérdéssel, de gondoltam megkérdezem Tőletek, hogy egyáltalán megvalósítható e a dolog.

Lehet egy darab külső szűrővel két darab 8 literes nano akit szűrni?
 
A legkissebb is eleg nagy tsunamit csinalna. De valami nagyon alap eheimet ha jol megraksz anyaggal akkor azt lefogja annyira folytani, hogy megoldhato is lehet akar. A ket akvat ellenben ossze kell kotni kozelekedoedenykent, maskent lesz meglepetes.
 
Gondolom mert a ket akasztos tobbe kerul, mint egy kulso es szuresileg is jobb talan. Esetleg a barkacsolasi kisordog. Mast nemtudok elkepzelni :)
 
Uff!
Boyu kis külső zűrőkkel vannak tapasztalatok? :) szemezek vele, hogy a 8 literes nanokat azzal szűrhetném
 
Back
Oldal tetejére