• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Jaja persze nincs hibátlan dolog. Minden elromlik. és sajnos Japán sincs közel. -- bár most Talachi kicsit közelebb hozta nekünk. :thumbup:
Ez is egy olyan dolog ami megfontolás kérdése.

Egyébként annyiból nem hülyeség DIY keretén belül kipróbálni egyszer fém tartályból és nem PVC-ből szűrőt építeni, hogy hüvősebben tudod tartani a vizet az akiban. Ez ugye most nyáron méginkább kulcskérdés lesz.
 
Nyilván van igazság abban is amit mondtok én nem tagadom!
De létezik egy kifejezés amit úgy hívnak: "ár-érték arány"!
Viszont a design sem utolsó dolog!???
Itt szerintem főleg a motor elhelyezése a gond!
Számomra elég randa!
Nem hinném, hogy ennyire futna Amano-éktól!???
Arról nem is beszélve, hogy csak édesvízi akvához használható így a mozgástere is kisebb az embernek!
Még egy szösszenet!
Aki már látott rozsdamentes anyaggal dolgozó szakit az pontosan tudja, hogy itthon is letudnak gyártani mindent!
Nem kellene ennyire lenézni a hazai ipart és ISTENÍTENI a japánokat!
Gondoljatok csak a toyota botrányra, ott sem felhőtlen minden!
 
ár-érték arány... egy aston martin autónál érdekel? egy patek óránál érdekel? egy brill nyakéknél érdekel? az ADA egy prémium márka.
le corbusier fotel: http://www.momastore.org/museum/moma/Pr ... PS07230901 3000 dolcsi. igény van rá különben nem gyártanák és egy olyan darab ami beírta magát a történelembe.

nem az a baj az általad említett magyar szakikkal, hogy nem tudnak alkalmanként minőségi dolgot készíteni, a baj az, hogy nincs egy saját épkézláb ötlet.
fognak egy jól megtervezett lehetőleg márkás dolgot és lemásolják. hogy meg tudják ők is csinálni. ez a kunszt....
ha a szakik igazán jók lennének akkor tudnánk róluk, csinálnának saját dolgot. amiről beszélsz az kína. a magyar kína ;)
csak akkor másolj ha valóban legalább azt tudod adni amit az eredeti. itt erről egészen biztosan nem beszélhetünk, mert ahogy feljebb említettem a szűrő nem áll meg a szűrőháznál.

de magamtól eszembe sem jutna ilyen szűrőt csinálni, csináltatni, mert minek? ha szerelmese vagyok a márkának és a formának megveszem az adott terméket.

pont a szűrő az a terület ahol kismillió profi DIY megoldás létezik. semmi kötekedés, csak gondolati szinten. :angel:
 
Én szerintem sem hasonlítható össze egy ADA szűrő egy másikkal... Én is most csinálom a szűrőm. Próbáltam koppintani az ADA-t, vagyis inkább a jó tulajdonságait lemásolni. Többé kevésbé sikerült, majd föladtam, és leegyszerűsítettem a dolgot.

A szűrést elvégzi mind a 2 szűrő. Most lehet ecsetelni, hogy mi mindent adnak egy ADA szűrőhőz...Ami mellette szól, az a neve, ami a minőséget garantálja, ez szerintem nem is vitatott... Aki nagyon szerelmes ebbe a hobbiba, úgy is megveszi, és örülni fog neki, hogy : igen, ADA szűrőm van!

A másik dolog a kinézet. Szerintem egy sötét szekrényben tök mind 1 az, hogy hogy néz ki a szűrő. Nem a kinézete miatt kéne megvenni. Az első, hogy elvégezze a feladatát.

Szóval van akinek megér ennyi pénzt, és van akinek csak luxusnak számít...Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ahogy Viktor is írta, amíg van az ilyen dolgokra vevő, addig gyártani is fogják. És mondjuk miért ne lenne? ;)

Szegény Proci... :D
 
katroc said:
A másik dolog a kinézet. Szerintem egy sötét szekrényben tök mind 1 az, hogy hogy néz ki a szűrő. Nem a kinézete miatt kéne megvenni. Az első, hogy elvégezze a feladatát.

:thumbup: ott a pont. egy nagyon fontos dolog. az ADA a szűrői azért néznek ki úgy ahogy, hogy a fém vázhoz (amit az ADA árul) vagy a szekrényen kívül való elhelyezés esetén jobban mutasson. a szekrényben tökmind1 mi van.
 
Kinek a pap kinek a papné!Mindenkinek más az izlése az anyagi lehetősége egy a lényeg,hogy az aki szépen üzemeljen a növények és halak jól érezzék magukat.Ha lenne pénzem én is vennék ADA cuccokat de az is lehet,hogy barkácsolnék magamnak egyet mert szeretek ügyködni,moszatolni.Izlések és pofonok.Üdv Jani.
 
OFF:
egyébként a tengeri felvetésre most hogy kicsit jobban beástam magam az iwaki témába iszonyat sok nagy tengeris használja. gondolom mert maga a pumpa ellenáll mindenféle folyadéknak. ilyen akikba futottam bele a témával kapcsolatosan:

img0011272f78avj0.jpg

http://www.fnzas.org.nz/fishroom/viewto ... 63&start=0
 
Mennyire éri meg házilag külső szűrőt építeni?
Mennyire használható?
Ja és mennyire nehéz elkészíteni?
És mennyiből jönne ki mindennel együtt?
Köszönöm előre is
 
Kovi Boy said:
Mennyire éri meg házilag külső szűrőt építeni?
Mennyire használható?
Ja és mennyire nehéz elkészíteni?
És mennyiből jönne ki mindennel együtt?
Köszönöm előre is
Te beleolvastál egyáltalán ebbe a topicba? :wtf: Nem ártana kicsit olvasgatni is a fórumot, nem csak már megválaszolt kérdéseket feltenni. Minden egyes kérdésedre le van írva már a válasz ebben a topicban...
 
Kovi Boy said:
Mennyire éri meg házilag külső szűrőt építeni?
Mennyire használható?
Ja és mennyire nehéz elkészíteni?
És mennyiből jönne ki mindennel együtt?
Köszönöm előre is

Az attól függ.
Milyen akváriumhoz, milyen technikai alappal, és milyen kézügyességgel rendelkezel, stb.
De ha elmész a DIY topikba, akkor láthatsz pár egész szép darabot.
Mindenesetre az alap egy tartály, ez lehet szűrőakvárium, hordó, vagy pvc cső. Mind kicsit más, most jön a lélek, egy pumpa, ez lehet víz alatti, vagy kétéltű, ez is az elkészítési módtól függ. Érdemes márkásabbat venni, vagy ha nem annyira fontos a hang, akkor egész kiszélesedik a skála. Ezek után jön a szűrőanyag. Ez is az elkészített szűrő és az akvárium tulajdonságaiból adódóan lehet más és más.
Tételezzünk fel egy 200 literes növényest. Ehhez érdemes lenne olyan 25 liter körüli tartály, és egy combosabb 1800-2000lph pumpa. Mivel a 25 liter egész sok, ezért nem kell egyből mindenféle drága szűrőanyagot keresni, nem kell pl.: Bio-rioval feltölteni, de rendes szűrőanyagot kell keresni, alulra ülepítőrekeszt csinálni, vagy egy előszűrőt amit könnyebben lehet takarítani, aztán mehetnek a bio töltetek, lávakő, substratok, siporax, de sok diy megoldás is van szűrőanyagokra is.
De hogy ne pofázzak annyit, itt a topik eleje, onnan olvasd el: viewtopic.php?f=10&t=162&start=0
 
Scar said:
Kovi Boy said:
Mennyire éri meg házilag külső szűrőt építeni?
Mennyire használható?
Ja és mennyire nehéz elkészíteni?
És mennyiből jönne ki mindennel együtt?
Köszönöm előre is

Az attól függ.
Milyen akváriumhoz, milyen technikai alappal, és milyen kézügyességgel rendelkezel, stb.
De ha elmész a DIY topikba, akkor láthatsz pár egész szép darabot.
Mindenesetre az alap egy tartály, ez lehet szűrőakvárium, hordó, vagy pvc cső. Mind kicsit más, most jön a lélek, egy pumpa, ez lehet víz alatti, vagy kétéltű, ez is az elkészítési módtól függ. Érdemes márkásabbat venni, vagy ha nem annyira fontos a hang, akkor egész kiszélesedik a skála. Ezek után jön a szűrőanyag. Ez is az elkészített szűrő és az akvárium tulajdonságaiból adódóan lehet más és más.
Tételezzünk fel egy 200 literes növényest. Ehhez érdemes lenne olyan 25 liter körüli tartály, és egy combosabb 1800-2000lph pumpa. Mivel a 25 liter egész sok, ezért nem kell egyből mindenféle drága szűrőanyagot keresni, nem kell pl.: Bio-rioval feltölteni, de rendes szűrőanyagot kell keresni, alulra ülepítőrekeszt csinálni, vagy egy előszűrőt amit könnyebben lehet takarítani, aztán mehetnek a bio töltetek, lávakő, substratok, siporax, de sok diy megoldás is van szűrőanyagokra is.
De hogy ne pofázzak annyit, itt a topik eleje, onnan olvasd el: viewtopic.php?f=10&t=162&start=0

Köszönöm
Egy 60 literes akihoz lenne!
Milyen pumpa ajánlott(márka,típus)?
 
Én mindenképp valami Eheimet ajánlanék, sokunk meg van vele elégedve viszonylag megfizethető, csendes és bivaly erős!!!
Pl. Eheim Compact 1002 ez egy 1000 l/h csak víz alatt használható szivattyú szerintem elég lesz a teljesítménye, de ha nem akkor vannak az Eheim Compact + os sorozatok ezek már kétéltűek de egy kicsit húzósabb árban is vannak már mind 1000 l/h feletti teljesítménnyel rendelkezik!
 
Amit hectorvti ír az helytálló. Mostmár csak azt kell kitalálnod hogy milyen szűrőrendszert akarsz.
Nekem van szűrőaki, meg pvc cső. Mind2-őt szeretem, a szűrőakváriumnak megvan az előnye hogy minden technikát elrejt, és jó hozzá a nem kétéltű pumpa is.
Bár nagy, és elég igényes az elhelyezése, nekem a szűrt akvárium mögött van, ha nem fúrt az aki, akkor talán ez a legjobb (mármint szűrőaksi esetében). A cső az aki alatt és melett is lehet, alatta esztétikusabb, de ahhoz ajánlatos már egy kétéltű pumpa, kisebb teljesítményben, amit ajánlani lehet csak a hydor van, de az is egész hamar elkezd hangoskodni. ( a szűrőakiban eheim compact1001 van, azt is hallom, a csőben(most nem üzemel) a hydor, azt is hallom)
Döntsd el mit akarsz. De a topik elején ott van Proci leírása, az alapján meg tudod csinálni a csövet, ha akarod persze.
 
Ha meg is csinálom akkor szerintem cső lesz mert egy szűrőakit nem tudnék hol elhelyezni úgy hogy ne nagyon látszódjon!
Vagy kénytelen leszek 23e Ft-ot kiadni egy komplett külső szűrőért!
 
DIY külső szűrőhöz szigorúan eheim comact vagy eheim compact+ szériákat javaslom. 1002-es (1000lph 2m) nálam elég csendesen ment. Csendesebben, mint a mostani eheim prof3 2073. Ismerős eheim compact+ 2000lph-s nagy dögöt szerzett be. Ez már kétéltű. Majdnem lehidaltam. Csendesebb, mint az evo 2212 és combos ereje van (2000lph 2.3m emelési magassággal).

Hydor kétéltű szivattyúit kevésbé javaslom. Volt 2. Hangosodni kezdett fél év után. Rotor csere megoldotta...ki tudja meddig. Lehet, hogy évekig bírta volna, de már leváltottam.
 
Ilyen kisméretű akihoz én gyári szűrőt javasolok, pl. Tetra 700-asát, plusz egy kis szűrőanyag tuning.
Én is készítettem egy 15 literes hordós szűrőt sügéres, 300 literes akihoz, 3 éve használom plusz egy belső szűrővel, kristálytiszta az aki.
De a most indított növényeshez vásároltam a szűrőt, mert nem sokkal lett volna olcsóbb a készített hordós.
Szivattyú, tartály, szerelvények, befolyó, kifolyó, szűrőanyag, esetleg csapok minimum 20-25 eFt, a Tetra se került sokkal többe a szűrőtuninggal együtt.
Véleményem, hogy 100-150 literes méretig nem érdemes barkácsolgatni, e felett már jelentősen olcsóbban lehet készíteni egy hasonló teljesítményű külső szűrőt az ajánlott gyárihoz képest.
 
Azért, ha ügyesen csinálja az ember, meg lehet oldani olcsóbban is. Én most 50l-re készülök. A szűrőm eddig olyan 15eFt-ba van, ennek a fele az EHEIM szivattyú. Én is úgy voltam vele, hogy HA veszek szivatyút, nem adom alább a minőséget. Reméljük a feladatát is majd elvégzi!
 
Back
Oldal tetejére