• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

20-25 literes hasznos szűrőtérfogattal gyanítom a lávakő is ellátja a szűrést. Viszont a végére egy sűrűbb szivacstáblát mindenképp tegyél be, mert nem lesz mechanikai szűrőközeged (az elejére meg egy ritkábbat, és védve lesz a trutyitól a lávakő is)..

A trutyitól azért kell védeni a szűrőanyagot, mert eltömíti vagy azért mert eltakarja az aktív felületet?
 
A trutyitól azért kell védeni a szűrőanyagot, mert eltömíti vagy azért mert eltakarja az aktív felületet?
A két dolog ugyanaz, és igen, ezért érdemes. A szivacs egyébként is filléres cucc, és mechanikai és biológiai szűrésre is jó, épp ezért ha egyszer szűrőt építenék, szinte kizárólag szivacs lenne benne.
 
A két dolog ugyanaz, és igen, ezért érdemes. A szivacs egyébként is filléres cucc, és mechanikai és biológiai szűrésre is jó, épp ezért ha egyszer szűrőt építenék, szinte kizárólag szivacs lenne benne.

Van erre valamiféle bevált szivacstípus?
Igazából internetet kérdezve mindenből készítenek szűrőközeget, de nem tudom eldönteni, hogy igazából melyik használható egyáltalán...
 
Van erre valamiféle bevált szivacstípus?
Igazából internetet kérdezve mindenből készítenek szűrőközeget, de nem tudom eldönteni, hogy igazából melyik használható egyáltalán...
TM számokkal jelölik a szűrőanyagnak készített nyílt cellás szivacsokat. Minél nagyobb ez a szám, annál kisebb cellákból áll, tehát annál sűrűbb.
Mechanikai szűrőnek Én TM 20-ast ajánlanék, a szűrő végére pedig a jóval finomabb TM 45-öst.
 
Sziasztok . Van egy 125l akvám , beüzemeltem egy régebbi tipusú külső szűrőt ( Sicce Aquaviva 250) . Az a gindom , hogy csak csordogál a víz . A tartálya kb 2l , a töltőanyag alul perlonvatta -- kerámiagyűrű--perlonvatta. A vatták nem túl vastagok , mert először azt gondoltam az fojtja le. De most a fele mennyiség van , nem lett jobb . Összesen kb 2,5-3m cső van rajta (szívó-nyomó) . A szűrő kb 1m van az akva alatt.
Mi lehet a gond?
 
Próbáltad szűrőanyag nélkül?
Lehet máshol tömődik, vagy a rotor hibás.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Konkrétan anyaggal nem , de mikor beüzemeltem , előtte alaposan kitakarítottam még a rotor házat is.
Mikor kitakarítom a szűrőt , sokkal jobban nyomja. Legutoljára múlt hét közepén - végén volt kitakarítva. A vattán barnás elszíneződés volt, de szerintem gond , hogy mindkét rétegen
 
Konkrétan anyaggal nem , de mikor beüzemeltem , előtte alaposan kitakarítottam még a rotor házat is.
Mikor kitakarítom a szűrőt , sokkal jobban nyomja. Legutoljára múlt hét közepén - végén volt kitakarítva. A vattán barnás elszíneződés volt, de szerintem gond , hogy mindkét rétegen
Csekkold a tengelyt nem kotyog-e rajta s rotor. Vedd ki a perlonokat es csak felulre tegyel belole. Merd meg mennyit forgat uresen minden nelkul. Kell valami kiindulo pont.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Én vettem egyszer egy kis 12Voltos szivattyú amire az volt írva hogy 2,5 meter emel, ahoz képest 1et is alig tud.
A tiéden mit takarhat az a 250-es tipus szám?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Én vettem egyszer egy kis 12Voltos szivattyú amire az volt írva hogy 2,5 meter emel, ahoz képest 1et is alig tud.
A tiéden mit takarhat az a 250-es tipus szám?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Az a baj, hogy ezek a szamok csak azonositasi celbol hasznalhatoak. Nem sok szurot lattam ami valosan produkalja az erteket. A regebbi szurok meg annyit sem tudnak. Gyanitom a 10x-es szures is ezert van kitalalva hogy biztosan meg legyen a megfelelo szures.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Akkor kb. 30literes üveghez jó. Vagy a 125 literes akváriumba biológiainak, de akkor kell valami belső is, ami plusz az üvegben.
Van benne egy nem túl nagy belső. Hetente kell takarítanom , bár mondjuk a víz az tiszta, nem zavaros , nem barna. Csak keveseltem a sodrását a külsőnek. Akkor lehet majd építek egy külsőt az új akvához. Ahhoz még kevesebb lenne , 275-300l tervezek
 
Van benne egy nem túl nagy belső. Hetente kell takarítanom , bár mondjuk a víz az tiszta, nem zavaros , nem barna. Csak keveseltem a sodrását a külsőnek. Akkor lehet majd építek egy külsőt az új akvához. Ahhoz még kevesebb lenne , 275-300l tervezek
Oda ha külsőt akarsz építeni akkor legalább egy 2000lph pumpával számolj. Viszont szerintem akkor vagy szűrőakvárium, vagy 200-as pvc cső a te anyagod. Nem szép, de a célnak tökéletes.
 
Oda ha külsőt akarsz építeni akkor legalább egy 2000lph pumpával számolj. Viszont szerintem akkor vagy szűrőakvárium, vagy 200-as pvc cső a te anyagod. Nem szép, de a célnak tökéletes.
Én is a pvc csőre gondoltam , nem baj ha nem szép , szekrény is lesz. Viszont arra gondoltam , hogy ne vesszen kárba ez a szűrő , a szekrényben a nagy fölött lesz 3 db nevelő. Azok szűrésére elegendő lehet ? Úgy hogy elosztanám a csövezést.
 
Sziasztok! Külső szűrőt akarok építeni. A kerámia és egyéb szűrőanyagok mellé szivacs is kerülne bele de nemtudom milyen lenne nekem jó. Egy 800l/h-s szivattyú fogja a vizet forgatni. Kb 130 cm magasra fogja a vizet feltolni, a táblázat alapján így 230l/h lesz a vízforgatás. TM-hányas szivacs lenne a legjobb?
IMG_20170422_120304.jpg
A tartály egy ételhordó lesz, jól zár a teteje. :D
IMG_20170422_122936.jpg
 
táblázat alapján így 230l/h lesz a vízforgatás.
Táblázat? Van erre táblázat? A vízforgatás inkább attól függ, hogy mennyire meg milyen szűrőanyagokkal tömöd meg a szűrőt. Nem hinném, hogy erre bármilyen táblázatot lehetne csinálni.
Hasonló szűrőt csináltam, és ott a szűrő elé tettem csak szivacsot, és abból a legfinomabbat.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére