• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Sziasztok. Na eddig jutottam a külső szűrőmmel kapcsolatban én eddig... (A mérete 200mm cső 50cm magas.) Vízpumpa 1300l/h tud... A következőkben kap még egy csapot a be és kifolyó ág. Illetve a szűrőanyag még kitalálás alatt van, hogy mi lesz benne de én ezekre gondoltam
fentről lefelé:
1. két réteg biológiai (matrix),
2. szivacs.
3. kerámia.
4. esetleg a ülepítőbe bioball...

Szerintetek jó lenne így...
 

Attachments

  • szuro.jpg
    szuro.jpg
    60.5 KB · Megtekintések: 15
  • szuro2.jpg
    szuro2.jpg
    68.5 KB · Megtekintések: 13
  • szuro3.jpg
    szuro3.jpg
    91.8 KB · Megtekintések: 13
Sziasztok. Na eddig jutottam a külső szűrőmmel kapcsolatban én eddig... (A mérete 200mm cső 50cm magas.) Vízpumpa 1300l/h tud... A következőkben kap még egy csapot a be és kifolyó ág. Illetve a szűrőanyag még kitalálás alatt van, hogy mi lesz benne de én ezekre gondoltam
fentről lefelé:
1. két réteg biológiai (matrix),
2. szivacs.
3. kerámia.
4. esetleg a ülepítőbe bioball...

Szerintetek jó lenne így...
Nem semmi. A szűrőanyag ok, de az átvezetéseket mivel tömítetted?
 
FBS ragasztót használtam, amin rajta volt, hogy akvárium ragasztásra is jó.. illetve bellűl van egy gumilap a pántoknál, amibe húztam bele a csavart és azt is körbe kentem FBS-el
Én is erre tippeltem. Jól olvastad, akvárium ragasztására, de a KG csövön nem valami tartós. Próbáld csak meg, simán leszeded egy újjal. Epoxi, mielőtt elázik a lakás.
 
Ha már a pánttal ráhúztad max csepeg, de a házat nem áztatja hacsak nem enged el a pánt. Én pl így jártam, azóta biztosítom a pántot, de a tiéden nem látom, hogy ezt lehet-e.
 
Igen ezt én is tapasztaltam hogy könnyen lejön sajnos.. lehet hogy leszedem és helyette epoxi vagy uhu- ra gondoltam ami szintén 2 komponensű...
 
Lenne egy kérdésem..szerintetek 1/2 vagy 3/4 csapot használjak elzáróként... A gyári szürök csapjai mekkorák...ezekhez viszonyitva...
 
Sziasztok. Na eddig jutottam a külső szűrőmmel kapcsolatban én eddig... (A mérete 200mm cső 50cm magas.) Vízpumpa 1300l/h tud... A következőkben kap még egy csapot a be és kifolyó ág. Illetve a szűrőanyag még kitalálás alatt van, hogy mi lesz benne de én ezekre gondoltam
fentről lefelé:
1. két réteg biológiai (matrix),
2. szivacs.
3. kerámia.
4. esetleg a ülepítőbe bioball...

Szerintetek jó lenne így...
Szia!

Milyen pumpát használsz, illetve mik a tapasztalataid vele?
Látom, hogy viszonylag nagy tömszelencét használsz a kábelezésnél. Hogyan oldottad meg, hogy jól tömítsen?
Ha meglesznek a csapok, akkor kérek majd pontos típust, mert perpill teljesen tanácstalan vagyok!

Előre is köszi!
 
Szia!

Milyen pumpát használsz, illetve mik a tapasztalataid vele?
Látom, hogy viszonylag nagy tömbszelencét használsz a kábelezésnél. Hogyan oldottad meg, hogy jól tömítsen?
Ha meglesznek a csapok, akkor kérek majd pontos típust, mert perpill teljesen tanácstalan vagyok!

Előre is köszi!
Szia
Egy Atman At-103 a pumpa... Tapasztalat még nincsen vele mert még csak most készül az akvárium és még nincsen beüzemelve. De ha kevés lenne akkor kap egy nagyobbat. A tömbszelencénél többet is próbáltam (9-es 13,5) de egyik se volt jó mivel a cső vastagsága miatt nem tudtam igazán meghúzni az anyát (kevés volt a menet ami kilátszott)így 16 méretűet használtam fel. A tömítését egyszerűen megoldottam. A kábelre ahova esik a tömbszelence ott körbetekertem szigetelő szalaggal, majd erre zsugór csővet raktam és így már kelő vastagság volt ahhoz hogy kényelmesen le tudjam tömíteni a meghúzásnál. A csap még kérdéses de szerintem egy 1/2 colos lesz szerintem az is elég.. A csap típusa szerintem egy Spanyol gömbcsap lesz Fix 1/2 BB vagy 3/4-es ebből a fajtából...nem tudom. Ebben én vagyok tanácstalan...

Jó lenne ha valaki megírná hogy egy gyári külsőszűrön a csapnál a belső átmérő mekkora. Megköszönném ;)
 
Szia
Egy Atman At-103 a pumpa... Tapasztalat még nincsen vele mert még csak most készül az akvárium és még nincsen beüzemelve. De ha kevés lenne akkor kap egy nagyobbat. A tömbszelencénél többet is próbáltam (9-es 13,5) de egyik se volt jó mivel a cső vastagsága miatt nem tudtam igazán meghúzni az anyát (kevés volt a menet ami kilátszott)így 16 méretűet használtam fel. A tömítését egyszerűen megoldottam. A kábelre ahova esik a tömbszelence ott körbetekertem szigetelő szalaggal, majd erre zsugór csővet raktam és így már kelő vastagság volt ahhoz hogy kényelmesen le tudjam tömíteni a meghúzásnál. A csap még kérdéses de szerintem egy 1/2 colos lesz szerintem az is elég.. A csap típusa szerintem egy Spanyol gömbcsap lesz Fix 1/2 BB vagy 3/4-es ebből a fajtából...nem tudom. Ebben én vagyok tanácstalan...

Jó lenne ha valaki megírná hogy egy gyári külsőszűrön a csapnál a belső átmérő mekkora. Megköszönném ;)
Köszi! A pumpánál igazából a hangja érdekelne. Vagyis a hangtalansága. :D
 
En a testveret hasznalom, a HW-603-t. Melegen tudom ajanlani mindenkinek az eloszurot, meglehet pakolni barmivel es a fo szurot majdnem soha nem kell szetszedni takaritani csak ezt.

Én is használtam, teljesen jó!!!

Az enyém eladó, ha esetleg valakinek kellene.
 
Back
Oldal tetejére