• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő házilag

Nekem a nyomó oldal két részből áll. Az egyik a szivattyú előtti rész a másik meg amin nyomja fel a vizet az akváriumba. Mindkét részt hagyjam üresen és úgy kapcsoljam be? Vagy hogy gondoltad?
 
Kipróbáltam úgy is, lehet valamit rosszul csinálok mert nekem így se tölt fel rendesen.
Én úgy szoktam feltölteni a szűrőt, hogy a csöveket rárakom a szűrőre, a kifolyó ágat megszívom (a szűrő nyomó ágát) és hagyom teljesen feltöltődni a szűrőt. Készenlétbe helyezem a dugóját és amikor a nyomó ágban megjelenik a víz bedugom. (mondjuk nekem kb 50cm-rel az akva alatt van a szűrő). Utána mehet a rázogatás billegtetés, hogy a maradék levegőt is kiszívhassa. (meg persze saját gyártmányú légtelenítőm is van beépítve a szűrőbe, úgyhogy én ki tudom engedni a levegőt a szívó és nyomó ágból is ;))
Ja, üres szűrőházzal szoktam kezdeni, szóval oda nem töltök vizet, az akvába pótolom amit a szűrő fölvesz.
 
Nekem a nyomó oldal két részből áll. Az egyik a szivattyú előtti rész a másik meg amin nyomja fel a vizet az akváriumba. Mindkét részt hagyjam üresen és úgy kapcsoljam be? Vagy hogy gondoltad?
A nyomó oldali részben lehetőleg egyáltalán ne legyen víz és úgy emeld magasra. Megszívod míg azt látod, hogy a szívópipán átbukik a víz, onnantól fel kell hogy töltődjön a szűrőd
 
Köszönöm:)
Megoldódott a problémám.
Meg volt törve a cső a hordóban:)

Viszont nekem az összes levegő nem jön ki, kicsit átlátszik a hordó teteje, és látom, hogy ott van levegő még benne.
Egyébként szépen működik, és nagyon halk.
 
Köszönöm:)
Megoldódott a problémám.
Meg volt törve a cső a hordóban:)

Viszont nekem az összes levegő nem jön ki, kicsit átlátszik a hordó teteje, és látom, hogy ott van levegő még benne.
Egyébként szépen működik, és nagyon halk.
Örülök. :) Az összes levegő valószínüleg azért nem jött ki, mert nem a legtetejéről szív a szivattyú. Ha nem csobog akkor viszont ennek semmi jelentősége.
 
Csináltam végre képet a szűrő rémeimről. Illetve a legnagyobb a cimborám teknőseit istápolja.
open
Ez az.A csatlakozók valami hydor vacakból származnak, a belseje egy pontec tószivattyú 1500l/h.
open
Van egy kicsi is ő most jelenleg üzemen kívül van, de nemsokára újra nekilát a feladatának. Benne egy serafil belső szűrő motorja üzemel 600l/h val és a 30l-es kis üvegben szokott dolgozni. És a legelső darab, ami kb fél éve lett átalakítva nagyobb csövekre és nagyobb motorra, a szobai akvát szűri másodmagával. Ebben egy sicce 1500l/h -s gép megy.
open
.
 
Back
Oldal tetejére