• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy kb. 160l akváriumnál mi lenne a legjobb megoldás a co2 beoldására? Egy AtmanCF-1200 1550l/h szűrőnél egy ilyen DIY reaktor vagy egy JBL ProFlora Direct CO2 Atomizer?
Szerintem válaszd inkább a sima reaktoros megoldást! Egyrészt mivel nincs is készleten ez az atomízer, legalábbis a GA-ban, és nemrégen azt olvastam itt, hogy bizonytalan az is mikor lesz megint. DIY megoldás amúgy is kevésbé gondozásigényes.
itt van az értekezés róla:
https://akvakertesz.hu/threads/egyeb-kerdesek-keresek-2-greenaqua.3791/page-246#post-346967
 
Green Aqua-ba van jó difi olcsón.
A 30l nanom-ban japán diffúzor volt egy fél kilós palackkal azt mondták hogy egy 4 hónapig elégnek kell lennie de nekem 2 hónap után midig ki fogyott (ez volt az első co2 rendszerem).Bárhova tetem bárhogy állítottam ki fogyott gyorsan ezért a nagy akváriumnál már nem is gondolkoztam abban hanem inkább egy reaktorban.
 
A 30l nanom-ban japán diffúzor volt egy fél kilós palackkal azt mondták hogy egy 4 hónapig elégnek kell lennie de nekem 2 hónap után midig ki fogyott (ez volt az első co2 rendszerem).Bárhova tetem bárhogy állítottam ki fogyott gyorsan ezért a nagy akváriumnál már nem is gondolkoztam abban hanem inkább egy reaktorban.

Általában 0.5kg/100L/hónap egy olyan arány amit mondani szoktunk.
Ettől eltér, ha pici az akvárium és sok a CO2 veszteség (jellemző a nanokra), hatékonyabb porlasztót, vagy reaktort használsz, lágy víz és lassú felszín mozgás, 8 órás vagy 24-es használat, vagy egyszerűen nem 30ppm a cél csak mondjuk 15ppm mert Anubiasok vannak.

Ahogy látszik azért elég nagy a szórás hiába az ajánlás. Ezeket sajnos bele kell kalkulálni mindig.
 
Általában 0.5kg/100L/hónap egy olyan arány amit mondani szoktunk.
Ettől eltér, ha pici az akvárium és sok a CO2 veszteség (jellemző a nanokra), hatékonyabb porlasztót, vagy reaktort használsz, lágy víz és lassú felszín mozgás, 8 órás vagy 24-es használat, vagy egyszerűen nem 30ppm a cél csak mondjuk 15ppm mert Anubiasok vannak.

Ahogy látszik azért elég nagy a szórás hiába az ajánlás. Ezeket sajnos bele kell kalkulálni mindig.
Egy akasztós szűrő volt benne. Próbáltam több helyre is tenni a diffúzort próbáltam áramlásba próbáltam oda ahol kevesebb volt de mindig nagyon sok buborék jutott föl a felszínre.
 
Sziasztok!
Én is tervezek egy reaktor építést majd valamikor mostanában. De nem értem, hogy ha a légtelenítő szelepen keresztül áramlik befelé a co2 akkor a légtelenítés hogyan történik?
Ki dolgoza magából vagy valahogy le lehet adig szedni a co2 csövet?
 
Sziasztok!
Én is tervezek egy reaktor építést majd valamikor mostanában. De nem értem, hogy ha a légtelenítő szelepen keresztül áramlik befelé a co2 akkor a légtelenítés hogyan történik?
Ki dolgoza magából vagy valahogy le lehet adig szedni a co2 csövet?
Én Co2 csövön keresztül szoktam légteleníteni.Van (volt)rajta egy kis csap.
Elzárom a csapot,leveszem a csövet,kinyitom a csapot,távozik a fölösleges levegő,csap elzár,cső visszadug.
Mindenképp légteleníteni kell,mert a szűrő nem fog elindulni.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Én is tervezek egy reaktor építést majd valamikor mostanában. De nem értem, hogy ha a légtelenítő szelepen keresztül áramlik befelé a co2 akkor a légtelenítés hogyan történik?
Ki dolgoza magából vagy valahogy le lehet adig szedni a co2 csövet?

Igen a légtelenítőn keresztül, hiszen ezért írták többen is a karmos légtechnikai csatlakozót. Légtelenítés idejére kihúzható a CO2 cső.
 
Köszönöm a válaszokat!
(Akkor amit még a téma elején olvastam hogy a légtelenítő szelepen bevezetve egy porlasztókő az nem kell.)
De láttam még olyanokat is hogy terelő lapátokat belülre hogy jobban meg tekeredjen a víz azzal mi a helyzet?
Meg a szúnyogháló de az gondolom mehet vagy az sem kell?
 
Köszönöm a válaszokat!
(Akkor amit még a téma elején olvastam hogy a légtelenítő szelepen bevezetve egy porlasztókő az nem kell.)
De láttam még olyanokat is hogy terelő lapátokat belülre hogy jobban meg tekeredjen a víz azzal mi a helyzet?
Meg a szúnyogháló de az gondolom mehet vagy az sem kell?
Az enyém is szúnyoghálós verzió volt,de jó bele szerintem Bioball is.Tök mindegy csak törje meg a co2 -t ahogy bekerül a szűrőbe.A szúnyogháló amúgy is annyiban macerásabb ,hogy hamar koszolódik.Ha most használnék reaktort akkor mindenféle képpen kipróbálnám Bioball-al.
És még valami.Én sosem légtelenítettem a reaktort.Az EX 1200 simán kitolta onnan a levegőt (ha volt is benne);)
 
Az enyém is szúnyoghálós verzió volt,de jó bele szerintem Bioball is.Tök mindegy csak törje meg a co2 -t ahogy bekerül a szűrőbe.A szúnyogháló amúgy is annyiban macerásabb ,hogy hamar koszolódik.Ha most használnék reaktort akkor mindenféle képpen kipróbálnám Bioball-al.
És még valami.Én sosem légtelenítettem a reaktort.Az EX 1200 simán kitolta onnan a levegőt (ha volt is benne);)

Ez a légtelenítés akkor okoz gondot, ha a kifolyó vízszint alatt van a feltöltött akváriumban, más esetben nem okoz akkora gondot.
 
Köszönöm a válaszokat!
(Akkor amit még a téma elején olvastam hogy a légtelenítő szelepen bevezetve egy porlasztókő az nem kell.)
De láttam még olyanokat is hogy terelő lapátokat belülre hogy jobban meg tekeredjen a víz azzal mi a helyzet?
Meg a szúnyogháló de az gondolom mehet vagy az sem kell?

Olvasd végig figyelmesen a témát, és láthatod, hogy mért is nem használjuk a porlasztóköves megoldást. :bookworm: :bookworm: :bookworm:
 
Nekem a szellősen rakott dryvit háló bevált de erősen gondolkodtam a bioballon. De szerintem az jobban megfogja az áramlást.
 
Ez a légtelenítés akkor okoz gondot, ha a kifolyó vízszint alatt van a feltöltött akváriumban, más esetben nem okoz akkora gondot.
Meg ha magasabbra tudod tenni mint a szűrőd, máskülönben már a vízfeltöltése is szívás a szűrőnek. Nekem ugyan most nincs benn, de már a külső fűtő, és az UV szűrő miatt is szívok feltöltéskor, mert ezek csak a szűrő mellett férnek el, és hiába veszem ki a lillyt az akváriumból és lógatom bele egy vödörbe, akkor is rettentően köhög mikor löki ki magából a levegőt. Legutóbb 2 vödör vizet nyomtam így át, mire hajlandó volt a 2080 magától dolgozni.
Én speciel meghagytam a légtelenítőt pont ezért, mert mikor tisztítja az ember a szűrőt, akkor a reaktort is folyamatosan telenyomja levegővel.
 
Egy DIY reaktorom fedelén kellene átvinnem a 4/6-os CO2 csövet, az alábbi vázlaton szemléltetem. A kérdésem az, hogy a pirossal jelölt résznél milyen alkatrészt kellene beraknom, amivel szivárgásmentesen át lehet vinni a co2-t. Van valami pneumatikai boltban, vagy egyéb helyen megvásárolható cucc amit ide be lehet csavarni esetleg? Valami anyacsavaros dologra gondolok. Vagy ragasztanom meg gányolnom kell mindenképpen?
Névtelen.png
 
Egy DIY reaktorom fedelén kellene átvinnem a 4/6-os CO2 csövet, az alábbi vázlaton szemléltetem. A kérdésem az, hogy a pirossal jelölt résznél milyen alkatrészt kellene beraknom, amivel szivárgásmentesen át lehet vinni a co2-t. Van valami pneumatikai boltban, vagy egyéb helyen megvásárolható cucc amit ide be lehet csavarni esetleg? Valami anyacsavaros dologra gondolok. Vagy ragasztanom meg gányolnom kell mindenképpen?
View attachment 29105
Szia ez is egy megoldás a problémádra:Válaszfal átkötő idom 1/4" Quick (http://cleanlife.hu/valaszfal-atkoto-idom-14-quick-p-233.html?cPath=27_41)
 
Back
Oldal tetejére