• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges növények a Tropicától INGYEN!

Remélem szombaton lesz még valami, mert akkor a hétfőn este indított akváriumba szívesen hoznék az alábbiakból valamit. Napló még nincs (nem volt időm megírni), de lesz. Ha megmaradnak, akkor szívesen ajándékoznék belőlük másoknak is. Elsősorban a Microsorum taiwan, Cabomba piauhyensis, Echinodorus bleheri 'mini' és Najas sp. érdekelne, mert ezeknek van esélyük kiteljesedni a 64 literes akváriumban.
 
Remélem szombaton lesz még valami, mert akkor a hétfőn este indított akváriumba szívesen hoznék az alábbiakból valamit. Napló még nincs (nem volt időm megírni), de lesz. Ha megmaradnak, akkor szívesen ajándékoznék belőlük másoknak is. Elsősorban a Microsorum taiwan, Cabomba piauhyensis, Echinodorus bleheri 'mini' és Najas sp. érdekelne, mert ezeknek van esélyük kiteljesedni a 64 literes akváriumban.
a micro nagy lesz ide, ugyan nagyon vékony levelű, de hosszú
 
Ezt nem igazolja,ha csak fővárosiak(többnyire) jutnak hozzá,vidékieket kizárjátok.Már bocs,de ez nem maradt benn.
De biztosan van valami oka.
Szorry!

Nem teljesen értem a mondandód.

A jó kapcsolatomnak hála kaptunk egy csomó növényt privátba a Tropica növény gurujától.
Utazott egy keveset és már az utazás előtt jelezte M, hogy reméli nem lesz gond a logisztikával. Sokat nem bírnak a növények, ezek saját gyűjteményből származó darabok, nem kertészeti termesztés eredménye.

Nem akartuk tovább postázni a növényeket, mert csak gond lett volna belőle. Viszont valamit elmond az ilyen felajánlás "jófejség"-ről amit általában kitalálunk, hogy a mai napig kettő ember jött be növényért.
Ennél többet igazán nem tehetünk. A többieket nem érdekelte a dolog.

Ha valaki messzebb él, el tudja vitetni, meg lehet beszélni, hogy átadja a növényt aki arra jár. Szervezés kérdése. A szomorú inkább az a sztoriban, hogy itt növények megmentéséről van szó. Illetve egy ingyenes felajánlásról. A végén még mi vagyunk a hibásak? :) Ugye ez vicc?

Nah holnap még vihető ami megmaradt a csomiból. Van még néhány szépség. De utána már urgik a lehetőség.

Nincs főváros, nincs vidék és nincs ellentét. Nem értem miért kellene mindenben két félre szakítani az országot. Rengeteg vidéki barátunk van és ugyanabban a kiszolgálásban, hozzáállásban, vendégszeretetben kezeljük őket ahogy a környékbeli hobbistákat.
Mi itt élünk, ezért talán a közelebb lakók szerencsésebbek, de a felajánlás a fórum felé inkább arról szólt, hogy bárki lecsaphasson rá. Adhattuk volna azoknak is akik csak betérnek a környékről, nem tettük.

A növények háromnegyede megvan még. És egy adag amit én is megmentettem. Holnap ugyan nem vagyok, de a srácoknak csak annyit mondtok van e még a csemegéből és kiterítik az asztalra, hogy válogatni lehessen belőle.

Ha legközelebb ilyen lehetőségem lesz ismét élni fogok vele. Akkor is ha senki nem jön be :) :)
 
Viktor,én nem beszéltem főváros/vidék ellentétről,csak azt kértem,hogy magyarázd meg.Féltem is,hogy félre érted,értitek.
Tőletek nem is várom,hogy valakiket valamiért háttérbe szorítsatok.
Bocsánat,ha kicsit nyers voltam,nem ez volt a célja.
A válaszod kielégítő.
 
Egy aprócska gondolat még.... :)
De remélem nem veszed magadra. Nincs szándékomban kioktató módon válaszolni. Remélem nem tűnik annak egy ilyen hosszú nap után.

Szóval vidék - főváros.....
Idén megpróbálkozunk egy szponzor programmal. Ami arról szól, hogy a legjobban teljesítő kertészek kapnak egy ajánlatot részünkről, hogy a következő akváriumukat szponzorált formában támogatjuk egy jobb verseny szereplés érdekében.
Ezek a személyek kifejezetten esélyesek egy nemzetközi sikerre, amit korábbi versenyen is bizonyítottak, illetve fantáziát látunk bennük. Így segítünk nekik a következő projektben és remélhetőleg egy jobb szereplés lesz az eredménye.

3 ember kapott ilyen megkeresést idén. Mindhárom vidéki. :)

Ahogy a tehetség sem, a növények megkaparintása sem helyhez kötött :) Akarni kell, szeretni kell és lesz.
 
Viktor,én nem beszéltem főváros/vidék ellentétről,csak azt kértem,hogy magyarázd meg.Féltem is,hogy félre érted,értitek.
Tőletek nem is várom,hogy valakiket valamiért háttérbe szorítsatok.
Bocsánat,ha kicsit nyers voltam,nem ez volt a célja.
A válaszod kielégítő.

Semmi gond. Remélem nem reagáltam túl. :)
 
Nah holnap még vihető ami megmaradt a csomiból. Van még néhány szépség. De utána már urgik a lehetőség.
Én csak szombaton tudok menni és szívesen hoznék is a növényekből, ha még kapok.

Továbbá ezúton szeretném felajánlani a segítségemet a szállításban. Szombaton késő délután az M6-oson jövök vissza Pécsre, így ezen az útvonalon szívesen elhozom annak, aki kéri. Vasárnap este jövünk haza Kaposvárra, így ezen az útvonalon is tudok segíteni a szállításban.
 
Én csak szombaton tudok menni és szívesen hoznék is a növényekből, ha még kapok.

Továbbá ezúton szeretném felajánlani a segítségemet a szállításban. Szombaton késő délután az M6-oson jövök vissza Pécsre, így ezen az útvonalon szívesen elhozom annak, aki kéri. Vasárnap este jövünk haza Kaposvárra, így ezen az útvonalon is tudok segíteni a szállításban.
Balááááázs,ha esetleg kapok a tisztelt felajánlóktól (@viktorlantos ),akkor esetleg (mégegyszer hangsúlyozom esetleg )nem tudnád bedobni nekem????Már ha nem nagy kérés:whistle::notworthy:
 
Ezért ajánlottam fel ;), hogy ha valaki szeretne élni a Viktor által felajánlott lehetőséggel, akkor én segítek a szállításban az autópálya mentén.
 
Back
Oldal tetejére