• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges garnélák

Hosszú idő után az első olyan garnéla ami igazán látványosan újdonságként hat. - persze lehet nem is újdonság :)

Az Arowana vagy egy jó kis led tuningolt konfig jut eszembe róla. :)


View attachment 32181

View attachment 32182

View attachment 32183

https://www.facebook.com/somer.batzer?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

Nekem meg azonnal a HP Star Wars gép jutott eszembe róla!:devil:

http://www.notebook.hu/hp-pavilion-star-warstm-special-edition-p0s47easw
 
Azt hiszem eljött a vég. Pinto garnélát németektől 3-3.5 euróért lehet rendelni. 3 éve még nem volt 200 alatt ha jól emlékszem. Az újdonságok felfedezése és befuttatása nem tudja tartani a tempót az elértéktelenedéssel.
 
Miért, a sötétekkel mi a baj???:(

Ezek valami nagyon újdonságok lehetnek?
Nem tudom, még sehol sem láttam őket korábban. Még annak a norvég akvarisztikai üzletnek a honlapján se látom az eladó példányok között, amit linkeltek. YouTube-on osztotta meg a Mark Shrimps Tank, hogy vett néhány darabot belőlük.
Csillámpóni és csillámf..láma helyett most itt a csillám garnéla. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Miért, a sötétekkel mi a baj???:(

Ezek valami nagyon újdonságok lehetnek?
nincs velük baj, de nekem a világos tetszik ;)
Láttam egy képet neten így rákeresve, és szerintem ez megint a szokásos marketingkép... A valóság nem biztos hogy ennyire szép színű.
Megvárom míg fél év múlva ez is átesik a szokásos áresésen és majd akkor megnézem lehet-e kapni :cool:
 
A Stardust garnéla egy viszonyla új változat, emlékeim szerint kb másfél évvel ezelőtt kerültek be a "köztudatba". Valóban nagyon szép és érdekes garnélák, szerintem is.

Ha jól tudom még nem történt fajmeghatározás, minden bizonnyal valamilyen Caridina faj. Ami a hátulütőjük, hogy vadon fogott garnélákról van szó, mármint amelyek az eredeti képeken vannak, Hongkong egy viszonylag kis területről gyűjtik őket.

Időközben elkezdtek szaporodni is akváriumokban, de valahogy ezek közel sem annyira színesek, mint a WF példányok. Hátha sikerül őket huzamosabb ideig is akváriumi körülmények közt is megtartani, szaporítani és ha ráugranak a tenyésztők, akkor szelekcióval idővel sikerül visszahozni a szép, élénk színeiket is.

Vadon fogott:

14855989_212125315886428_2973086256906663913_o.jpg

Akváriumban szaporodott:

caridina-sp-stardust.jpg
 
Hol sikerült beszerezni és mik az igényei?

AquaFaunából szereztem, az ottani egyik eladósrác tart vadon fogott tigris garnikat. Én F1-F2-es garnikat kaptam, köztük volt ez a szépség. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogja a pöttyöket örökíteni. Az látszik, hogy a kicsik között vannak akik ilyen szép telt vöröses barnás színűek, de pöttyök még nem látszanak. NálamTDS 150, PH: 6 - körül - ezt elég rég mértem - remekül érzik magukat. A természetes élőhelyükön is hasonlóak a vízparaméterek.
 
Érdekes, aquafaunában én eddig csak minősíthetetlen minőségű garnélát láttam durván drágán. :(
Mondjuk általában igaz ez az összes "halasra".
 
Érdekes, aquafaunában én eddig csak minősíthetetlen minőségű garnélát láttam durván drágán. :(
Mondjuk általában igaz ez az összes "halasra".
Mikor még a gizella utcában voltak náluk vettem az első garnéláimat, 'blue jelly'-k személyében. Azok elég jó minőségűek voltak.
Az utóbbi időről inkább nem nyilatkozok :p
Szerintem összességében romlott a garnélák minősége mindenhol.
 
Back
Oldal tetejére