• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külföldi magazinok, újságok

Ati20

Kertész tanonc
Ide jöhetnének a külföldi, akármilyen nyelven megjelent magazinok, újságok. Kinek mi van meg, véleménye róla. Mely külföldi magazinokat szoktátok rendszeresen rendelni (pl. Aqua Journal, stb)?
Kíváncsi lennék és szerintem rajtam kívül is még vannak akiket szintén érdekelne, hogy mely magazint honnan, esetleg mennyiért lehet megrendelni? Milyen rendszerességgel jelenik meg, stb.
Csak nehogy valaki ide írjon az Akvárium magazinról... :)
 
1,5 éve durván sikerült kijutnom egy olasz akvarisztikai kiállításra, ahol találkoztam Heiko Bleherrel. Nagy tisztelője voltam/vagyok. Elkezdtünk beszélgetni, szó esett róla, hogy később szeretnék egy diszkoszos akváriumot (min 600l-es). Szóval mondtam neki, hogy érdekelne pár tanács, információ. Mivel Dél-Amerika iránt is eléggé érdeklődő vagyok :D , szó esett egy expedícióról is. Na jó még sokminden szóba került, nem írok le mindent, tény, hogy megvettem Heiko Bleher: Blehers Diskus című könyvének első kötetét (angol nyelven), amit helyben dedikált is nekem :) . A könyv 2. kötete ha jól tudom még nem jelent meg, de utána nézek, ígérem. Még a könyvről annyit, hogy teljesen kimeríti a diszkoszos témát, többet szerintem nem tudna már senki hozzátenni. A képek is fantasztikusak benne.

Napokban teszek ide egy linket, hol lehet megrendelni, ha valakit érdekel, mi van az első és mi lesz a második kötetben.

Rohanok :D
 
Két magazint járatok rendszeresen.

Az ADA által havi megjelenésben szerkesztett AquaJournal-t.
Az éves előfizetést az ADA webshopjában lehet csak megejteni: http://www.adana.co.jp/catalog/index.ph ... x&cPath=12
10,800Yen talán még valami szállítást felszámítanak.
Vagy egy-két példányt megvehetsz tőlük 900Yen-ert + posta.
A magazin havi rendszerességgel érjezik egy kemény borítékba. Gyakorlatilag sérthetetlen a csomagolás így biztos mindig jó álapotban kapod meg.
Mivel az ADA újsága, rengeteg info van a termékeikről, akik berendezéséről stb. Full növényes magazin brutális fotókkal amit Amano készít a magazin számára. Sajnos japán nyelven íródik. Így a szöveget csak ritka esetben tudod értelmezni ahol angol szöveg töredékeket használnak.
Én a fotók, gyönyörű akváriumok és természetesen az újdonságok és ADA termékek miatt járatom.

3941041940_407897feb8.jpg

PracticalFishKeeping
http://www.practicalfishkeeping.co.uk
Szintén éves előfizetésben járatom. Kb pár nap eltéréssel érkezik a két magazin. Ez az újság teljesen ellentéte az AquaJournal-nak. Rengeteg olvasnivaló, cikkek, leírások, tesztek. Növényes, sügeres, diszkoszos, tengeri témában. Minden számban írnak különleges expedíciókról, halakról. Minden termék újdonság ami az angol piacra jellemző megtalálható benne. Az újságba rendszeresen publikál a UKAPS-ról ismert George Farmer is.
Angol nyelvű. És jó sok olvasnivalót ad.
A következő szám iszonyatos érdeklődésre tarthat számot, mert lesz benne egy 2 oldalas interjú velem és a 20 literes nanóval amit közös erővel dobáltunk össze. ;)
Ha meg akarod rendelni az ujsagtól közvetlen nekem nem ment, mert nem tudtam magyarországot kiválasztani. Így a kiadótól kell megrendelni:
http://www.greatmagazines.co.uk/store/s ... ing&sid=61

Mindkét újságot csak kártával tudod megvásárolni.
 
Jól tudtam, a 2. kötet még nem jelent meg.

Összesen a két kötet 1300 oldalt tesz ki (fele-fele arányban megosztva).

1. kötet: Heiko több mint 5000 fénykép, festmény, rajz, plussz 50 térkép segítségével mutatja be Amazónia felfedezéseit mintegy 150 évre visszamenőleg. Leírja a különböző diszkosz színvariációk előfordulási helyét, valamint pontos vízparaméterekkel egészíti ki azt (nappali és éjszakai mérésekkel mintegy 75 különböző helyen). 2005-ös évig (pontos dátum szerint) publikálja szintén fényképekkel spékelve a több mint 300 expedíciójának, felfedezéseinek és kutató munkájának eredményeit. Számtalan indián törzset mutat be (főként saját tapasztalatai alapján). Végül kb. 80 oldalon át beszámol a diszkoszok természetes étrendjéről, ezáltal az élő eleségekről is, a diszkoszok természetes ellenségeiről és társhalairól. Találhatunk több más dél-amerikai hal- és rájafajokról képeket (mint pl. Serrasalmus rhombeus, Geophagus argyrostictus, Paratrygon aiereba, Pterophyllum scalare, stb) és adatokat a befogó helyükkel kapcsolatban. A könyv végén egy remekül használható szójegyzék található, ami nem csak angol, hanem brazil és portugál, vagy akár indián (fonetikus kiejtéssel) szavakat/kifejezéseket tartalmaz.

2. kötet: az elsõ diszkosztenyésztõk. Schmidt-Focke - részben még nem publikált - munkái. A világ diszkosztenyésztõi az elmúlt 50 évben.
4 kontinens tenyésztett diszkoszvariációi és a legutolsó "diszkoszdivat".
A diszkosz-versenyek kezdeteirõl és a nemzetközi nagyversenyek (Championat) értékelései. Itt tárgyalja a globális értékelési kritériumok szükségességét is.
Tanácsok a diszkoszok természetes élõhelyének és biotópjának megfelelõ tartásáról és gondozásáról. Közel 50 év gyakorlati tapasztalataiban gyökerezõ eredmények.
Végül, de nem utolsó sorban a diszkoszok jövõjét analizálja, a teljes elterjedési területrõl származó legújabb adatokat összefoglalva. Akvarisztika, mint a diszkoszok túléléseének záloga. Diszkoszos klubok, Internet és diszkoszos termékek.

Az 1. és ha már megjelent, a 2. kötet is megrendelhető innen: http://www.aquapress-bleher.com/index.p ... &keyword2=

Ez az oldal egyébként magában is érdekes információkat tartalmaz, érdemes olvasgatni. http://www.aquapress-bleher.com/
Mindenkinek jó böngészést és akvakertészkedést.
 
Akkor ha már ADA-zok mindig bedobom ide az örök klasszikusokat.

Takashi Amano - Nature Aquarium World sorozatát. Ebből a könyvből 3 kötet jelent meg össszesen. Ezek is már meglehetősen régen.
Azért Amazon vagy aukciós link moderálva-en még hozzá lehet jutni. Én anno talán angliából rendeltem.

Nekem a 3. kötet van meg. Ez 1994-ben lett nyomtatva és 15 év távlatából is durva akváriumk vannak benne.
A 3. kötet nagy és óriás akváriulokról szól. Minden akvárium a könyvben Amano műve. Gyönyőrű 2 oldalas fotók leírással. Növényes akvaristáknak alapmű.
A könyvet nézve eltűnődik az ember, hogy az öreg már évtizedekkel ezelőtt is milyen akikat alkotott, és hogy azóta ő is mennyit fejlődött.
 
Az ADA trilógia meg van nekem is. Alapmű!!!
A Mester '92-ben már olyan akikat csinált, ami a mai napig minden contest top 10-ében lenne.

Az első egy általános kötet, mindenféle méretű akikkal. A második nano és kis akikkal, a harmadik pedig ahogy Viktor mondta nagy és óriás akikkal van tele.
Extra igényes album mindhárom. Mindenkinek javaslom a beszerzését.
 
és hol lehet beszerezni őket? 'Engem érdekelnének lehet, főleg ha megfizethetőek :p
92-ben én még meg se voltam, ez meg már nagyban aquascapinggelt :lol: :lol:
 
Dani sajnos ezeket már csak másodkézből lehet megvenni. Nem volt újranyomás belőlük.
Pl itt: http://www.link moderálva/Takashi-Amano/e/B ... r_dp_pel_1
 
Erről jut eszembe skacok. Meséltem már, hogy időközben hozzájutottam a The Rio Negro könyvéhez is? Fotós könyv ez is de pöpec. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Erről jut eszembe skacok. Meséltem már, hogy időközben hozzájutottam a The Rio Negro könyvéhez is? Fotós könyv ez is de pöpec. :thumbup:

Hol lehet hozzájutni? Én is szeretnék.
 
Viktor a blogodon nincs esetleg 1-2 kép róla? ;)
Csak azért mert pár kiadványról már készítettél.
Légyszi-légyszi! :D
 
viktorlantos said:
Sajnos japán nyelven íródik. Így a szöveget csak ritka esetben tudod értelmezni ahol angol szöveg töredékeket használnak.

Nem tudom, hogy mennyire off, megpróbálok segíteni. Lenne egy ötletem az újság szövegének lefordításával kapcsolatban.....
Ha esetleg valakit érdekelne, akkor megosztanám. :D
Én pár napja rendeltem az aukciós link moderálva-ról egy számot az Aqua Journal-ból. Ha megjön akkor kipróbálom, és mondom a tapasztalatokat :thumbup:
 
Sajnos automata fordítás kizárt a Japán "képi" nyelv miatt ami teljesen más mint a mi európai nyelvezetünk. Japánról angolra időnként használok ilyet de igazából használhatatlan.

A japán nyelvben 2 abc van ahogy olvasgattam tanulgattam. Hiragana és Katakana. Ezen kívűl a kinai Kanji írásjeleket is használják. De az hogy nem használnak szóközt és képi nyelvet beszélik minden fordítógépet megtréfál.

Azért kiváncsian várom mi az 5let ;)
 
viktorlantos said:
Azért kiváncsian várom mi az 5let ;)

Pl. az irodám ;)
:)
Egyébként eléggé drága a japán fordítás, leütésenként olyan bruttó 10.- Ft-ot lehet számolni. Ez igazán kiadóknak éri meg...
 
Na akkor az ötlet:
Be scannelni egy oldalt az újságból, egy OCR programmal be olvasni World-be, vagy akármilyen szövegszerkesztőbe, aztán pedig lefordítani egy programmal. A google fordítója elég siralmas eredményt tud nyújtani.
De úgy látom, valami hasonlót már te is próbáltál.
Nekem remélem a napokban megjön az újság, és akkor majd tudok érdemlegeset mondani. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére