• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kősárkányok

pfg

Kertész szaki
6676097_b41a2a1d341718e036e7136fcc7349a7_m.jpg
berendezés

feltöltve
6739431_13d7692104d9a33a15a8e94e8d692750_m.jpg
1. hét

Az akvárim adatai : 60X30X30 bruttó 54 liter
Világitás 2X24 W T5 8400 kelvin 14.00 órától -22.00 óráig
Sűrés: Eheim EccoPro 2034 gyári töltettel ( GA shop )
CO2 nagynyomsású szet 2 kg-os palackal kb. 2 bub/sec
Talaj : Ada Africana alátát gyöngykavics a meredekség miatt.

Most imádkozm, hogy a képek megjelenjenek. :roll:
 
Kicsivel több adatot is megoszthatnál (pl növények, táptalaj)
egyébként nekem nagyon tetszik, gratula ;) :thumbup:
 
Gratulálok az akihoz. Izgalmas így a kövek berendezése. A növényeknek sajnos még kell pár hét, hogy részei legyenek a látványnak, de nagyon jó az irány. :thumbup:
 
Probálok rájönni miért nem jelentek meg a képek.

Táptalaj nincs benne semmi.... bár van nem raktam be.
A növények: Cryptocoryne parva, Hemianthus micranthemoides, Bacopa monnieri, Rotila rotundifolia
 
Gratulálok!
Szép elrendezés- a növények meg majd nőnek,
később még látványosabb lesz!
 
Hello! Nagyon szép hardscape! Ugyan ekkora aksim van, megkérdezhetem milyen armatúrában van a világításod??

bosko
 
Gratulálok, jól sikerült és ha beindulnak a növények szép kis aki lesz! :thumbup:
Kis testű halakkal nagyobbnak is hat majd mint amekkora.
 
bosko431 said:
Hello! Nagyon szép hardscape! Ugyan ekkora aksim van, megkérdezhetem milyen armatúrában van a világításod??

bosko

Kösz. A világitás Hagen Glo 2x24 W T5 armatúra.
 
patzu said:
Gratulálok, jól sikerült és ha beindulnak a növények szép kis aki lesz! :thumbup:
Kis testű halakkal nagyobbnak is hat majd mint amekkora.

Ebben a hal méret kérdésben nem értek egyet a fórumtagok nagy részével. Szerintem nem gond a nagyobb hal. A sárkányokban pl a meglévő 2 razborámhoz akarok még párat. Sajnos acsapatot aki kaz előző akimban voltak elvite 2 hét alatt valami rejtéjes betegség. Szóval nem vagyok híve az apróhalaknak.

Nagyon szépen köszönöm a gratuláciokat.
 
keymaker said:
Tökéletes kompozíció, és az aki színei is nagyon bejönnek. Gratula!

Megtisztelő számomra :oops: Pfg

A főkővem annak a kőnek a része amit te is felhasználtál a Sedonánál csak én kapáccsal kicsit "patináltam".
A kő tanácsadásban pedig maximálisan igazd volt. Ajálom mindenkinek rendelje tul magát mivel akkor van válogatási lehetőség. 10 kiló kővet rendeltem, és kb. 5 - 6 kiló van az akiban tehát csak a felét használtam el, de így nem kelett matekozni sokat kb. 10 perc alatt összeállt a kompozició, igaz előtte félnapig forgattam a kőveket kézben. :lol:
Ja, és majdnem elfelejtetem természetesen a tápozás: Green Aqua Macro micro + easy carbo.
 
6816421_5665d27c2926dd523fe036e4ddfe0f22_m.jpg

2. hét.
Bármennyire meglepő, de ma meg kellett nyírni a HM-t, és a Bacopa ill. a Rotola nyírására is a közeljövőben sor fog kerülni.
Az ADA talaj nagyon jól vizsgázik eddig, a növények csodásan fejlődnek benne. Igaz, azt nem mondtam az elején csupa sub állapotban lévő növénnyel tudtam indítani, és a szűrő is bejáratott volt már indításkor.
Tegnap beraktam a DC-t tesztfolyadékkal, kíváncsi voltam mit jelez, semmi lime színe nincs, ennek elenére a Rotola világít a sok bubitól, nem sok értelmét látom azon kívül, vendégeknek magyarázom a működési elvét. :lol:
 
Nagyon tetszik, gratu. Majd egy 2 hónap múlva jó lesz visszanézni a képeket.
 
még fiatal az aki, nézzétek meg nálam micsoda kopárság volt indulás utáni hetekben. és mi van most.
ennek ay akinak kell 2 hónap és gyönyörű lesz. a DC-dben a folyadék lehet megtréfál.
 
A tesztfolyadékot töletek vettem. :oops:
A Bacopa nagy kedvencem, de lehet, hogy cserélni kell, valami dúsulásra hajlamossabb strem-re.
 
pfg said:
A tesztfolyadékot töletek vettem. :oops:
A Bacopa nagy kedvencem, de lehet, hogy cserélni kell, valami dúsulásra hajlamossabb strem-re.

Tesztfolyadékkal kapcsolatosan megkérdezem a srácokat mert ők használják személyesen is. De arra gondoltam, hogy megtréfál, hogy úgy gondolod jó a co2 és mégsem.

Kicsit visszaolvasva nagynyomású rendszered van, szóval nem tudom pl. bubiszámlálót haszálsz e és ha igen milyen bubiszámmal megy. ha a rotala bubizik az nem elég vissszajelzés, mert elég hamar bubizni kezd sok fény és kis co2 alatt. A fotódon ennél a felbontásnál azt látom hogy a tesztfolyadéknak jó színe van. zöld, de nem világos zöld. Jó lenne egy jobb fotó, de most azt mondanám, hogy rotala ide vagy oda kevés co2-t adagolsz.

Fontos az is mikor fotózod mikor megy a co2. indítsd 3 órával a fény előtt és menjen villany lekapcsig legalább. finoman emelném a co2 mennyiségét.
 
Igen, van DAZS bubiszámlálom. Kb. 4 honapja beállitottam még az előző akinál a bubi számot 2/sec-re, a beállítást megjelőltem alkoholos filccel a tűszelepen.
A növények fejlődnek, alga nincs, a DC tökéletesen arra, hogy kicsit tudományosabb legyen az egész :lol:
Egy szó mint száz nem nagyon foglakoztat a DC.
 
Back
Oldal tetejére