• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Koralia vs. garnélák, halak

Geris

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Az UKAPS-en is van egy ilyen topik, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is! Biztonságosan használhatóak ezek a powerheadek kisméretű garnikkal, halakkal?
Ahogy nézem simán beférnek a beszívóréseken.
 
Geris said:
Sziasztok!
Az UKAPS-en is van egy ilyen topik, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is! Biztonságosan használhatóak ezek a powerheadek kisméretű garnikkal, halakkal?
Ahogy nézem simán beférnek a beszívóréseken.

nekem viszonylag sokáig volt a nagy társasban és sosem volt gond belőle. a garnélák nem másznak fel odáig, az amano garnélák a közelébe sem mennek. a halak is inkább elé állnak be szeretnek szörfölni.
a legnagyobb baját inkább a folyamatosan rátapadó növénydarabok jelentik. ami eleinte csak idegesítő rezgő hangban nyílvánul meg, később lefogja a propellert.

de sérüléseket még sosem láttam amit ez okozott volna
 
Nálam az amano-k minden további nélkül matatnak rajta működés közben. Majd lövök egy fotót. :)
Gazdátlan lábakat, ollókat eddig még nem találtam... :)
 
Én is használtam egy 2-es korallia-t az akváriumban és senkinek sem esett baja tőle sosem, csak a diszkoszokat zavarta baromira a nagy áramlás.Most egy új evo 2800-as porosodik egy ki sem bontott dobozban, még megnézni sem mertem milyen új változtatások vannak rajta, mert a,mióta nem megy , a diszkoszok virulnak, mint a .....Szóval jól érzik magukat! :lol:
 
zigur said:
Én is használtam egy 2-es korallia-t az akváriumban és senkinek sem esett baja tőle sosem, csak a diszkoszokat zavarta baromira a nagy áramlás.Most egy új evo 2800-as porosodik egy ki sem bontott dobozban, még megnézni sem mertem milyen új változtatások vannak rajta, mert a,mióta nem megy , a diszkoszok virulnak, mint a .....Szóval jól érzik magukat! :lol:

hehe hát igen nem minden hal szereti a szörfölést. komolyan mondom nálam az ékfoltosok beúsznak a lily pipe beömlőbe és nyomnak egy kanyart mint a szörfösök az üveg belső falán. elképesztő! ;)
 
Nálam csak egy koralia nano robog a 200-asban. Ez azért jóval kisebb vihart kavar. Épp csak kiegészíti a szűrőt, hogy mindenhol mozogjanak valamennyire a növények.
 
Köszi srácok!
Hasonló véleményeket olvastam korábban, csak biztos ami biztos...! ;)
 
szerintem a konstrukció miatt nem is lenne képes kárt okozni egyébként. szívóhatása nem sok van, bent a házban pedig egy egyszerű kis lapát pörög, de az új verzión ezen is változtattak valamit.

mivel elsősorban tengeri cucc, gondolom ott sem örülnének a tengerisek ha egy két horror árú garnélát bedarálna ;)
 
Back
Oldal tetejére