• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Konyhakert 73 literben :)

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
A név azért született, mert a kihagyott időszakban ugye bővült a család és szűkült a hely, így maradt egyelőre a konyha az agymenéseim helyszínének :crazy:

Így a viszonylag hosszúra nyúlt kihagyás után, megpróbáltam összehozni valami értékelhetőt. Hosszabb távon pedig, meglátjuk mi sül majd ki belőle...remélem ez is olyan, mint a biciklizés és nem lehet elfelejteni, de ha valahol elakadnék, akkor legalább lesz itt bőven segítségem(remélem ;))

Az akit tegnap raktam össze, de szerintem ez még nem a végleges formája, ha mással nem is, de a növények variálásával(egy kis moha ide, egy kis az oda) még biztos alakulni fog a layout. Egyelőre csapvízzel van feltöltve és kapott egy kis Easystartot, de a holnapi vízcserénél már lágyítani fogok. Na nem lágy vizes akvárium lesz, csak megpróbálok valami elfogadhatót csinálni az itteni gH25-ös csapvízből, mondjuk olyan 12-13 körülit.

Az aki méretei: 60x35x35
Szűrés: EHEIM 2226 950l/h, TM20 szivacs előszűrés, kicsivel több, mint 3l Siporax, tetején vékony perlon paplan
Pilács: 2x24W T5HO 6500K, napi 12h. Ha ez a mostani layouthoz kevésnek bizonyulna hosszú távon, akkor tervbe van egy 70W-os HQI, de az is lehet, hogy LED lesz belőle.
CO2: 10kg palack, Papillon reduktor, BioPlast mágnesszelep, Papillon visszafolyásgátlók, Papillon bubiszámláló, üveg diffi. Egyelőre 110BPM és a checker lime zöld, de ez a lágyítással majd biztos változik.
Aljzat: JBL Aquabasis Plus(kb. 4-4,5l), JBL Manado(kb. 4l), dekorhomok(kb. 3-3,5kg)
Hardscape: kb. 13-14kg szürke görgeteg kő + zúzalék és csavart fűz
Növények egyelőre: Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula, Hemianthus callitrichoides 'cuba, Microsorium Pteropus 'narrow, Anubias nana, Micranthemum umbrosum, Rotala rotundifolia, Taxiphyllum barbieri és pár szál nyamvadt Vallisneria nana csonk, amit barátom üzletéből mentettem ki, ebből vagy lesz valami, vagy lesz helyette normális, vagy abszolút nem lesz, de az egyik verzió az biztos :D
Tápozás: KNO3, K2SO4, KH2PO4 + micro
Vízcsere: Heti 50% fele-fele arányban lágyított víz

Akkor a rizsa után jöjjön pár kép. Minőséget kéretik nem fikázni, mert még zavaros a víz, retkes az üveg és különben is lesz ez még ilyen se!!! :mrgreen:
Ja, ha a színek is el lennének csúszva, azért külön sorry, mert az asztali PC helyett most egy lapos van és még nem igazán szoktam meg a monitorját :ugeek:











Ja és az Anubiasokért külön köszönet Szabi barátomnak, igazán céééépek :thumbup:

Folyt. köv. :wave:
 
Igen ,ezt a naplót már sokan vártuk...,ha nem is ezt ,de egyet Tőled.
Jó ,hogy újra aktív részese leszel a fórumnak ;) .
Hajrá az új akihoz ,nekem ez az elrendezés a szívem csücske :cool: .
 
Már vártam!Nagyon jók az akváriumaid!Azért a kedvenceim,mert olcsón beszerezhető dolgokból építkezel,de ez sosem látszik!
 
Üdv a fórumon újra. :thumbup:

Nagyon szép az új akvárium is. Jók lettek ezek a lelógó "lábak" a fánál.
A bal oldali sarok a beszívónál még kiált valami növényért, de ez később is pótolható, ha a növényeid nem lakják be.

Remélem a 2011-es HAC-ra bedobod majd! ;)
 
Nagyon szép lett ! Ez tényleg olyan mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni! :D
Gratula!

Örülök hogy visszatértél!!
 
Üdv újra a fedélzeten N-dee!! Ütős lesz. Nagyon bejön az elrendezés. Nagyon természetes a sok apró szétszórt kővel. Gratula! Várjuk a további képeket! :clap: :thumbup:
 
Nagyon fasza lett az ,,i'll Be Back" akvád! :D
Én legalábbis nagyon sokat tanultam az akváriumaid által!Örülünk hogy ismét itt vagy! Sok sikert a továbbiakhoz!!
 
Üdv N-dee "mester" újra a "harcmezőn" :wave:

Nekem, akinek volt szerencsém személyesen is találkozni veled, a kezdeti lépéseimet is egyengetted tanácsaiddal, nagy öröm a visszatérésed. :thumbup:
Én biztos vagyok benne, hogy ez az akvárium is a régiek nyomdokába lép! :clap:

További sikeres folytatást kívánok. ;)

Üdv: GyDomotor
 
Köszönöm szépen srácok mindenkinek! Ígérem, megpróbálom majd a lépést tartani veletek, mert az elmúlt időszakban nem győztem kapkodni a fejemet, hogy mennyi remek kis medence született. Büszkék lehettek rájuk!

viktorlantos said:
A bal oldali sarok a beszívónál még kiált valami növényért, de ez később is pótolható, ha a növényeid nem lakják be.

Igen, oda van ültetve pár szál V. nana, most kísérletezem, hogy megmarad-e aztán ha nem, akkor Szabi barátom két hét múlva úgyis megy Pestre és akkor hoz tőletek, de még az is lehet, hogy valami mást ültetek oda.

viktorlantos said:
Remélem a 2011-es HAC-ra bedobod majd! ;)

Húúú, az még igen messze van és addig még párszor elbukhat a project.

GyDomotor said:
Üdv N-dee "mester" újra a "harcmezőn" :wave:

Nekem, akinek volt szerencsém személyesen is találkozni veled, a kezdeti lépéseimet is egyengetted tanácsaiddal, nagy öröm a visszatérésed. :thumbup:
Én biztos vagyok benne, hogy ez az akvárium is a régiek nyomdokába lép! :clap:

További sikeres folytatást kívánok. ;)

Üdv: GyDomotor

Gyuri :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:
 
Na, akkor a mostani aki "hosszú" pályafutása alatt el is érkezett az első megfejtendő rejtvény :D

Mivel még Anubiast nem tartottam ilyen körülmények között, arra számítottam, hogy pont ez az a növény(a híres igénytelenségéből kifolyólag), ami majd kiugrik a bőréből, ha ilyen vízbe kerül(ma reggel belágyítottam gH12-13, kH5-6), de egyelőre a jelek erősen mást mutatnak és dunsztom sincs miért. Talán a víz paraméterének a gyors változása, vagy a hirtelen kapott viszonylag sok fény? Egy biztos, 1 napon belül rengeteget romlott pár levél állapota, de nem mindegyiké, mert az 50% -a viszont gyönyörű, mély zöld.

Szóval a tünetek: Beültetés előtt 2 hétig egy 30l-s akiban voltak, 11w világítás mellett és volt felettük pár másik növény, így eléggé árnyékban tengették napjaikat. Amikor az ültetésre került a sor láttam, hogy pár levélen enyhe, zöldes-sárga elszíneződés van(nem olyan foltszerű, mint a N v. P vagy Fe hiánynál, meg tápoztam is mellette egy kicsit), de nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget neki, mert azt hittem, hogy a túlzott fényhiány az oka és gondoltam,majd az új helyükön úgyis helyrejönnek. Aztán ért a meglepetés! Az aki feltöltése után, óráról órára erősödött a sárgulás és később elkezdett beszürkülni, feketedni. A mai lágyítás óta pedig, mintha még erősebb lenne a jelenség, de lehet, hogy ezt már csak bebeszélem magamnak. Ami érdekes, hogy a Rotala, Umbrosum, HC, Narrow már hozza a hajtásait mindenféle sárgulás nélkül, a mohán is már láthatóak a friss zöld levélkék, de az Anubias csak romlik. Na, ebben kellene valami tanács, hogy mit baltáztam el, vagy ez Anubiasnál normális és idővel majd elmúlik?

A segítségeket előre is köszönöm!

Csinálok képeket róla, aztán felteszem.
 
Egy kép is elég lesz, ezen is jól látható a lényeg. Amit még észrevettem, hogy a leveleknek főleg az akvárium hátoldala felé néző részein jellemző a jelenség. Esetleg, valami az áramlással összefüggő dolog lenne? A Drop checker kb. 10-12cm-re van tőle és majdnem a sárgába hajlik, de az aki jobb oldalán is ugyanez a helyzet. Lövésem sincs, mitől lett ilyen és főleg ilyen gyorsan :wtf:

 
Lehet csak a hirtelen megváltozott környezet miatt van ez. Ha az új levelek szépek lesznek akkor nincs miért aggódni, csak fájó szívvel meg kell válni a régi lerobbant levelektől. Nem hinném, hogy tápanyaghiányod lenne. Ráadásul az Anubias olyan lassan reagál tápanyag változásokra, hogy ez több hét alatt látszik csak. Ugyanez igaz a fény megvonásra is.

Én vagy a hirtelen megváltozott vízparaméterek, vagy a környezeti változásra voksolnék.
 
Köszi Vik! Én is valami hasonlóra tippeltem, remélem igazunk lesz. Csak mire azt a sok szép levelet újranöveszti :roll: Belegondolva, hogy 2 napon belül 3 féle környezetben voltak, nincs is csodálkozni valóm. Kíváncsi leszek, a többi növény hogyan reagálja majd le a dolgot hosszabb távon.
 
Szia! Gratulálok, nagyon jó lett!
Az anubiasnál én is a hirtelen változásokra teszem le a voksom.
 
Szia!

Először is örülök, hogy újra köztünk vagy. :wave:

Az anubiasnál - nálam a petite és nana verziónál- ugyanígy előfordult romlás 1-2 növénynél, amikor más körülmények között nevelteket az akimba tettem. Kb. 2-3 hétig tart ez a "visszaesés" utána az új levelek látványosan szebbek-nagyobbak lettek, mint a régiek.
Ha teljesen elrohadna- ezt még nem tapasztaltam-, akkor vágd le a régieket.
Nálam inkább besötétedtek és kissé algásodtak eleinte. Nem vágtam le, így a régiek- mintegy mementóként- ott figyeltek, az új levelektől szinte más növény lett.
 
Had köszöntselek én is itt a forumon újra, jó hogy itt vagy megint!! ;) :cool:
Az új akváriumod profi háromszög elrendezés (ahogy látom ez neked már nagyon bejött), grat. nagyon tetszik, azok a gyökér imitáló red moor ágak lenyűgözőek!! :thumbup: :clap:
Nagyon várom már a fejlődéséről készűlt friss képeketet, TE sosem titkolóztám!! ;) :lol:
 
Szia!
Üdv, újra a fórumon! Sok sikert az "újra kezdéshez", bár nem hiszem hogy Neked ez gondot fog jelenteni! ;) Szerintem nem csak számomra voltak inspiráló jellegűek az akváriumaid! :thumbup: Az anubias szerintem fura kérdés. Nálam az akváriumban 3 "féle" van. Egy amit már meg nem mondom hol vettem egy amit Jojotól kaptam és egy tropicás. Elvileg mind a 3 nana, szinte mindegyikről csíptem le hogy szaporítsam, de minden egyes tő teljesen más. Pedig ugyan abban az akváriumban van elvileg ugyan olyan környezetben. Van amelyik éppen hogy el van van amelyik meg nő mint a bolond gomba. Egyébként a tropicás a legnagyobb és nagyon gyorsan is nő. (Ha kell szívesen postázok) Mondjuk amikor megérkezett se volt már kicsi tő.
 
Back
Oldal tetejére