• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kompakt égő

Sziasztok!

Szerintetek erről az oldalról: One Light - Products
a 7520R számmal jelölt 2db kompakt reflektor elég lehet egy 44 literes aksihoz?
Azért gondoltam erre az égőre mert eleve reflektoros így nem kell hozzá armatúra és ezen kívül se gyújtó, se előtét.
Előre is köszi a válaszokat!
 
Túl sokat nem tudok erről a fényforrásról, de a Dimco név nem valami erős. Technikai adatok, nélkül pedig nehéz jókat mondani.
Ha jól értem, a 230-as kábel végére szeretnél egy foglalatot, és abba beletenni ezt. Biztonsági okokból ezt sem tartom jó ötletnek. Próbálj még nézlődni, és egy másik alternatívát keresni.
 
2x20wattra gondoltam. Van belôle 6500K is. Azt sajnos nem tudom hogy mennyi lumenes mert azt nem írja de gondolom azonos gyàrtàsi eljeràssal készül mint a többi fénycsô ezért kb 1100-1300lumen között lehet. De ha ez a dimco nem megbízható akkor tényleg keresek mást. Búrát persze kapna csak mivel eleve refis ezért nem kéne tükrösre csinálnom.
 
Pára mentes foglalatot nem lesz könnyű találni hozzá, ráadásul a fény vetítési szöge sem biztos, hogy ideális egy akvárium fölé. Ráadásul 55-65 lumen/watt nem számít kiemelkedő teljesítménynek, szerintem találsz ennél jobbat is.
 
A témán én is régóta lovagolok.
Tegnap sikerült vennem egy Tungsram power kompaktot. 6500k, 2 csapos beépített gyújtóval. 900lm, 11w fogyasztás és az van ráírva, hogy egy 75w-os normál izzónak felel meg a fénye! Akkor most hogy is van ez? Eddig azt mondtátok, hogy a 11w az annyi amennyi, 11w. Ezek szerint mégsem, vagy a Tungsramnál hülyék vannak? :bored:
Ez után visszaraktam a gyári Aquael kompaktot, de fényerőben verte a Tungsramot...
 
Szia Lacos!

A 11W az 11W (nem világítunk izzóval)!
A márkák között lehet lumen beli eltérés (az akvarisztikaiak azért lehetnek drágábbak (meg egyébb miatt is- reklám, speciális vásárlókör)!
De ha a szinhő jó (6500K) akkor be lehet lőni a világítás tartamának növelésével a kívánt fénymennyiséget!

A.ttila
 
Mindenképp érdemes évente cserélni.Ennyi idő után már egyre inkább látszik a növényeken,hogy lassabban regenerálódnak nyírás után,nem nőnek olyan jó tempóban!
 
Eddig azt mondtátok, hogy a 11w az annyi amennyi, 11w. Ezek szerint mégsem, vagy a Tungsramnál hülyék vannak? :bored:

Én sosem mondtam, hogy teljesen épek vagyunk itt a gyárban. :sick:
A marketing szöveg (11W kompakt vs. 75W-os hagyományos) arra utal, hogy a 75W hagyományos izzónak és a 11W komapkt fcsőnek is 900lm a fényárama.
A másik kompaktnál nem találtam erre adatot, de kiváncsi lennék rá, ha Neked megvan valahol.
A színhőmérséklet (K) is befolyásolja a fényérzetet. Minél magasabb ez az érték, annál fényesebbnek látod.
 
Energiatakarákos, 6500Kelvines izzók használhatóak világításra? Egy 14Wattos, 810 Lumenesről lenne szó egy 10,6L-es nanohoz.
Amennyiben nem, akkor ettől miben különbözik mondjuk egy Wave Cosmos 13W Nano lámpa izzó (az 1 watton kívül természetesen). Használ valaki ilyen izzókat?
 
Energiatakarákos, 6500Kelvines izzók használhatóak világításra? Egy 14Wattos, 810 Lumenesről lenne szó egy 10,6L-es nanohoz.
Amennyiben nem, akkor ettől miben különbözik mondjuk egy Wave Cosmos 13W Nano lámpa izzó (az 1 watton kívül természetesen). Használ valaki ilyen izzókat?
Persze, hogy használható. De CO2 nélkül nagyon sok ennyi fény. Az én 20 wattos Wave Cosmos lámpámból kivettem a gyári izzót, mert nagyon gyenge volt a fénye. Beleraktam egy GE 6500K/23 Wattos izzót. Ég és föld a különbség. Viszont nagyobb wattszámot nem ajánlok, mert nálam a foglalat környékén kicsit behorpadt a lámpa külső burkolata.
 
Akkor egy 8W 450lm lesz a jó választás valószínűleg. Csak még azt nem tudom, hogy a lámpa milyen közel lesz az akváriumhoz, mert valami sima asztali lámpa fogja világítani (nagyon kicsi az aki).
Arra gondoltam, hogy ezek ugyebár nem páramentes foglalatok(vagy igen???), és talán ezért egy kicsit magasabb lámpát nézek, ami 15-20-25 cm-re van a vízfelszíntől, és ezért abba egy kicsit az indokoltnál erősebb világítást rakok. De mivel az E27 teljesen általános foglalat, így valószínűleg veszek mindkét fajta izzóból, kezdek az erősebbel, és ha nagyon algásodok, akkor cserélem a gyengébbre.
 
Milyen tapasztalatok vannak eddig a kompakt égőkről? Szeretnék én is a 50*30*35 akimhoz két kompaktot berakni, 2* GE 20W 6500K 1150lumenest vagy 2* GE 23W 6500K 1380lm-est. A világítás idejét itt is ugyan úgy kell számolni mint a fénycsövek esetében vagy a kompakt égő esetében eltérő lenne? :)
 
Milyen tapasztalatok vannak eddig a kompakt égőkről? Szeretnék én is a 50*30*35 akimhoz két kompaktot berakni, 2* GE 20W 6500K 1150lumenest vagy 2* GE 23W 6500K 1380lm-est. A világítás idejét itt is ugyan úgy kell számolni mint a fénycsövek esetében vagy a kompakt égő esetében eltérő lenne? :)
Gondolom van CO2 és jó szűrésed, ha ennyi fényben gondolkodsz, mehet a 2*23W. Világítani ugyanannyit kell, és teljesen jó megoldás a kompakt égő.
 
Gondolom van CO2 és jó szűrésed, ha ennyi fényben gondolkodsz, mehet a 2*23W. Világítani ugyanannyit kell, és teljesen jó megoldás a kompakt égő.
Nincs CO2, vagyis a halak a legnagyobb co2 kibocsátók :) , ez mennyiben befolyásolja a világítást?
 
Nincs CO2, vagyis a halak a legnagyobb co2 kibocsátók :) , ez mennyiben befolyásolja a világítást?
CO2 nélkül jóval kevesebb fényre van szükséged, mert a növényeket ugyan ostoroznád a növésre a sok fénnyel, azonban kellő CO2 szint nélkül nem tudnák tartani a tempót az algákkal. Így szerintem 25-30W körül lenne a legideálisabb a világításod, ami lehet 1X23W, vagy 2X13-15W.
 
CO2 nélkül jóval kevesebb fényre van szükséged, mert a növényeket ugyan ostoroznád a növésre a sok fénnyel, azonban kellő CO2 szint nélkül nem tudnák tartani a tempót az algákkal. Így szerintem 25-30W körül lenne a legideálisabb a világításod, ami lehet 1X23W, vagy 2X13-15W.
Köszönöm segítséged! Már rendelem is... ;)
 
Sziasztok!

Ismét egy kis szakmai jellegű kérdés. 80*35 műanyag tető 2*18 W T8-as világítással. Alapvetően halas 126l akváriumról van szó. Ez tudom illetve már mondtátok hogy elég gyenge.
Gondolkodtam, berakok még egy 18W-os fénycsövet, de képtelenség a felfogatást megoldani. Másik gondolat, lecserélem a csöveket 2*24W T5-re, de még ez is messze van a 0,5W/l-től.
Megoldást keresve nézelődtem és az alábbi kompakt fénycsövet találtam:

ez megfelelő megoldás lehet szerintetek? Van valakinek tapasztalata ezekkel a fénycsövekkel?
Mivel nem vagyok jártas a dologban, ezekhez is kell előtét vagy bármi más?
Előre is köszi a segítségeteket.
 
Back
Oldal tetejére