• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kompakt égő

Lorika

Új regisztrált
Az lenne a kérdésem, hogy 2 drb 20 wattos,6400 kelvines, 1500 lumenes, novelite kompakt izzó elég lehet egy kb 56 literes (mert nincs egészen tele), 40x40x40-es akváriumhoz? Érdemes egyáltalán kompakt égőkkel kisérletezni? Mik az eddigi tapasztalatok?
 
Szia!

Szerintem az 1500 lumen nem tűnik kevésnek!
Ha nincs más lehetőség jobb mint egy hagyományos izzó!
Legalább majd lesz viszonyítási alap, amikor rendes világítás megy fölötte!

Természetesen a páravédelemre ügyelni kell!!!

Minden esetre ne kerüljenek bele nagy igényű növények!

Jó kisérletezést!

(nekem két akváriumom fölött is 8w-os t5-ös 6500k-es bútorvilágítások üzemelnek - kinek mire futja)
 
A jó minôségû compact meg az egyéb csövek közt nem sok különbség van. 40cms akváriumnál még a fény elosztásával sem lesz sok gond.
 
Azért csináltam igy, mert egy jobbacska cső árából megvan minden, nem kell előtét, gyújtó. Vallisneria, microsorium és jávai moha van alatta, majd elmesélem, hogy mire elég.
 
Sziasztok! Mi történik ha egy kompakt 20W (20W Daylight 6500k,lumen:?) gyári nano lámpába erősebb kompakt égőt (pl. Tunsgram 30W,Daylight 6500k,1900 lumen) tekerünk?Egy villanyszerelő ismerősöm szerint ugyan úgy fog világítani mint 20W égővel.
 
Hát nem vagyok egy atomfizikus :oops: de miért világítana ugyanúgy?
Arra figyelj, hogy a foglalat elbírja a nagyobb áramfelvételű izzót.
 
Hali!

Na ne szédítsen...Ha egy 230 V.E27-es foglalatról van szó akkor logikus, hogy a 30 Wattos sokkal erősebb mint a 20 Wattos.
Nekem volt az akvárium felett is egy,a terráriumban is, a lakásban meg több is.Már az se mindegy, hogy a konyhában egy 20 Wattost tekerek be, vagy egy 24 Wattost!
Amikor vettem ezeket a daylight izzókat akkor nézegettem, hogy mennyi lumen társul a Wattszámokhoz, de mindegyiknél nőtt a lumen is.

Pl. 23 Watt:Fényáram: 1380lm

30 Watt:Fényáram: 1900lm

65Watt:Fényáram: 3500lm
 
Igen 230V E27 foglalatról van szó.Csak azért írtam föl ide a szitut mert nekem is gyanús hogy akkor mi értelme a feliratnak a lámpán hogy max.20W.
 
Nos az ilyet akkor szokták ráírni ha hagyományos ízzó van benne.Nekem is volt ilyen, hogy max. 40 Watt.Na erre beraktam a 60-as körtét és fél óra múlva folyt a foglalat.
De a kompaktok nemigen melegednek.
 
Akkor jojo az lenne a végső kérdés hogy egy ilyen kompakt lámpában (ami elméletileg max.20W) üzemelne e gond nélkül egy nagyobb pl. 30W kompakt izzó?Ez teljesítmény növelés céljából lényeges kérdés. :?:
 
viking said:
Igen 230V E27 foglalatról van szó.Csak azért írtam föl ide a szitut mert nekem is gyanús hogy akkor mi értelme a feliratnak a lámpán hogy max.20W.
Sajna van olyan E14-es foglalatú lámpám amin hangsúlyozott "only 11W compact" felirat díszeleg..........
 
Ez ok,de nekem is van olyan álló lámpám amire rá van írva hogy max.25W (E14) és közben meg egy 40W hagyományos izzó világít benne már évek óta.Csak a minap vettem észre. :cool: Legutóbb azt az infót kaptam hogy ha a foglalat bírja (pl. nem olvad el) akkor semmi gond.Az illető szerint egy 20W foglalatba egy 30W kompakt izzó még nem okozhat problémát.
 
Nem tudom milyen indokkal írják rá, hogy csak ennyi meg ennyi.A kompaktok nemigen melegednek, és a 230 Voltnak rohadt mindegy mennyire terheled meg jelen esetben.Talán a vezetékek kis átmérője lenne a gond?Na ha ez az egyik lehetséges gond akkor ebben már nem tudok állást foglalni, de én nem használtam valami rohadt vastag vezetékeket, talán 0.75 mm-ek voltak.De azért rendesen működtek, legalábbis számomra úgy tűnt.
 
viking said:
Ez ok,de nekem is van olyan álló lámpám amire rá van írva hogy max.25W (E14) és közben meg egy 40W hagyományos izzó világít benne már évek óta.Csak a minap vettem észre. :cool: Legutóbb azt az infót kaptam hogy ha a foglalat bírja (pl. nem olvad el) akkor semmi gond.Az illető szerint egy 20W foglalatba egy 30W kompakt izzó még nem okozhat problémát.
Hello

Melegedés miatt szokták ráírni, de a kompaktoknál már felesleges. Régiek fűtöttek veszettül és leolvasztanák a burkolatot ha túl nagy izzót teszel bele :)
 
Jojo,Proci köszönöm a segítséget!Valószínű hogy megpróbálok egy nagyobb teljesítményű izzóval tuningolni a nano világításán.
 
jojo said:
Nem tudom milyen indokkal írják rá, hogy csak ennyi meg ennyi.A kompaktok nemigen melegednek, és a 230 Voltnak rohadt mindegy mennyire terheled meg jelen esetben.Talán a vezetékek kis átmérője lenne a gond?Na ha ez az egyik lehetséges gond akkor ebben már nem tudok állást foglalni, de én nem használtam valami rohadt vastag vezetékeket, talán 0.75 mm-ek voltak.De azért rendesen működtek, legalábbis számomra úgy tűnt.
1mm2-enként max 16A-val lehet számolni, üzemszerûen inkább 10A. Szóval 0,75mm2-en 7,5A, durván 1800W a max terhelhetôsége. Nyilván van több tényezô is, csak viszonyításként írom a 20W v 30W témában.
Kompaktnál a méret meg az önmelegedés lehet gond, ha nem szellôzik jól, nincs hûtve, sokkal hamarabb tönkremegy.
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy gyári 60x30-as tetőm jelenleg T8 2x15w világítja az akit mert az egyik megadta magát (saját készítésű), de nem vagyok megelégedve vele mivel a széleinél 5-5cm nem úgy fejődnek a növények mint középen,szóval kérdésem az lenne hogy láttam nigro egyik blogján ugyanazt a tetőt és ő egy 55w power compact-al oldotta meg nem vagyok rutinos ilyen téren és nem tudom hogy ez mindenhova elszorja rendesen a fényt igazából én egy 36w-at néztem ki mivel van egy kék növényes sera-m számoltam és ez 51w 54l hez szerintem jó csak nem tudom hogy mindenhova jut majd a fényből( a 36w-os 41cm) ??? Előre is köszi!
 
Az lenne a kérdésem, hogy 2 drb 20 wattos,6400 kelvines, 1500 lumenes, novelite kompakt izzó elég lehet egy kb 56 literes (mert nincs egészen tele), 40x40x40-es akváriumhoz? Érdemes egyáltalán kompakt égőkkel kisérletezni? Mik az eddigi tapasztalatok?
Nekem 12literre van egy 20 w-os téve... Épp, hogy elviszi....
 
Sziasztok!
Az Aquatic Nature Solar Duo lámpáihoz forgalmazott 6500K-es kompakt izzók kb. mennyi ideig elegendőek?
Napi 8 órás megvilágítás mellett milyen gyakran kell cserélni őket kb.?
 
Back
Oldal tetejére