• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kolis Akvárium

Lullus said:
Kolis akvárium = Retyezát kapuja

Sziasztok!
Végre elkészült a hardscape, várom a kritikákat, véleményeket! Szőnyegnek HC Cubát tervezek, talán ez hasonlít legjobban a retyezáti törpefenyvesekhez. Szerintetek jól mutatna valami magasabb háttér növényzet? Ha igen, miből csinálnátok? (kb. 17 cm mélységre kell tervezni)





Köszi
Lullus

Nekem bejön az elrendezés, szép sziklák, s kb. sejtem mit is szeretnél kihozni belőle! :thumbup: Növényekhez nem tudok hozzászólni, ott még csak kezdő vagyok, de feltehetőleg tényleg kevésbé igényeseket kellene választani, ha Low Tech lesz.
 
Köszi :)

Az a baj, hogy a HC Cuba illene legjobban az elképzeléseimhez. Elég kis levelű, és a habitusa is hasonlít a törpefenyvesekhez. A M. Hirstuta talán jobban bírná, de túl magas lenne és nem illene a tájba. Még gondolkozom...
 
Nem akarok ellent mondani a nagy "öregeknek", hisz kezdő vagyok és HC-t sem tartottam még. Viszont nálam (a teljesen low-tech akiban) megél (és fejlődik) a Crypto Parva, ami GA-s ismertető szerint kb ugyanolyan igényű mint a HC.

Ha kísérletező típus vagy próbáld meg, de ha meg akarod könnyíteni a kezdeteket érdemesebb valóban alacsony igényű növényzetet választani. (Ha pedig még sem marad meg, legalább megtapasztalod az alga elleni harcot :D aztán ültetsz mást.)
 
Parva olyan, mint a Brasiliensis. Ha az első időben túléli régi levelek elvesztését és az algát, akkor tényleg egész kevés fény mellett is jól érzi magát.
 
Köszi :) Szerintem az lesz, hogy mind a két féléből ültetek, aztán meglátjuk melyik lesz a befutó :)

A hardscaperől mi a véleményetek? Átrendezésre szorul, vagy jó lesz így is?
 
Na, ma bekerült az új szűrő ( ex 700 ) olyan erős, hogy kavarja a Manadot. Sajnos kénytelen vagyok fojtani a kimenő ágat, kb. a felére vissza kellet vennem a vízhozamot...
Egy kérdés: Nem káros a szűrőre ha hosszú távon így marad?
A rövidebb oldalra szereltem az esőztetőt, de sajnos csak az egyik fért bele, az is alig... A szívóág is ugyan ezen az oldalon van az akvárium elejében ( mert ha hátulra szerelem, kb. 20 centit kilóg a vége, ami igen ronda ).
 
A visszanyomó ágat lehet fojtani. Valószínű, hogy 2-3 héten belül eltömődik annyira a szűrő, hogy simán ki lehet majd nyitni teljesen. ;)
A szívócsövet meg, ha jól emlékszem, akkor több darabból kell összerakni. Egy csővel kevesebbet tegyél bele és máris nem fog kilógni.
 
Üdv! Tetszik a hardscape :) Kíváncsi leszek, hogyan alakul a növényesítés. Egyébként Károlyi koli? :D
 
A szívócsövet valóban több darabból kell összerakni, de sajnos egyik sem hagyható ki :( Kb így néz ki: vékony csatlakozás, ami tömítve belemegy egy vastagabb csőbe, amibe bele kell illeszteni a szívó fejet, úgyszintén vékony csatlakozással... Max fűrészelni lehetne, de nem akarom szétvágni :)

Remélem, hogy a szűrő teszi a dolgát és lassul a flow... Amúgy az esőztető lyukait tágítottam egy kicsit, így már nem is annyira vészes az áramlás...

Nem Károlyi koli, de a bulikon ott vagyok :D

Köszi

Lullus
 
Szia!

Küldjetek képet majd a beindult akváriumról is!
A szűrőt nyugodtan fojtsad, ha a növények benőtték a talajt, és egy kis trutymó került már a szűrőbe, szerintem is kiengedheted majd. Én a leszívó ágat hátratenném, és inkább megbarkácsolnám, de ez csak az én véleményem.
Szerintem próbáljátok meg a HC cuba-t nyugodtan, de akkor sztem tápozni is kell majd.

üdv

Kisvido
 
Szia!
Nagyon jól kezdődik!
Szerintem teljesen jó választás a HC, viszont easy carbo mindenképpen kell hozzá. Nálam is megmaradt, de a nagy áramlás miatt elkezdett algásodni, ezért újraültettem, de csak a nagy áramlás miatt volt gond, most nincs alga rajta. Van egy oldal emers indításról, ha van türelmed, így is indíthatod az akváriumot:
http://www.atlasbooks.com/marktplc/00388Shrimp.pdf
Vagy ha nincs türelmed kivárni így a fejlődést, akkor minden reggel az easy carbot kissé felhígítva közvetlenül a HC-re kell juttatnod. Én kb2dl vízbe teszem a napi adagot a növénytáppal együtt és levegőcsővel a növényre irányítom. Ez max egy perc macerát jelent reggelente, de így szépen fejlődik a HC. Nekem 42 literre jut 18w fény, nálad jobb a helyzet.
Ezen a képen látszik, hogy mennyit fejlődött:
http://kep.psharing.com/604261.jpg
Bár nem valami jó minőségű, de a lényeg látszik. Nem volt rajta vészes mennyiségű alga, talán csak engem idegesített.
 
Köszi :)
Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy ahova csak lehet Marsilea H. lesz ültetve, viszont némi HC-t is teszek a sziklásabb részekre (jobb oldalt fent) Bekerül még egy kis jávai moha, meg riccia is ( az elején úszó állapotban, hogy fogja az erős fényt, később majd lekötözöm valahova). Easy Carbo mindenképpen lesz, az élesztőt még fontolgatom. Ha a HC kidöglik, akkor fentre is MH kerül. Próbálok minnél sűrűbben ültetni, nem lesz probléma sikerült olcsón MH-t szereznem. :)
Amúgy nem is baj, hogy a szűrő egy kicsit átrendezte a terepet, így természetesebbnek hat :)

Üdv.:
Lullus
 
Sziasztok!
Ma délelőtt össze is raktam az akváriumot :) A képeket mellékelem :)







Sajnos van egy nagy probléma... :( A HC ami az akvárium dísze lenne, már most 4 órával az ültetés után foltokban barnul... Nem tudjátok mi lehet az oka? CO2 beoldás sajnos még nincs, de EasyCarbot kapott az akvárium, ezen kívül még tetra vízelőkészítő került bele.
 
Nem hiszem... Megmértem, 24 C-os vizet kapott. De lehet, hogy egy kicsit sok volt a carbo. Mind 1 a héten kiderül, hogy mi lesz a sorsa.

Ui.: Köszi az előléptetést :)
 
Back
Oldal tetejére