• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kövek Visegrádról

Sziasztok!
Eljött a nagy nap... :D
Mondanom sem kell, az eredeti tervből semmi nem maradt, max annyi, h a Visegrádról hozott kövek egy része is bekerült.

Végül az iwagumi szerű stílust elvetettem (egyelőre), ennek több oka van.
1. Nem sikerrült igazán jó scape-et összeraknom, ezt még gyakorolni kell :p
2. Anyum nanojában erősen küzdünk az algával, ezért lámpát cseréltünk, és nálam kötött ki egy ADA aquasky 301. Ami összességében zseniálisan nagyonjó dolog, viszont félek tőle, h kevés növénnyel (és főleg kevés stem-el), ilyen fénnyel még nem tudnék algamentes akváriumot összehozni.
3. A szigetre emlékeztető berendezések is nagyon tetszenek.

Szóval így egy sok stemes, redmoor gyökeres, visegrádról gyűjtött+ manten köves, dekorhomokos scape lett belőle.

Száraz tények:
Akvárium: 30x30x35 (31,5l) sima üveg kerekített sarkokkal
Világítás: ADA aquasky 301
Szűrés: Tetra EX 600+; substrat pro, az első egy hónapban aktív szén, utána Seachem Purigen.
CO2: Tropica nano set 95g, kicsi aquario NEO akril difivel
Táptalaj: ADA power stand special S
Ált. talaj: ADA amazonia
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy carbo. Mivel zselés növény is van az akiban, ezért a tápozás az első naptól kezdve megy.
Növénylistát később írok.

Néhány kép a berendezésről :)
A kövek elrendezésével még kicsit variálok, és egy-egy kisebb ággal szórakozom, de nagyjából késznek mondanám. Természetesen ötleteket, kritikát szívesen veszek, a részleteken még alakítgatok ;)

IMG_3709.JPG


Sziget kész, utána még azért sokat emeltem a talajon.
IMG_3711.JPG


Elég sokat sakkoztam a gyökérrel, kövekkel, ez valamelyik köztes megoldás :D
IMG_3717.JPG


Ültetlés
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (1).jpg


És elkészült (nagyjából :D )
IMG_3728.jpg
IMG_3731.jpg
IMG_3727.jpg

Az íróasztalt nem ér nézni... :D
IMG_3732.jpg


Néhány gondolat a végére
- A fűtő otromba és ráadásul :poop: is, ráadásul eltakarja az egyik kedvencemet, a rotala wallichii-t, úgyh holnap kiveszem és megy a kukába, szeretnék beszerezni hozzá egy külső fűtőt.
- Az aki jelenleg (seachem prime-al kezelt) csapvízzel üzemel, de záros határidőn beül fel szeretném szereltetni az RO-t, akkor arra váltok.
- Rendes nagynyomásúra váltásig éjszakára (vagy egy részére) beüzemelek majd egy levegőzetőt.
- Rájöttem, h a nagy akváriumhoz használt "talajporszívó", amivel vízcserekor leszívom a vizet, nem jó egy ekkora akváriumba... Amikor lejött a víz fele, és rutinosan kihúztam, a kiömlő maradék víz a fél talajt rálökte a dekorhomokra, és kilökött néhány növényt, klassz volt csipesszel visszarakosgatni az amazonia szemcséket... :banghead:
- Összességében meg vagyok elégedve :D

Köszi, ha elolvastátok, minden ötletnek, hozásszólásnak örülök :)
 
Sziasztok!
Eljött a nagy nap... :D
Mondanom sem kell, az eredeti tervből semmi nem maradt, max annyi, h a Visegrádról hozott kövek egy része is bekerült.

Végül az iwagumi szerű stílust elvetettem (egyelőre), ennek több oka van.
1. Nem sikerrült igazán jó scape-et összeraknom, ezt még gyakorolni kell :p
2. Anyum nanojában erősen küzdünk az algával, ezért lámpát cseréltünk, és nálam kötött ki egy ADA aquasky 301. Ami összességében zseniálisan nagyonjó dolog, viszont félek tőle, h kevés növénnyel (és főleg kevés stem-el), ilyen fénnyel még nem tudnék algamentes akváriumot összehozni.
3. A szigetre emlékeztető berendezések is nagyon tetszenek.

Szóval így egy sok stemes, redmoor gyökeres, visegrádról gyűjtött+ manten köves, dekorhomokos scape lett belőle.

Száraz tények:
Akvárium: 30x30x35 (31,5l) sima üveg kerekített sarkokkal
Világítás: ADA aquasky 301
Szűrés: Tetra EX 600+; substrat pro, az első egy hónapban aktív szén, utána Seachem Purigen.
CO2: Tropica nano set 95g, kicsi aquario NEO akril difivel
Táptalaj: ADA power stand special S
Ált. talaj: ADA amazonia
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy carbo. Mivel zselés növény is van az akiban, ezért a tápozás az első naptól kezdve megy.
Növénylistát később írok.

Néhány kép a berendezésről :)
A kövek elrendezésével még kicsit variálok, és egy-egy kisebb ággal szórakozom, de nagyjából késznek mondanám. Természetesen ötleteket, kritikát szívesen veszek, a részleteken még alakítgatok ;)

View attachment 26971


Sziget kész, utána még azért sokat emeltem a talajon.
View attachment 26975


Elég sokat sakkoztam a gyökérrel, kövekkel, ez valamelyik köztes megoldás :D
View attachment 26974


Ültetlés
View attachment 26970
View attachment 26969


És elkészült (nagyjából :D )
View attachment 26966
View attachment 26967
View attachment 26965

Az íróasztalt nem ér nézni... :D
View attachment 26968


Néhány gondolat a végére
- A fűtő otromba és ráadásul :poop: is, ráadásul eltakarja az egyik kedvencemet, a rotala wallichii-t, úgyh holnap kiveszem és megy a kukába, szeretnék beszerezni hozzá egy külső fűtőt.
- Az aki jelenleg (seachem prime-al kezelt) csapvízzel üzemel, de záros határidőn beül fel szeretném szereltetni az RO-t, akkor arra váltok.
- Rendes nagynyomásúra váltásig éjszakára (vagy egy részére) beüzemelek majd egy levegőzetőt.
- Rájöttem, h a nagy akváriumhoz használt "talajporszívó", amivel vízcserekor leszívom a vizet, nem jó egy ekkora akváriumba... Amikor lejött a víz fele, és rutinosan kihúztam, a kiömlő maradék víz a fél talajt rálökte a dekorhomokra, és kilökött néhány növényt, klassz volt csipesszel visszarakosgatni az amazonia szemcséket... :banghead:
- Összességében meg vagyok elégedve :D

Köszi, ha elolvastátok, minden ötletnek, hozásszólásnak örülök :)
Nekem van külső fűtő eladó, ha kell, jelezz privátban. Bocs az offért
 
Hali :)

- Lőttem pár jobb képet, gondoltam legyen az indulásról is.
- Kivettem a fűtőt, ronda, nem működik. :D Szerencsére jó a hőmérséklet, de azért a betelepítés előtt tuti megoldom.
- Egy kérdésem lenne ;) Ugye amazonia talajt használok, ami az elején löki magából az ammóniát. A világítás 6 órát megy, elég brutál fénye van a lámpának... És ugye a zselés növények miatt tápozok is a kezdetektől. Na ezt így végiggondolva elég algaveszélyes a dolog. Olvasgattam a seachem prime használati utasítását, azt írja, h ammóniát is megköt, és h "Sürgős nitrát-detoxikációra a normál adagolás ötszöröse javasolt." Az merült fel bennem, h ha a napi 50% vízcserénél több primeot adagolok, akk az az akváriumban is megköti az ammóniát, ezáltal csökkenthetem az algabumm általi agyvérzés esélyét :D A kérdés: jó ötlet/a cserevízbe rakjak normál adagot és plusz kicsit az akváriumbízbe/ne csináljam, hülyeség.
Előre is köszi a szakik válaszát ;)


És akkor az ígért fotók:
IMG_8146@0,25x.jpg IMG_8151@0,25x.jpg
IMG_8148@0,16x.jpg
IMG_8150@0,16x.jpg
IMG_8156@0,16x.jpg
 
Ma mértem vízparamétereket (vízcsere előtt), kíváncsi voltam mi van a friss akiban.

pH: 6,7
GH: 12NK
KH: 6NK
NH4: 1ppm
NO2: 0,4ppm
NO3: 5ppm
PO4: 0ppm

Foszfátot esetleg érdemes pótolni? :)
 
Foszfátot esetleg érdemes pótolni?
Ez egy gyakran vitatott kérdés.
Általában a zöld por/pont alga ellen szokás adagolni, de nem mindig hatásos.
Azt viszont érdemes tudnod, hogy az agyagos talaj egy jó ideig eltünteti a foszfátot, aztán amikor telítődik, akkor vissza kell venni a tápozásból. Ezért ha adagolsz, akkor érdemes rendszeresen mérni, mert ha túlszalad a foszfát szint 1ppm-en, akkor akár mérgezés is lehet belőle. Ez sajnos saját tapasztalat.
 
Lőttem ma pár fotót telefonnal, nagyon szépen nőnek a növények :)
A foszfátszintet megpróbáltam kicsit felhozni (6ml easyfosfo-val), elkezdett megjelenni a zöld por és pontalga...
Viszont az ammónia szint lecsökkent, a nitrit-nitrát is alakul.

Vízparaméterek:
NH4: 0,2ppm
NO2: 0,6ppm
NO3: 5ppm
PO4: 0ppm (foszfát adagolás előtt)

IMG_3785@0,33x.jpg
IMG_3786@0,22x.jpg
IMG_3792@0,28x.jpg
IMG_3788@0,2x.jpg
IMG_3789@0,2x.jpg
 
A növények nagyon szépen nőnek, viszont a fonalalga is nagyon belehúzott... :D
Vízcseréknél lefogkefézem, leszívom, amennyit tudok, de már jó lenne sok algaevő.

Nitrogénes paraméterek a mai vízcsere előtt:
NH4: 0ppm
NO2: 0,075ppm
NO3: 1ppm
View attachment 27800

Az a kérdésem, h ilyen értékeknél mehet már bele amano, és oto, v még várjak kicsit :)

View attachment 27801
View attachment 27802
Mehetnek szorgoskodni.[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok!
Ma cseréltem vizet, meg kellett nyírni a növényeket :)
Az algaevő csapat továbbra is zseniális, gyakorlatilag algamentes az akvárium!! :D Lekopogom, de eddig minden nagyon jól megy!
Otok egész nap algáznak az üvegről, fűtőről, növények leveleiről. Adjak nekik azért forrázott zöldséget, vagy egyelőre dolgozzanak csak az algán? :)

IMG_3944@0,33x.jpg
IMG_3945@0,25x.jpg
IMG_3946@0,25x.jpg
IMG_3948@0,25x.jpg
 
Sziasztok! :)
Lassan egy hónapos az akvárium, lassan beköltöztetem a halakat, garnikat. Galaxy razbórát szeretnék bele, garnélákból milyet javasoltok? :)
A szűrőben a következő karbantartáskor cserélem az aktívszenet purigenre.
Agancs alga kezdett nőni a köveken és a redmooron, valamint a rotala alsó levelein. Ezzel még nem volt dolgom, mi okozhatja, mit lehet vele tenni? :)

Közben a jelenlegi lakók igyekszenek tisztán tartani az akit ;)
FullSizeRenderrr@0,25x.jpg
 
Sziasztok :)
Tegnap vízcserével egybekötve beköltözött 10 galaxy razbóra az akiba. Egyelőre elég félénkek, majd ha már megszokták az új helyet, lövök róluk fotókat.
Vízcsere után itt is adtam a vízhez 2ml seachem clarity-t, és az aktívszenet kicseréltem a szűrőben purigenre :)
Mivel jelenleg egy tropica co2 szett megy 0-24, ezért éjszakára üzembe helyeztem egy levegőztetőt. Kicsit összefröcsköli a lámpát, még játszom vele, hova rakjam. Amúgy szép halkan üzemel.

IMG_4007@0,3x.jpg
 
Nagyon durván nőnek a növények, nyírom őket becsülettel :)
Az egyik ágon kipróbáltam, az agancs alga nem szereti a carbot, alkalmazni fogom máshol is. Lekopogom, de egyelőre más alga nincs is, azt a minimális zöldet, ami a köveken megjelenik az otok és az amanok le is pucolják. Eskü ezzel az akváriummal eddig sokkal kevesebb gond volt, mint a naggyal (bár mostanra az is szép stabilan megy), pedig csak harmad akkora :D
A vörös növények is gyönyörűek, király ez az aquasky... ;)

IMG_4080 (Szerkesztve)@0,25x.jpg

Ide is felrakom, ilyen a két aki együtt a nappaliban :)
IMG_4083@0,25x.jpg
 
Sziasztok! :)
Kicsit több, mint 2 hónapos az akvárium, burtál mód fejlődik... :D
Nagy izgalmakról nem tudok beszámolni, a növények ezerrel nőnek, a galaxyk, otok, amanok jól érzik magukat. Külön büszke vagyok, h az indulás alatt egy oto sem pusztult el, ilyen eddig még nem volt nálunk. Az agancs alga is eltűnt, pedig semmin nem változtattam. Most már nagyon óvatosan ki merem jelenteni, hogy jól sikerült az indítás, pedig féltem a nanotól, hogy meg tudok- e a jelenlegi tapasztalatommal teremteni ilyen kis térfogatban egy érzékeny egyensúlyt, de eddig (lekopogom!! :D ) minden szépen megy.
Szerintem a nagy akváriumból pár garnélát átpakolok ide, úgyis nagyon szaporodnak :D

Ilyen volt, indításkor vs. ilyen most (a kövekre ráférne egy csutakolás...) ;) :
IMG_3727@0,45x.jpg
 
Back
Oldal tetejére