• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kövek Visegrádról

Horváth Márton

Főkertész
Kövek Visegrádról :)


Sziasztok! :)
A csillagok kedvező együttállásának köszönhetően elkezdhettem tervezni egy nanot a nagy akvárium mellé!
Ezt most szeretném az elejétől megtervezni, megvitatni, és csak utána megcsinálni, h ne utólag keljen "kárfelszámolni" :D


A tervek:
Ami tuti:
Akvárium:
35x22x28 - 21l (sima üveg, átláltszó ragasztás)
Szűrés: Tetra ex600 plus - 3 tálca substrat proval, üveg ki- és befolyók (Köszi @Mouset !) ;)
Világítás: Dennerle Scaper's light - 24W, 8000K, 1440lm (Köszi @Luigi13 !) ;)
____________________________________________________________________
Tervek:

CO2:
Tropca 95g nano szett, kicsi (12mm) aquario NEO akril difivel
Táptalaj: ADA Power Sand S
Ált. talaj: ADA Amazonia
Scape: Mint a cím is jelzi az a terv, h magunk gyűjtünk köveket az akváriumba, nem veszünk :) Nemrég voltunk Visegrádon a családdal és nagyon szép köveket találtunk. Pár kicsit hazahoztunk, leteszteltük sósavval, nem pezseg. Úgyhogy a tervek szerint még decemberben visszamegyünk és hozunk pár tonna követ, meglátjuk mit lehet belőle kisakkozni :D
2 ötlet között vacillálok: 1: "kanyonos" elrendezés dekorhomokkal, kövek között és az ösvény két szélén növényekkel, vagy 2: gyepes sziklás scape.
Még nem döntöttem, ha van kedv, lehet szavazni :D
Tápozás: GA micmac+ easycarbo
Lakók: Valami nagyon király garnéla (ez ügyben segítséget szívesen fogadok ;) )

A vízlágyítást kevertágyas gyantával szeretném megoldani visszasózva, heti 10l-nél szerintem elég gazdaságos :) (és még nem lágyvizeztem, a nagy akiban kezelt csapvízzel cserélek, ha bejön, esetleg elgondolkodom az RO-n)

Eddig itt tartok: :D
IMG_2964.JPG
Az akváriumot kipucoltam (az ecet csodákra képes... :D ), beraktam az üvegeket, h lássam az arányokat.
Az aki jobb szélén nem az állólámpa lesz, hanem egy oda passzoló kis szekrény, abban lesz a technika, az üveg marad az íróasztalon (úgyh a lámpa és a ki-befolyók valószínű helyet cserélnek) :)

A "vezérlést" ezzel a kütyüvel szeretném megoldani: Gembird EG-PM2-LAN (olyan elosztó, aminek 4 dugója programozható, wifire kapcsolódik, úgy lehet beállítani, plusz később babrálni vele)

Remélem semmit nem hagytam ki... :D
Tanácsoknak, ötleteknek nagyon örülok ;)
Köszi, ha elolvastad! :)
 
Kicsit átalakult a projekt, mert időközben kaptam egy nanocube-ot (30x30x35) és valószínű ezt használom majd inkább :) Ez viszont pont befér az asztal és a szekrény közé, a lámpa helyére (és sokkal jobban is nézne ki ott :D ), úgyh most még szekrényt kell vadásznom hozzá :D
(ráadásul vizsgázom is, de ha minden jól megy, a hétvégén talán el tudok kezdeni legózni :) )IMG_3210.JPG
 
Kicsit átalakult a projekt, mert időközben kaptam egy nanocube-ot (30x30x35) és valószínű ezt használom majd inkább :) Ez viszont pont befér az asztal és a szekrény közé, a lámpa helyére (és sokkal jobban is nézne ki ott :D ), úgyh most még szekrényt kell vadásznom hozzá :D
(ráadásul vizsgázom is, de ha minden jól megy, a hétvégén talán el tudok kezdeni legózni :) )View attachment 23552
Ebben még szebb feladat - de nem lehetetlen - a Yosemite Nemzeti Park egy részletét megalkotni! ;)
 
Megvan a bútor, a héten valamikor megyek érte! :D
GA prémium akvárium bútor - 30x30x110, elirigyeltem anyumtól, ráadásul gyönyörűen befér a neki szánt helyre (oda, ahol az előző képen az állólámpa van) :)
A vizsgák végeztével pedig végre lesz időm a kövekkel is játszani!
 
145 centire kéne. A GA honlapja szerint 1,2m-t tud, majd megemelem kicsit :)
Azért bízom benne, h így is bőven elég lesz, elvileg 600l/h 31,5l-re, ha csak a felét nyomja, akkor is király :D
 
Na ma sakkoztam kicsit a kövekkel :) Még korán sincs kész, de van, amelyik egészen tetszik.

1. Ez szerintem egész használható, mindenképp magasabbra csinálnám, talajemeléssel, és a kövek illesztésén is van mit csiszolni, de ez még csak az első próbálkozás, és nem is az összes kővel.
IMG_3390.JPG

2.
IMG_3391.JPG

3.

IMG_3393.JPG

4.
IMG_3394.JPG

5. Nem igazán bejövős, gagyik az illesztések :D
IMG_3395.JPG

6. Most egyelőre ez van, (az elsőkhöz a leghasonlóbb), szokom a látványt :)
IMG_3396.JPG

Ha segítetek ötletelni, megköszönöm! :)
 
Na ma sakkoztam kicsit a kövekkel :) Még korán sincs kész, de van, amelyik egészen tetszik.

1. Ez szerintem egész használható, mindenképp magasabbra csinálnám, talajemeléssel, és a kövek illesztésén is van mit csiszolni, de ez még csak az első próbálkozás, és nem is az összes kővel.
View attachment 24558

2.
View attachment 24559

3.

View attachment 24561

4.
View attachment 24562

5. Nem igazán bejövős, gagyik az illesztések :D
View attachment 24563

6. Most egyelőre ez van, (az elsőkhöz a leghasonlóbb), szokom a látványt :)
View attachment 24564

Ha segítetek ötletelni, megköszönöm! :)
Szia!
Lehet, hogy ez így most durva lesz, de nem bántásnak szánom, inkább őszinte vélemény.
Szóval ez így számomra csak két darab kő, koncepció nélkül.
Olvass utána egy kicsit az elrendezés szabályairól. Ezek nem azért vannak, hogy legyen mit betartani, inkább egyfajta segítség, hogy mitől lesz egy kompozíció esztétikus, kiegyensúlyozott, tekintetet vonzó. Persze, semmi sincs kőbevésve és sokmindent lehet másképp is értelmezni, ettől lesz valami egyedi.
Szerintem a baloldali kő még akár jó is lehet, de a jobboldali nem jól áll. Próbáld a köveket úgy beállítani, hogy az oldalát meghosszabbító képzeletbeli vonal az akváium felső sarkát célozza meg! Az egyik kő az egyiket a másik a másikat. Ezek kersztezhetik is egymást vagy V alakban is állhatnak. Olyat is el tudnék képzelni ahol ezek a vonalak az egyik sarokra mutatnak.
Ahhoz sem kell ragaszkodni, hogy a kő oldalának meghosszabbítása legyen egy ilyen vonal, mert lehet ez több követ összekötő vonal is.
Az emelés mindenképp jó ötlet, mert jó, ha a felső rész sem üres.
Érdemes az aszimmetriára is törekedni, de úgy hogy optikailag a két oldal egyensúlyban legyen.
Ha ránézel és fel tudsz benne fedezni valami koncepciót, szabályszerűséget, rendszert, akkor már jó úton vagy.
Mindenképp nézegesd pár napig és ha még akkor is tetszik, akkor érdemes megtartani.
Jó kisérletezést! Kíváncsi vagyok, mit hozol ki belőle.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Még annyi, hogy a szűrő nem baj ha alacsonyan van az akváriumhoz képest, mert az emelési magasság a kifolyó és a befolyó ágban lévő vízoszlop magasságának különbsége.
Tehát, ha az akváriumból jön és ugyanabba az akváriumba megy vissza, akkor az emelési magasság nulla, akkor is, ha az akavárium 10m-rel feljebb van mint a szűrő.
A kifolyó ágban lévő víz pont akkora nyomással segít a szűrőnek, mint amekkorával a befolyó ágban lévő hátráltatja. Az egyetlen dolog ami számít az a cső össz. hossza.
Ez viszont komoly ellenállást jelenthet, főleg ha koszos.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Szia!
Lehet, hogy ez így most durva lesz, de nem bántásnak szánom, inkább őszinte vélemény.
Dehogy veszem bántásnak, azért raktam fel, mert ilyet még nem raktam össze, és örülök minden segítségnek! :)
Próbálkozom még sokat, ez most csak az első próba volt, még nem is az összes kővel, az is lehet, h szerzek még, de a tanácsok mindenképp jók, köszönöm!
Annyit kérdeznék még, h a köveket hogyan szoktátok rögzíteni, és "passzolóvá" tenni? Mert nekem az volt most a fő gondom (a rutintalanságon kívül :D ), h nem tudtam rendesen összeilleszteni a köveket (látszanak is a képeken a kis kavicsok, amivel kiékeltem, h ne dőljön fel), és ha túl magasra építettem, egyáltalán nem volt stabil.

z emelési magasság a kifolyó és a befolyó ágban lévő vízoszlop magasságának különbsége.
Na ezt viszont nem tudtam, köszi :D
Így most a talajtól az akvárium teteje cca 145cm. Ez így ok a csőnek, v ha találok vmi használható megoldást, érdemes megemelni?

Köszi még1x ;)
 
Dehogy veszem bántásnak, azért raktam fel, mert ilyet még nem raktam össze, és örülök minden segítségnek! :)
Próbálkozom még sokat, ez most csak az első próba volt, még nem is az összes kővel, az is lehet, h szerzek még, de a tanácsok mindenképp jók, köszönöm!
Annyit kérdeznék még, h a köveket hogyan szoktátok rögzíteni, és "passzolóvá" tenni? Mert nekem az volt most a fő gondom (a rutintalanságon kívül :D ), h nem tudtam rendesen összeilleszteni a köveket (látszanak is a képeken a kis kavicsok, amivel kiékeltem, h ne dőljön fel), és ha túl magasra építettem, egyáltalán nem volt stabil.


Na ezt viszont nem tudtam, köszi :D
Így most a talajtól az akvárium teteje cca 145cm. Ez így ok a csőnek, v ha találok vmi használható megoldást, érdemes megemelni?

Köszi még1x ;)
A magassággal nincs baj, csak a csőhossz miatt számít, de az össz. 3m szerintem nem sok.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A köveket úgy szoktuk egymásra rakni, hogy a köztük lévő rést kitöltjük talajjal ill. el lehet talarni növényekkel, mohával, faággal. Van amikor direkt hagyjuk, hogy látszódjon.
Lényeg, hogy nem így szoktuk egymásra pakolni.
Ritka, hogy pont illeszkednek egymáshoz.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Ha ilyen oszlopszerű építményt szeretnél, akkor mindenképp olyan köveket keress amik illeszkednek egymáshoz vagy vésővel faragd meg, hogy jó legyen. A ragasztást én nem javaslom, de lehet, hogy van olyan ragasztó ami a vízalatt sem válik el a kőtől és nem káros az élőlényekre.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére