• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kövek tisztítása

kipser

Főkertész
Sziasztok,

ide kérnék szépen tapasztalatokat, hogy hogyan érdemes a köveket az akváriumba helyezés előtt takarítani.

Legfőképpen a dragon kő tisztítása érdekelne.
köszönöm
 
Sziasztok,

ide kérnék szépen tapasztalatokat, hogy hogyan érdemes a köveket az akváriumba helyezés előtt takarítani.

Legfőképpen a dragon kő tisztítása érdekelne.
köszönöm
Magasnyomásúval, forró vízzel. Bátraknak mosogatógép, szigorúan asszonymentes lakás esetén, csak forró vízzel.
 
Ha a Dragon kőnek nekiesel nagynyomásúval akkor azok a kövek el fognak tűnni. A beleragadt agyagot zuhannyal le tudod csapatni, de az egész kő málik ha sikálod.
 
Sziasztok!

Kövek tisztításával kapcsolatban. Vannak Fuji köveim és előző akváriumból a mohák belenőttek. Leforráztam többször hagytam aláni, de ez a ránya moha igazi túlélő. Van valami tuti módszer arra, hogy teljesen megszabaduljak a mohától?

Köszi!
 
Sziasztok!

Kövek tisztításával kapcsolatban. Vannak Fuji köveim és előző akváriumból a mohák belenőttek. Leforráztam többször hagytam aláni, de ez a ránya moha igazi túlélő. Van valami tuti módszer arra, hogy teljesen megszabaduljak a mohától?

Köszi!
Sósav, vagy ha nagyon bátor vagy, hypo.
 
Sziasztok,

ide kérnék szépen tapasztalatokat, hogy hogyan érdemes a köveket az akváriumba helyezés előtt takarítani.

Legfőképpen a dragon kő tisztítása érdekelne.
köszönöm
Le vereted vizel ha meg tényleg nagyon tisztára szeretnéd akkor köröm kefével vagy hasonlóval víz alatt még dörzsöld át. :)
 
Le vereted vizel ha meg tényleg nagyon tisztára szeretnéd akkor köröm kefével vagy hasonlóval víz alatt még dörzsöld át. :)

Ha elkezdi sikálni a dragon követ akkor vörös sár fog maradni az egészből.
 
Ha elkezdi sikálni a dragon követ akkor vörös sár fog maradni az egészből.
Én finoman meg szoktam sikálni egy puhább kefével és soha nem volt semmi baja. pedig már kb 2 éve vetem és fél évente van takarítva. :) De ezek szerint volt már aki porul járt vele. :)
 
Én finoman meg szoktam sikálni egy puhább kefével és soha nem volt semmi baja. pedig már kb 2 éve vetem és fél évente van takarítva. :) De ezek szerint volt már aki porul járt vele. :)

vannak tömörebb darabok, de van olyan is amiben rengeteg sáros agyag van ha ezt valaki kiszedi belőle sok nem marad a kőből :)
 
vannak tömörebb darabok, de van olyan is amiben rengeteg sáros agyag van ha ezt valaki kiszedi belőle sok nem marad a kőből :)
Ja értem :) Akkor nekem szerencsém volt vele :) Köszi a felvilágosítást ezt nem tudtam nekem dragon köböl csak egy van azt hittem a többi is ilyen és így kezelhető :)
 
Én egy adag követ bevágtam a mosogatógépbe. Tablettát természetesen nem raktam, 75 fokon 3 órát nyúzta. Öblítőnek sima 20%-os ecetet használunk. Teljesen jó lett az eredmény, de természetesen az asszony nem volt otthon... :D
 
A téma nagyszerű:)
nekem is van jóadag lávakövem, nem szivesen mennék neki savval, mert beszívódhat a jó szivacsos kőbe..
Egy helyen azt láttam, hogy szabadtéren alágyujtottak egy nagy hordóban/bográcsban (ne röhögjetek hangosan)
és forralták egy jó darabig... azt csak nem élli túl élőlény...
 
A téma nagyszerű:)
nekem is van jóadag lávakövem, nem szivesen mennék neki savval, mert beszívódhat a jó szivacsos kőbe..
Egy helyen azt láttam, hogy szabadtéren alágyujtottak egy nagy hordóban/bográcsban (ne röhögjetek hangosan)
és forralták egy jó darabig... azt csak nem élli túl élőlény...
Nem röhögög Én is így csináltam [emoji122] [emoji106]
 
Én egy adag követ bevágtam a mosogatógépbe. Tablettát természetesen nem raktam, 75 fokon 3 órát nyúzta. Öblítőnek sima 20%-os ecetet használunk. Teljesen jó lett az eredmény, de természetesen az asszony nem volt otthon... :D
Erről egy 10 éves németországi élményem jut eszembe amikor egy mászótoronyról lecsavaroztuk a fogásokat (hogy újra lehessen festeni), majd a mosogatógépben mostuk el őket. Már senki sem emlékezett, mikor állították a tornyot, azaz mióta vannak ott azok a műanyagdarabok hóban-fagyban... Nem volt illatos a konyha. :)
 
En is a mosogatepben szoktam, a legmelegebb vizu programmal. Egy gond van vele, hogy a zold alga nem nagyon jon le rola, elpusztul ugyan, de csak vakarassal jon le...
 
Üdv.
Srácok a Marmolada -ból kikerült seiyru kövek még mindig vödörben vannak.Gondoltam megpucolnám őket.Mit keverjek amiben be tudnám dobni a köveket az alga eltávolítása miatt????Carbos esetleg hypos oldat?????Jó fél vödörnyi áztató folyadék kellene amibe elférnek egyszerre. @Luigi13 Ati nektek van erre valami bevált módszeretek?????
 
Back
Oldal tetejére