• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Hogy a mostani scape-ben is az van. De nem vetettem el teljesen, ha minimál kő+fa scape lesz akkor belefér.
 
Szinte minden dekort elvetettél :)

Egyébként osztom a véleményt, hogy a szokásos dekorációk unalmasak tudnak lenni.
De akkor körbenéz az ember és látja, hogy nem a dekorral van a baj, hanem velünk :) Ugyanúgy használjuk őket ezért elveszti az érdekességét.

IAPLC top 27-ből

Dragon

0005_pc.jpg

Seiryu

0011_pc.jpg

Black lava / fuji

0014_pc.jpg

0025_pc.jpg

0026_pc.jpg

Picit máshogy kell megközelíteni a kérdést. Ha szempont, hogy keményíti a vizet ez mondjuk ok.
De utána ez is csak egy elem mint bármelyik növény az akváriumban. Álmodd meg mit szeretnél és használd hozzá azt a dekort ami a legjobban támogatja az ötleted.
A fenti akváriumok azért jó példák, mert csak akkor látod a dekorokat ha nagyítóval elkezded keresni. Egyik sem dragonos, seiryus vagy lávaköves akváriumnak indult. Csak tudták mit akarnak építeni. :)
 
Heló.
Spagetti köveket lekezelhetem valamivel hogy ne nagyon
keményítse a vizem?
Csapvizes aksik lesznek Neocardiniáknak.
Ajánlották a Vizes diszperziós falfényt illetve a Vízüveget.
De volt aki azt mondta az eleve kemény vizet nem keményíti.
Nem tudom Hogyan járjak el.
22 literes+ szűrőházas aksikról lenne szó.
:)
 
Heló.
Spagetti köveket lekezelhetem valamivel hogy ne nagyon
keményítse a vizem?
Csapvizes aksik lesznek Neocardiniáknak.
Ajánlották a Vizes diszperziós falfényt illetve a Vízüveget.
De volt aki azt mondta az eleve kemény vizet nem keményíti.
Nem tudom Hogyan járjak el.
22 literes+ szűrőházas aksikról lenne szó.
:)
ez mészkő, folyamatosan keményíteni fogja a vizet, hiába kezeled bármivel. olyan pedig nincs, hogy kemény vizet nem keményít, maximum már nem tudod mérni, mert kiakad a teszt
 
A 40 literes friss akváriumomban dragon van. Én is először használom. A TDS 2 nap alatt 25-tel feljebb ment. Lehet, ez inkább a tápoknak köszönhető, vagy az ADA Africanának? Vagy egy hangyányit mégis csak keményít?
a kő egészen biztosan nem. ennyit simán megy a táptól is
 
Sziasztok,

A legyakrabban használt kövekről lehet tudni, hogy kb. milyen sűrűség/térfogat aránnyal rendelkeznek? Találkozott már vki ilyen táblázattal?
 
Az meg minek? Nem mindegy? Nem sok fog lebegni.
Tényleg felesleges infónak tűnik, de én is keresgettem régebben. Azért, hogy ki tudjam számolni mennyi vizet szorít ki, hiszen így a tömegből tudnánk térfogatot számolni.
A frodó köröl mondjuk nem találtam pontos infót :) de annyit belőttem, hogy az ilyen seiryu, manten és hasonló típusú kövek kb 2,5 kg/dm3 (l) körüli sűrűségűek lehetnek. Tesztelhettem is volna, de ennyire én sem találtam fontosnak a pontos értéket.
Katt a PLAY-re! :)
 
Utoljára módosított:
Nagyjából 1 hónap múlva tervezek indítani egy akit. A hozzávalók 70-80%ban már megvannak, többek között a bútor is.

A scape még képlékeny, többek között egy nagyobb mennyiségű kövekkel kialakított terv is fejemben van. A bútort már korábban megerősítettem, de nem szeretném túlfeszíteni a húrt. Ha esetleg lenne olyan kő, ami nagyobb mennyiségben jelentősen könnyebb lenne, mint a többi, az mindenképpen előnyt élvezne a választásnál.
 
Nagyjából 1 hónap múlva tervezek indítani egy akit. A hozzávalók 70-80%ban már megvannak, többek között a bútor is.

A scape még képlékeny, többek között egy nagyobb mennyiségű kövekkel kialakított terv is fejemben van. A bútort már korábban megerősítettem, de nem szeretném túlfeszíteni a húrt. Ha esetleg lenne olyan kő, ami nagyobb mennyiségben jelentősen könnyebb lenne, mint a többi, az mindenképpen előnyt élvezne a választásnál.
Akkor a porózus és lyukacsos kövek vannak nálad előnyben. Talán a lávakő a legkönnyebb, utána a dragon, majd a többi. Lehet a kettő között van még valami, de szerintem nem szabadna hogy ez számítson (így kicentizd a bútort). Ha a legnehezebb és legkönnyebb között keressük a különbséget és >100 kg-ról beszélünk, akkor nem szóltam :muted: :)
 
Back
Oldal tetejére