• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kövek 260 literben

Lehoczky Zoltán

Kertész szaki
Sziasztok!

Ez a második nekifutásom a nagy akváriumban.
Az előző összeállításhoz képest kikerült a háttér, egész egyszerűen azért, mert szinte sehol nem volt alga az akváriumban csak rajta. Nem is ecset, mint ahogy azt vártam, hanem fonálalga, aminek a heti szedegetését eléggé meguntam.
Adatok:
  • Akvárium: 260 liter hajlított
  • Szűrés: Tetratec EX1200 + Tetratec EX700, Eheim Skim 350
  • Világítás: 2*54W napi 7 óra
  • Dekor: 36kg kő
  • Táptalaj: Florimo Vízinövény virágföld
  • Aljzat: Bazaltzúzalék
  • Növények: Rotala Rotundifolia,Nomaphila Strica, Sagittaria Subulata, 3-4 féle Crypto
  • Állatok: Neonhal, Ötöves díszmárna, Ancistrus, Helena, Red cherry/Sakura
  • Tápozás: Profito, Liqui Carbo

Kíváncsi voltam, milyen hatása lesz a virágföldnek. Mint ahogy azt már a topicjában elmondtam, eddig semmilyen negatívumot nem tudok mondani: mindenki él, nő, algák lekopogom, nincsenek. Néha felüti a fejét az ecset, de legnagyobb meglepettségemre pár nap alatt mindig magától eltűnik. Az üvegen még van zöld pontalga, de pengés kaparó hiányában hagyom garázdálkodni, meg amúgy se zavar annyira.
Vízcsere így a nyár alkalmával napi 40-60 liter hideg víz, jobb megoldást nem találtam a 28 Celsius csökkentésére.
Mai állapot:
18868192945_bf51832a75_b.jpg
Észrevételeket, kritikákat, kérdéseket örömmel fogadok.
Köszönöm, hogy benéztél!
 
Hatalmas dzsungeled lesz, irigylem, ha sok helyem lesz egyszer n is szeretnék egy ekkora akit. A kűlső szűrőt tedd egy labor jeges vízbe, hátha egyszerübb lesz a hűtés.
 
A fotó láttán Fisheye effektre asszociáltam, de aztán olvastam is...
Az "egyszerű" kő választással is meglehetősen jó layoutot hoztál létre.
Nem tudom, milyen technikával cserélsz vizet, de azért a napi 60 lityi csere - csak hűtés céljából - elég emberpróbáló feladat.
Gondoltál arra, hogy zacskóban lefagyasztott vízzel próbálkozz? Azt elég bedobni a tankba, meg kivenni és újrafagyasztani a cserezacskókkal együtt...
Bár az egy "labor" jeges víznél biztosan nem hatékonyabb :)
 
A fotó láttán Fisheye effektre asszociáltam, de aztán olvastam is...
Az "egyszerű" kő választással is meglehetősen jó layoutot hoztál létre.
Nem tudom, milyen technikával cserélsz vizet, de azért a napi 60 lityi csere - csak hűtés céljából - elég emberpróbáló feladat.
Gondoltál arra, hogy zacskóban lefagyasztott vízzel próbálkozz? Azt elég bedobni a tankba, meg kivenni és újrafagyasztani a cserezacskókkal együtt...
Bár az egy "labor" jeges víznél biztosan nem hatékonyabb :)
Ne kötölözköttyél.. Jut eszembe még jövök v.mivel neked de ne offiljuk azért a naplót.
 
milyen technikával cserélsz
Technika? Ugyan kérlek... 20 lityós vödörrel mászkálok a fürdőbe oda-vissza, van itt hozzá erő, izom bőven:D Anno jégakkuval próbálkoztam, beledobtam vagy 6-ot, de semmi, egy fokkal se hűlt a víz. Gondolkoztam PC ventilátoron is, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy ekkora akváriumba akár 4-5 is elég lenne, hogy 25 fok körül tartsam a vizet. Na meg menne a villanyszámla is rendesen (oké, így meg a vízszámla megy, őszintén szólva nem tudom, melyik lehet az olcsóbb). Erről a külső szűrő áztatásról még nem hallottam, lehet kipróbálom, érdekesnek hangzik.
 
Szia!
Dekoratív aki nagyon!
Én éppen kő beszerzés projecten vagyok. Megtudnád mondani milyen típusú köveket használtál? Na meg, hogy honnan vetted/ szedted?
Jah és kíváncsi lennék a mostani állapotra is!
 
Szia!
Dekoratív aki nagyon!
Én éppen kő beszerzés projecten vagyok. Megtudnád mondani milyen típusú köveket használtál? Na meg, hogy honnan vetted/ szedted?
Jah és kíváncsi lennék a mostani állapotra is!
Bitumenes dolomitnak tűnik, de így látszatra...
 
Naplóvezetésből egyes, úgy érzem.
Az elmúlt fél évben megváltozott az akvárium, mert el kellett költözzek, és ezért szétszedtem. Az utolsó képem róla ezzel a felállással:
32153579650_9c15d5006b_b.jpg

A növények egész szépen kezdték belakni a maguk lassú tempójában, de semmi nem veszett kárba, mert nagy részüket be tudtam ültetni költözés után.
Minden maradt igazából a régi, annyi hogy szűrésnek csak az EX700-as megy, ez is bőven elégnek bizonyult.
Vizet kb hetente cserélek, bár néha kihagyom. Tápozni nem szoktam, csak nagyon ritkán beleöntök egy kis carbo-t, hogy fogyjon.
Első nap:
32410013591_acfcbca794_b.jpg
Kicsit kaotikus, és a fa tetején az a szőlőtörzs se szép látvány, de ezen a ponton csak bedobtam oda, hogy valahol legyen.
2 hetesen:
32379991322_0f896a3fb6_b.jpg
2 hónaposan:
32153585270_787c30b23a_b.jpg
Sok változás nincs, de legalább lekerültek az anubias-ok a fa törzséhez. Próbáltam mohásítani, hogy ne legyen olyan csupasz, de a sziámi algaevők lezabálták a nagy részét sajnos.
Gondolkodtam, hogy eladom őket, de olyan fürgék, hogy ki se tudom szedni az akvárium szétrobbantása nélkül egyiket se, úgyhogy maradnak, azt hiszem...
4. hónap:
32379988132_a4594d116e_b.jpg
Ennél a pontnál voltam úgy vele, hogy meg kéne tanulnom megmetszeni szépen a növényeket, mert elég sokat rombol az összképen az egyenesen vágott rotala.
5.hónap, 2017.január:
32379985512_3707d3bea5_b.jpg
Ezen a ponton elégedett vagyok. Szépen nőnek a növények, néha metszek egy kicsit, és ennyi. Alga sose volt, ahogy a képeken is látszik (zöld pont kivételével, de az is néha eltűnik magától).
 
Back
Oldal tetejére