• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Költözés után

AmegA

Mágus
Sziasztok!

Az akváriumot ( Hónap akváriuma - Új Élet új Akvárium | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community ) előző berendezésével bár nagyon szerettük, mégis szét kellett szedjük költözködés miatt.
Sajnos idő szűke miatt augusztus közepe óta most sikerült az újraindításhoz közeli álapotba hozni.

A mérete időközben megváltozott, mert kicseréltettük az oldalpolcos szűrést elválasztó üveglapot egy tükörre.
A beszívást pedig egy kivágott berácsozott lyukon keresztül oldjuk meg a csövek helyett, a felszinleszívó rés meghagyásával.

A száraz adatok:
- méret: 90x52x52 cm,
- átlátszó ragasztóval készült, a front üveg opti,
- szűrés: oldalpolcos, 14x52x52cm, Eheim Compakt 1000 vízforgató pumpa, üveg beömlő, 2l szivacs előszűrés, 3l siporax, 2l filterlith, 1l perlon, 100ml Seachem Purigen,
- világítás: Odyssea Quad 4x39W 6500K,
- dekor: Red moor fa, bazalt sziklák,
- talaj: AN pro soil,
- táp talaj: Compo Sana tóföld,
- tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy carbo, napi 10ml.


Annamari míg munkában voltam összerakott két jól sikerült kupacot (kár hogy nem 150 cm az akvárium, mert akkor jó lenne!):

IMG_6967.JPG


IMG_6968.JPG



Kb. 200kg bazaltból válogathattunk:
IMG_6970.JPG


Most éppen itt tartunk:
IMG_6971.JPG




Felülről:
IMG_6972.JPG


AmegA
 
Na végre!

Üdv újra az aktív kertészek között:)
Kíváncsi vagyok mit legóztok ki a kövekből. A múltkor is így kezdődött, aztán milyen bitang jó akvárium lett belőle.
 
Sziasztok!

200 kg bazalt... szép!
Uzsabányán 6000Ft körül van a tonna ára.
Legutóbb ketten szedtük, így hamar meg lett 120Kg, az eredeti 80 mellé.

Na végre!

Üdv újra az aktív kertészek között:)
Kíváncsi vagyok mit legóztok ki a kövekből. A múltkor is így kezdődött, aztán milyen bitang jó akvárium lett belőle.


Köszönjük Zoli!

Talán kezd csökkeni a nyomás munka fronton (már kicsit sok volt a napi 10-12 óra, néha hétvégén is).
Azért visszafogottabbak leszünk sajnos, mert még sok a tennivaló itt az albérletben is.
Annamari a kicsit szellősebb alacsonyabb kompozíciót részesítene előnyben, nekem viszont most a badacsonyi bazalt oszlopok adtak ihletet.
Ezért hamarosan újabb akvárium indítása esedékes (lehet hogy szakítunk akvarisztikai vonalon, mert leginkább az én elképzeléseim érvényesülnek, ezen a téren egy agresszor vagyok :mad: (A.ttila) ), amennyiben nem tudunk közös nevezőre jutni.
Ebből adódóan még nem végleges a mostani elrendezés.
Jó lenne egy kompromisszumos megoldás, vagy megfelezzük az akváriumot és mindketten megvalósíthatjuk a saját elképzelésünket (szeretjük a békét)!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma végre az ónosesőnek köszönhetően (Normafánál dolgoztuk volna (A.ttila)) bekerültek a kövek az akváriumba.


A száraz legózás némikép változott, mert a legnagyobb kő jobb olgalán lévő darabot eldöntöttem pakolás közben (A.ttila) és csak utólag vettem észre.

Még kint:
IMG_3280.JPG


Az elmaradhatatlan geotextil a tiszta akváriumban:
IMG_3281.JPG


Az első kőbetételnél kiderült, hogy így csupaszon nem fog menni, hiába készítettem támasztásra szolgáló darabkákat a sziklákból és geotextil fecniket....
IMG_3284.JPG


... kell bele használt aljzat is a stabil elhelyezéshez:
IMG_3285.JPG


Felülről:
IMG_3286.JPG


Szépen sorban kerülnek be a kövek:
IMG_3287.JPG


Itt rontottam el:
IMG_3291.JPG


Aztán variáltam:
IMG_3292.JPG


A végeredmény pedig:
IMG_3293.JPG


Bocsánat a fényképeken lévő mindenféle tükröződések és nem odavaló dolgok miatt, de most is kevés az idő!

Folyt-köv!

AmegA
 
Sziasztok!

Akkor a folytatás:

A jobb:
IMG_3299.JPG


No és a bal fele:
IMG_3298.JPG



Az ültetendő rész szeparálása:
IMG_3300.JPG


Az alját használt talajjal töltöttük:
IMG_3301.JPG


IMG_3304.JPG



Majd a táptalaj réteget újabb geotextíliával fedtük:
IMG_3305.JPG


IMG_3306.JPG


Táptalajozás után:
IMG_3312.JPG


Itt tartunk most:
IMG_3313.JPG


AmegA
 
Sziasztok!


a jobb oldalt elől lévő kő szerintem túl nagy.
Igen valóban nagy!
Egyrészt növeli a térérzetet, másrészt onnan már csak 5cm a beszívó lyuk, amit így könyebb lesz valamilyen moházott dekorral elrejteni.
De köszönjük az észrevételt és várjuk a következőket!

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!

geotextílián oldalirányba nem fog kioldódni a táptalaj?
Valamennyi biztos, korábban erre is figyeltünk, de most annyira kicsi mennyiség van (az egyik egy leveses tányérnyi a másik pedig dupla kiflinyi terület), hogy talán nem lesz számottevő.

Köszönjük a figyelem felhívást!

AmegA
 
Irigy vagyok, hogy Ti féltéglára hajazó kövekből is össze tudtok hozni valami érdekeset. ;)
El sem merem képzelni, mire lennétek képesek, ha egy "szedd és vidd - dekor" kuponnal beszabadulnátok pl. a GA-ba és nem két mázsa bazaltból, hanem 2 mázsa "minőségi" kőből (tudjátok, azokra a fura nevű ázsiai kövekre gondolok :)) építkeznétek. Grat a kezdéshez, és szorítok, hogy olyan legyen, amilyet Ti elképzeltek - akkor már biztos, hogy Nekünk, nézelődőknek is tetszeni fog. :notworthy:(y)
 
Sziasztok!

Köszönjük @Bandesz az elismerő szavakat, igyekszünk!

Ma @Luigi13 család jóvoltából szert tettünk egy "kis" adag H. montecarlóra, amivel beültettük az alsó részt.
Elég lett, röpke 5 óra alatt a helyére került az összes (szálanként, ahogy kell).

Kicsit kiegészítettem pár "féltéglával" :) a hardscapet (A.ttila).
Előlre akárhogyan próbálgattam csak egy kisebb darab akart mutatni valamit, pedig több mint másfél órán keresztül rakosgattam, leültem, megnéztem, feláltam, kivettem, másikakat tettem be stb...... .

Most így marad egy ideig:
IMG_3320.JPG


És jött a zöld ár:
IMG_3322.JPG


A világítás ehhez az elrendezéshez valószínű kevés lesz, tervben van a bővítése (nagyon elégedettek lennénk, ha sikerülne megint kifogni egy hibátlan, rövid ideig használt 4x39W-os Odysseát 20e. körül).

Persze a további észrevételeket és kritikákat is várjuk!

Köszönettel!

AmegA
 
Ma @Luigi13 család jóvoltából szert tettünk egy "kis" adag H. montecarlóra, amivel beültettük az alsó részt.
Elég lett, röpke 5 óra alatt a helyére került az összes (szálanként, ahogy kell).
Hát minden elismerésünk, hogy azt a "kis" adag Montecarlo-t így egy szuszra mind beültettétek! Gratula! (y)
 
Sziasztok!


Jól gondolom, hogy ebbe nem kerül stem növény?
Csak az első időszakra teszünk be, mint a nagyok, de pont ezért nem bigyesztettük ki a napló neve elé a növényes jelzést, mert leginkább mohát, és kőre, fára rögzíthető növényeket szeretnénk az előtérin kivül.
Sokkal inkább a kövek adják majd a látványvilágot, amit az előző berendezésünkben hiányoltál Zoli.

a geotextiliázott részeket még nem láttuk...;)
Még nem körvonalazódott a végleges növénylista, de most nem szeretnénk 27 félét.

Hát minden elismerésünk, hogy azt a "kis" adag Montecarlo-t így egy szuszra mind beültettétek! Gratula! (y)
A jó munkához az egyik legfontosabb tényező a minőségi alapanyag és az megvolt!
Elsődleges szempontok: minden használható szálat beültetni és hogy később ne keljen sűríteni, úgy érezzük mindkettő sikerült, bár a képen nem látszik a teljes mennyiség, csak a "jéghegy csúcsa" mert több került talaj szint alá, mint fölé (reméljük kitalálnak).
Karácsonykor jön a család, addigra egybefüggő gyepet szeretnénk!

Most pedig folytatódik a növényesítés.

AmegA
 
Sziasztok!

Feltöltés után itt tartunk most:

IMG_3348.JPG


Helyükre kerültek a Cryptok.
Még sokminden nincs a helyén ( pl. mohák).
Bolbitisből kisebbeket teszünk, mert ezek most nagynak tűnnek.
Beültettük a stemeket (Rotalákat, Myriophyllumot, Heterandherát, Ludvigiát), amiből persze semmi nem látszik, mert a kövek takarásában vannak.

A szűrőt csak holnap indítjuk.

A legnagyobb követ pont ellepi a víz (48cm magas, kb. 20kg).
A régebbiek (3db) színben még elütnek kicsit, de majd idővel összeérnek.

AmegA
 
Szép lett! (y)
Nekem csak a jobb oldal megoldása nem tetszik! Az a nagy kő nem kellene a frontüveghez.
Lecserélném valami kisebbre, de még jobb lenne kettő kicsi kő!
Lényeg az, hogy ne jöjjön előre a scape, mert így agyonüti a térérzetet, és a nagy sötét háromszög nem fog a fotókon jól mutatni.
(Szerintem még nem késő cserélni!)
 

Szia, a jobboldali kis középső kőtől nekem túl egy vonalba esik a kövek teteje, túl szabályos. Kipróbáltam így, így festene "kicsit" elmozgatva, egy pillantás erejéig: :)


@talachi véleményét osztom, de csak az első követ cserélném le.

Szép és újszerű a scape, garatulálok, a Végtelen történet című film, "a kapu" jeleneteit juttatta eszembe.
 
Back
Oldal tetejére