• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Vízparaméterek?

Bevallom őszintén, nem szoktam a vizet méricskélni pedig már pont 30 éve van akváriumom! Ehhez képest ez az első homályos jelenség nálam. Tanácstalan is vagyok. Eddig ha valami nem szokványos történt, azonnal 50% vízcsere, oxigén maxra, egy kis metilénkék és általában megoldódott minden.
 
Táptalaj nélkül pont jó a három hét, ha ezalatt a szűrőbacik kaptak valami kaját, és nem egyszerre érkezett a teljes halállomány, hanem csak az első kis csapat. Az infuzória invázió hiányos biológiai szűrést és sok oldott szerves anyagot jelez. Úgy tűnik, valami nem stimmelt a bejáratás körül,és nem csak az időtartam. Az is kérdés, mekkora akvárium, milyen halak, és hány darab?
 
Táptalaj nélkül pont jó a három hét, ha ezalatt a szűrőbacik kaptak valami kaját, és nem egyszerre érkezett a teljes halállomány, hanem csak az első kis csapat. Az infuzória invázió hiányos biológiai szűrést és sok oldott szerves anyagot jelez. Úgy tűnik, valami nem stimmelt a bejáratás körül,és nem csak az időtartam. Az is kérdés, mekkora akvárium, milyen halak, és hány darab?
Most, hogy ezt leírtad világossá vált kimostam a szűrőt az nap mert észre vettem hogy tele volt manado porral. És ezzel kimostam a hasznos bacikat is. Ennyire érzékeny a rendszer? Az infuzoriára hatásos a Neomagnolos fertőtlenítés 100l\tabletta? Egy napja teljes lesötétítés és oxigén megy maxon, ez elég?
 
Ha már vannak halaid, a neomagnol felejtős, meg az amúgy is kiirtaná a maradék szűrőbacidat. 3 nap sötétítés elég szokott lenni a legtöbb esetben, meg egy darabig az etetést is hagyd ki. Ezek a dögök félig úgy csinálnak, mintha növények lennének, félig meg állatkodnak. Ha van kaja, esznek, ha nincs, fotoszintetizálnak.
 
Nekem is opalos lett az aksim.kedvesem kikapcsolt mindent mire hazaertem ez fogadott.ma csereltem 30% vizet kicsit jobb mint elotte de azert van baja.remelem elmulik 1-2 nap mulva.
 
Nekem is opalos lett az aksim.kedvesem kikapcsolt mindent mire hazaertem ez fogadott.ma csereltem 30% vizet kicsit jobb mint elotte de azert van baja.remelem elmulik 1-2 nap mulva.
Beszéld meg vele, hogy az akvárium nem TV, hogy csak úgy kapcsolgassa. Csak az nyúljon hozzá, aki tudja is, hogy mit csinál, mert pár mozdulattal hetekre, hónapokra tönkre lehet tenni a látványt.
 
2 hete indítottam az akvát, kb. 220 liter + kb. 50 liter víz (utóbbi a szűrőakváriumban):

50 l érett esővíz (kicsit sárgás-zöldes volt)
100 l színtelen, állott esővíz
80 l RO víz
40 l csapvíz

1 hétig járattam üresen, csak a szűrő volt feltöltve, aztán víz le, JBL aquabasis plus alulra, rá ISTA talaj, dekornak mosott/savazott aprószemű kvarc kavics. Benne van a GA-s red moor, és nem túl sok mosott/savazott riolit tufa. A szűrő megy, és dolgozik is, a vatelin már barnul, egyszer ki is kellett mosnom. Adtam hozzá valamilyen szűrőindító bacit is az elején, a talaj berakása után.

Nah most ennek kb 2,5 hete, és 3-4 napja napról-napra opálosabb a víz. A red moor taknyos, a víz felszínén meg hártyás kiválást lehet elcsípni - már amit a fordozódó vízfelszín nem mos el, illetve az üveg mellett némi hab gyűlik össze.

Az akva tök sötétben van, redőny lent, ajtó csukva. Se növény, se hal.

Borítsak bele metilénkéket, vagy mi legyen? Vízcsere nem volt még, majd ha kiázott minden, ami ki akart ázni...

Vízparaméterek:

pH: 7,05 (7,85 volt a talaj/fa/kő berakása előtt)
Ca: 0,79 mg/l
Mg: 0,06 mg/l

edit: tehát a GH 0,1 nk°

NO3: ~15 mg/l (a mérés nem pontos, mert kapkodtam, de az érték jó közelítéssel ennyi)

Tehát: tápanyag van, fény nincs. Mikroszkóppal néztem, de nem láttam benne semmilyen mozgó izét'...

Mit tegyek? A vízcserét nem tartom relevánsnak, mivel tapasztalatom alapján nő az opálosságot okozó "cucc" koncentrációja. Metilénkék? Gencián ibolya?

Köszi! :)
 
2 hete indítottam az akvát, kb. 220 liter + kb. 50 liter víz (utóbbi a szűrőakváriumban):

50 l érett esővíz (kicsit sárgás-zöldes volt)
100 l színtelen, állott esővíz
80 l RO víz
40 l csapvíz

1 hétig járattam üresen, csak a szűrő volt feltöltve, aztán víz le, JBL aquabasis plus alulra, rá ISTA talaj, dekornak mosott/savazott aprószemű kvarc kavics. Benne van a GA-s red moor, és nem túl sok mosott/savazott riolit tufa. A szűrő megy, és dolgozik is, a vatelin már barnul, egyszer ki is kellett mosnom. Adtam hozzá valamilyen szűrőindító bacit is az elején, a talaj berakása után.

Nah most ennek kb 2,5 hete, és 3-4 napja napról-napra opálosabb a víz. A red moor taknyos, a víz felszínén meg hártyás kiválást lehet elcsípni - már amit a fordozódó vízfelszín nem mos el, illetve az üveg mellett némi hab gyűlik össze.

Az akva tök sötétben van, redőny lent, ajtó csukva. Se növény, se hal.

Borítsak bele metilénkéket, vagy mi legyen? Vízcsere nem volt még, majd ha kiázott minden, ami ki akart ázni...

Vízparaméterek:

pH: 7,05 (7,85 volt a talaj/fa/kő berakása előtt)
Ca: 0,79 mg/l
Mg: 0,06 mg/l

edit: tehát a GH 0,1 nk°

NO3: ~15 mg/l (a mérés nem pontos, mert kapkodtam, de az érték jó közelítéssel ennyi)

Tehát: tápanyag van, fény nincs. Mikroszkóppal néztem, de nem láttam benne semmilyen mozgó izét'...

Mit tegyek? A vízcserét nem tartom relevánsnak, mivel tapasztalatom alapján nő az opálosságot okozó "cucc" koncentrációja. Metilénkék? Gencián ibolya?

Köszi! :)

Nem kavarodott fel táptalaj?
 
Brutál lágy a vízed, ez így nem fog működni. Szerintem a pH is ezért ilyen. Kezdj el levegőztetni, adagolj bacit még és növeld 3-4 közé a GH-t.
 
Brutál lágy a vízed, ez így nem fog működni. Szerintem a pH is ezért ilyen. Kezdj el levegőztetni, adagolj bacit még és növeld 3-4 közé a GH-t.

igen, még lágy, semmit nem adtam hozzá, a vízkémiát még be kell állítani CaCl2, MgSO4, stb., azt mondod, hogy lehet, hogy ez a baja?!

táptalaj nem keveredett fel, szemetes zsákot húztam rá :D
 
Le merem fogadni, hogy emiatt. Ilyen lágy víznek nincs puffer kapacitása, ha 24 órán keresztül monitoroznánk a pH-t akkor szerintem szépen ugrálni. Ritkán szokott a lúgos felé tolódni.
 
Sziasztok.
Kinek lenne tuti ötlete az infuzória eltüntetésére?
2 nap allat lett teljes a "bumm" vízcsere után,öt halunkat elpusztította mire rájöttünk mi az és a többit kimentettük.
Elvileg uv sterilizálást vagy ózonizátort ajánl mindenki de ezek pillanatnyilag nem állnak rendelkezésre.
Esetleg sima UV cső (ilyenem van) nem segít az akváriumra ráhelyezve?
Köszönettel:eNeL
 
Sziasztok.
Kinek lenne tuti ötlete az infuzória eltüntetésére?
2 nap allat lett teljes a "bumm" vízcsere után,öt halunkat elpusztította mire rájöttünk mi az és a többit kimentettük.
Elvileg uv sterilizálást vagy ózonizátort ajánl mindenki de ezek pillanatnyilag nem állnak rendelkezésre.
Esetleg sima UV cső (ilyenem van) nem segít az akváriumra ráhelyezve?
Köszönettel:eNeL
Csapvizet használsz?Ha igen akkor kezeled valamivel?
 
54L akvárium 50% vízcsere volt,20L kezelt csapvíz,10L ioncserélt keverékével.
Nagynyomású CO-rendszer plusz levegőztetés is van az akváriumban,két (4L+3.5L) külső szűrő szűri esőztető hullámosította felszínnel.
Először használtam JBL vízkezelőt a Neptun helyett,plusz lemostam az algás növényeimet ECarboval.
Mindennapi rutinmunkának tűnt.
Nem az lett...
Októberi indítású az akva,eddig soha nem volt ilyen probléma.
Errevarjunkgombot!
 
54L akvárium 50% vízcsere volt,20L kezelt csapvíz,10L ioncserélt keverékével.
Nagynyomású CO-rendszer plusz levegőztetés is van az akváriumban,két (4L+3.5L) külső szűrő szűri esőztető hullámosította felszínnel.
Először használtam JBL vízkezelőt a Neptun helyett,plusz lemostam az algás növényeimet ECarboval.
Mindennapi rutinmunkának tűnt.
Nem az lett...
Októberi indítású az akva,eddig soha nem volt ilyen probléma.
Errevarjunkgombot!

Egy beállt akváriumban, amin ilyen szűrés van, infuzória? Szerintem kizárt dolog. Valami más lesz ott szerintem. Egy fotó talán segítene. Ha biztosan infuzória, akkor a neomagnol segíthet, valóban.
 
Nagy valószinűséggel pedig az lehet,nem maguktól fulladtak meg szegény jószágaink...
Már dolgozik a Neomagnol teljes blackout keretein belül.
 
Egyébként a baktériumkultúra okozhat ilyen jelenséget?
Gondolok itt lejárt szavatosságú netán nem kellően jó minőségű termékre?
 
10923692_642552155891048_2221132231572192098_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére