• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ködképződés K2SO4 adagolás után

boviz

Kertész szaki
Sziasztok,

Hetek óta olvasgatom a fórumot, de még nem értem a végére. Van egy akim, amit régen vagy 10 éve (akkor még csak angolul lehetett tájékozódni a témában) CO2-ztem, de elegem lett belőle. Abból, hogy úgy nőtt minden, mint a gomba és gyakorlatilag nem volt olyan hét, hogy ne kellett volna aratni a növényeket. :) Szép volt, de sok feladatot adott. Pár évig aztán vegetált az egész egyetlen plecóval. Most ismét kedvet kaptam, de nem akarok CO2-zni. Örömmel látom, hogy van ez a Low-tech irányzat. :)

Próbáltam tegnap K2SO4-et adagolni, 3 deci ioncserélt vízben 6 teáskanállal feloldva és ebből 10 ml-t az akváriumba. Legnagyobb meglepetésemre elkezdett valami köd képződni. Eléggé beparáztam, hogy mi csapódik ki a vízben, de a halak nem reagáltak rá semmit és 1 óra múlva eltűnt az opálosság. Megismételtem egy pohár vízben és kiderült, hogy a JBL Ferrolon-nal lépett reakcióba, viszont most nem tudom, hogy került e kálium a vízbe vagy nem. Azt sem tudom, hogy mi volt maga a csapadék. Ez a Ferrolon elég régi, papírja alapján lejárt a szavatossága vagy öt éve, igaz, hogy a kálium-szulfátnak is 2008-ban, de az kristályos, csak nem romlik meg.

A kérdésem. Hogy ürítsem ki a Ferrolont a vízből, hogy adhassak Káliumot a növényeknek. Nitrogént és Foszfátot elméletileg kapnak a halaktól. Természetesen a Ferrolon helyett is majd valami mást kell használnom, mert ennek ismeretlen a pontos összetétele.

Részletes adatok az akváriumról: Úszkáló Anubiasok Világa
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nem sok egy kicsit a 6 teáskanálnyi por? EI szerinti tápozásnál, napi 10ml-es adagolás mellett 3 deci vízbe 12 grammot kell keverni ebből a porból, egy 243 literes akváriumba, heti 40%-os vízcsere mellett.
Csapvizes akváriumnál nekem a Ferro adagolása után lett köd a vízben, ami most RO vizesbe adagolva nincs.
 
Utoljára módosított:
A 12 g kábé 6 teáskanál becslésem szerint.
Kipróbáltam ioncserélt vízzel a Ferrolon és Kálium-szulfát keveréket és nem lett köd. Ahogy mondtad a csapvízhez van köze, amiben van sok Ca és Mg nálunk.
De mi csapódik ki? Gipsz? Mi köze annak a vashoz?
 
Kipróbáltam sima csapvízzel, azzal is csapadék keletkezett, tiszta opál lett a pohárban és nem múlt el. Ráadásul közben, ahogy olvasgatok itt a fórumon, megvilágosodtam még, hogy ez nem is kálium szulfát (K2SO4), amit adtak nekem a gyógyszertárban, hanem Kálium szulfid. https://akvakertesz.hu/threads/esti...green-aqua-macro-es-micro.71/page-2#post-1470
Ami ráadásul mérgező. Még szerencse, hogy nem kezdtem el adagolni emiatt a kicsapódás miatt. Most vihetem vissza a gyógyszertárba, mert veszélyes anyag, nem szabad kidobni a kukába.
 
Kipróbáltam sima csapvízzel, azzal is csapadék keletkezett, tiszta opál lett a pohárban és nem múlt el. Ráadásul közben, ahogy olvasgatok itt a fórumon, megvilágosodtam még, hogy ez nem is kálium szulfát (K2SO4), amit adtak nekem a gyógyszertárban, hanem Kálium szulfid. https://akvakertesz.hu/threads/esti...green-aqua-macro-es-micro.71/page-2#post-1470
Ami ráadásul mérgező. Még szerencse, hogy nem kezdtem el adagolni emiatt a kicsapódás miatt. Most vihetem vissza a gyógyszertárba, mert veszélyes anyag, nem szabad kidobni a kukába.
Én megvettem a GA-nál
http://www.greenaqua.hu/hu/novenytapok/novenytapok-porok-szaraztapok.html
5,8 grammot keverek 160ml vízbe ,persze ezen kívül a másik kettőt is ugyanennyibe, az így készült közel fél liter táp a 243 literesbe elég majdnem 3 hónapig, vagyis simán megéri.
A 12 g kábé 6 teáskanál becslésem szerint.
Kipróbáltam ioncserélt vízzel a Ferrolon és Kálium-szulfát keveréket és nem lett köd. Ahogy mondtad a csapvízhez van köze, amiben van sok Ca és Mg nálunk.
De mi csapódik ki? Gipsz? Mi köze annak a vashoz?
Fogalmam sincs, mert idővel kitisztult.
 
Back
Oldal tetejére