• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Megint van valami, amit nem tudok beazonosítani. Amikor kaptam az egyik kedves fórumostól, akkor kb. 10cm volt az átmérője, most pedig bővel egy arasz fölött van, és egyre nagyobb. Mindig csak egy levelet növeszt, de az 2-3cm-t nő naponta ! MI lehet ez?
View attachment 47070
Ez egy echidonorus. Akkora lesz mint egy francia ágy. Megeszi a talajodat és kinő az akváriumodból, megeszi a reggelidet és a sörödet is meg fogja inni.
 
Ez egy echidonorus. Akkora lesz mint egy francia ágy. Megeszi a talajodat és kinő az akváriumodból, megeszi a reggelidet és a sörödet is meg fogja inni.
Köszönöm szépen. Ahogy elolvastam a leveledet, kissé megijedtem...
... de ahogy utána olvastam a neten a fajnak, most már rettegek!
Milyen szörny került az én szerény medencémbe??? :eek:
Addig rendben van, hogy a többi növényemhez hasonlóan ez is igénytelen gyorsan növő faj, na de ennyire? Ez mindent túlnő, átveszi az uralmat. Nem tudom, hogy most szabaduljak tőle, vagy később, amikor már esetleg késő? A barnás erezetű leveleit elnézve, ez a legnagyobbra növő hibrid, ami 10cm széles és 20-25 hosszú leveleket növeszt. Nincs akkora akvárium, amibe ez belefér. ...és ha majd megissza a sörömet és szaporodik? Ajaj... :notworthy:
 
Köszönöm szépen. Ahogy elolvastam a leveledet, kissé megijedtem...
... de ahogy utána olvastam a neten a fajnak, most már rettegek!
Milyen szörny került az én szerény medencémbe??? :eek:
Addig rendben van, hogy a többi növényemhez hasonlóan ez is igénytelen gyorsan növő faj, na de ennyire? Ez mindent túlnő, átveszi az uralmat. Nem tudom, hogy most szabaduljak tőle, vagy később, amikor már esetleg késő? A barnás erezetű leveleit elnézve, ez a legnagyobbra növő hibrid, ami 10cm széles és 20-25 hosszú leveleket növeszt. Nincs akkora akvárium, amibe ez belefér. ...és ha majd megissza a sörömet és szaporodik? Ajaj... :notworthy:
Szerintem meg most dobd ki. A gyokere faltol falig fog erni valoban mindent elnyom es elsziv. Persze ha tetszik es megtartod teljessegel elfogadom, kinek az echinodorus, kinek a budweiser. [emoji41]
7fdfa88944614283f896138a4539eecf.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szerintem meg most dobd ki. A gyokere faltol falig fog erni valoban mindent elnyom es elsziv. Persze ha tetszik es megtartod teljessegel elfogadom, kinek az echinodorus, kinek a budweiser. [emoji41]
View attachment 47075

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Egyelőre tetszik. Ma még nem dobom ki. Meggondolatlan cselekedet lenne. Ha tényleg az a faj, ami számomra kezelhetetlen méretűre nő, akkor még mindig több lehetőség van:
1. Hátha kell valakinek, akinek a 2 köbméteres akvájából pont ez hiányzik?
2. Vannak kertész szerszámaim, és nem félek őket használni ! (ásó, kapa, nagyharang)
 
Egyelőre tetszik. Ma még nem dobom ki. Meggondolatlan cselekedet lenne. Ha tényleg az a faj, ami számomra kezelhetetlen méretűre nő, akkor még mindig több lehetőség van:
1. Hátha kell valakinek, akinek a 2 köbméteres akvájából pont ez hiányzik?
2. Vannak kertész szerszámaim, és nem félek őket használni ! (ásó, kapa, nagyharang)
Jojo
 
Szerintem meg most dobd ki. A gyokere faltol falig fog erni valoban mindent elnyom es elsziv. Persze ha tetszik es megtartod teljessegel elfogadom, kinek az echinodorus, kinek a budweiser. [emoji41]
View attachment 47075

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
indíthatnál egy naplót a heti sörös képeidnek :)))
Nagyon komolyad veszed a sörivást. Én még nem láttalak ilyen komolynak ;)
 
Megint van valami, amit nem tudok beazonosítani. Amikor kaptam az egyik kedves fórumostól, akkor kb. 10cm volt az átmérője, most pedig bőven egy arasz fölött van, és egyre nagyobb. Mindig csak egy levelet növeszt, de az 2-3cm-t nő naponta ! Mi lehet ez?
View attachment 47070
Ami a képen is látszik, hogy nagyon jól érzi magát. Bármit is döntesz vele kapcsolatban, azt relatíve gyorsan tedd..:) Echinodoruson belül nehéz lesz, lenne pontosan belőni, az biztos, hogy a bleherihez elég sok köze van. Hogy tisztán az-e, vagy az egyik szülő volt csak az, ennyiből nehéz megmondani.
 
Ami a képen is látszik, hogy nagyon jól érzi magát. Bármit is döntesz vele kapcsolatban, azt relatíve gyorsan tedd..:) Echinodoruson belül nehéz lesz, lenne pontosan belőni, az biztos, hogy a bleherihez elég sok köze van. Hogy tisztán az-e, vagy az egyik szülő volt csak az, ennyiből nehéz megmondani.
Köszönöm szépen az info-t. Ennél pontosabban nem is kell meghatározni szerintem. Majd adja magát. Még hezitálok, hogy mi legyen a további sorsa? Tényleg tetszik, sajnálnám kidobni, de azt nem akarom , hogy teljesen átvegye az uralmat. Ha jobban megmutatja magát, (és túl nagynak bizonyul) akkor már egy pontosabb adattal tudom feltenni az ingyenes növények közé. Ahogy néztem a legkisebb faja is 30cm, a legnagyobb 1,5 méter átmérőjű! Meglátjuk...
 
Köszönöm szépen az info-t. Ennél pontosabban nem is kell meghatározni szerintem. Majd adja magát. Még hezitálok, hogy mi legyen a további sorsa? Tényleg tetszik, sajnálnám kidobni, de azt nem akarom , hogy teljesen átvegye az uralmat. Ha jobban megmutatja magát, (és túl nagynak bizonyul) akkor már egy pontosabb adattal tudom feltenni az ingyenes növények közé. Ahogy néztem a legkisebb faja is 30cm, a legnagyobb 1,5 méter átmérőjű! Meglátjuk...
Én rendszeresen levágom a sérült vagy algás leveleit és azt vettem észre hogy így egy idő után nem nőnek akkorára a levelei mint eredetileg.
 
Azt hittem ez mar eldolt. Betolok par kepet a ceges magarahagyott akvariumarol. Volt benne 4 fele moha, rengeteg cripto, rotalak, par ludvigia. Mivel kind dolgozok a varosban az irodaba ritkan van idom bemenni karbantartani, igy a bentlevok vegzik a melot az aksin. A gyokere annyira felemesztette a talajt, hogy kihuzni nemlehet, jonne az egesz aljzat. A mohan kivul minden kidoglott ami gyokeres. 35cm magas az uveg, es 112 literes az akva. Ezt a 3 kepet a keresemre kuldte az egyik irodasunk 3 perce. ba63cb3351425818fcc9990dd1d4454d.jpgefe047dd2515d7634a2b81bb285becf6.jpg84564457467c4653f3e26f86cf199912.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azt hittem ez mar eldolt. Betolok par kepet a ceges magarahagyott akvariumarol. Volt benne 4 fele moha, rengeteg cripto, rotalak, par ludvigia. Mivel kind dolgozok a varosban az irodaba ritkan van idom bemenni karbantartani, igy a bentlevok vegzik a melot az aksin. A gyokere annyira felemesztette a talajt, hogy kihuzni nemlehet, jonne az egesz aljzat. A mohan kivul minden kidoglott ami gyokeres. 35cm magas az uveg, es 112 literes az akva. Ezt a 3 kepet a keresemre kuldte az egyik irodasunk 3 perce. View attachment 47132View attachment 47133View attachment 47134

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Jól néz ki.:)
 
Sziasztok!

Istenigazából a kérdésem nem egy növényre ha nem egy tengerpartról (Florida) származó “fafélére”vonatkozna, amit egy ismerősöm hozott nekem, tudván, hogy épp akváriumot építek. Szerintetek ez vmi korallféle csak lejött a külseje? Be szeretném tenni az akváriumba mert ilyen vékonyka ágakat nem tudtam szerezni redmoorból és ebből egész piciket is kaptam. Próbáltam a neten utána nézni de nem sikerült:-(
Köszi
 

Attachments

  • B1BAFA05-6823-48A2-A3E5-7DB99BECF684.jpeg
    B1BAFA05-6823-48A2-A3E5-7DB99BECF684.jpeg
    168.9 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok!

Istenigazából a kérdésem nem egy növényre ha nem egy tengerpartról (Florida) származó “fafélére”vonatkozna, amit egy ismerősöm hozott nekem, tudván, hogy épp akváriumot építek. Szerintetek ez vmi korallféle csak lejött a külseje? Be szeretném tenni az akváriumba mert ilyen vékonyka ágakat nem tudtam szerezni redmoorból és ebből egész piciket is kaptam. Próbáltam a neten utána nézni de nem sikerült:-(
Köszi
Ecet proba. Ha koral mar pezseg is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére