• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Elodea Canadensis vs Egeria/Elodea Densa

Van egy növényem, őt szeretném beazonosítani hogy kanadai átokhínár-e avagy sem. A legtöbb halas boltban csak így ismerik: átokhínár. Köszönöm szépen, nagyon ki lettem segítve :)
Bújtam a netet az ügyben, de úgy látom, e növény már tévesen került be a közhiedelembe, mert sokan keverik az argentin (brazil? :confused:) átokhínárral.
A kanadai és argentin átokhínár megkülönböztetésére számomra ez a két ábra volt a legmeggyőzőbb:

elodea-hydrilla-egeria.jpg comparison1.gif

Ezek szerint a kanadai átokhínárnak 3-as csoportokban nőnek a levelei. Ezáltal egyértelműnek is tűnne a kérdésem, de rengeteg más magyarázó ábrát és képet is találtam, amik nem így közelítik meg a hasonló növényeket.
Eredetileg canadensist szerettem volna beszerezni (az okát most hagyjuk), de a fenti ábrák szerint az én növényem Hydrilla, ennek megerősítésében (vagy megcáfolásában) kérném véleményeteket. Köszi
 

Attachments

  • IMG_20161203_012559.jpg
    IMG_20161203_012559.jpg
    114.1 KB · Megtekintések: 1
Elodea Canadensis vs Egeria/Elodea Densa

Van egy növényem, őt szeretném beazonosítani hogy kanadai átokhínár-e avagy sem. A legtöbb halas boltban csak így ismerik: átokhínár. Köszönöm szépen, nagyon ki lettem segítve :)
Bújtam a netet az ügyben, de úgy látom, e növény már tévesen került be a közhiedelembe, mert sokan keverik az argentin (brazil? :confused:) átokhínárral.
A kanadai és argentin átokhínár megkülönböztetésére számomra ez a két ábra volt a legmeggyőzőbb:

View attachment 22231 View attachment 22232

Ezek szerint a kanadai átokhínárnak 3-as csoportokban nőnek a levelei. Ezáltal egyértelműnek is tűnne a kérdésem, de rengeteg más magyarázó ábrát és képet is találtam, amik nem így közelítik meg a hasonló növényeket.
Eredetileg canadensist szerettem volna beszerezni (az okát most hagyjuk), de a fenti ábrák szerint az én növényem Hydrilla, ennek megerősítésében (vagy megcáfolásában) kérném véleményeteket. Köszi
 

Attachments

  • IMG_0210.JPG
    IMG_0210.JPG
    220.6 KB · Megtekintések: 1
Szia Szmóki!

Nem szeretnék offolni, frissként főleg,
Frissként, de nem tapasztalatlanként, ha te vagy az Tamás ( az Almási térről).
Üdv itt a fórumon!
Azt gondolom ez lesz a kedvenc tereped, topicod.
Remélem azért látjuk majd az akváriumaid valamelyikét a naplók között is!
A szakértelem pedig mindig, mindenkinek jól jön!

A.ttila
 
Szia Szmóki!


Frissként, de nem tapasztalatlanként, ha te vagy az Tamás ( az Almási térről).
Üdv itt a fórumon!
Azt gondolom ez lesz a kedvenc tereped, topicod.
Remélem azért látjuk majd az akváriumaid valamelyikét a naplók között is!
A szakértelem pedig mindig, mindenkinek jól jön!

A.ttila
Szia! :)
Azt hiszem, lebuktam...:) Minden téren...
Igyekszem majd valami naplófélét vezetni, bár az nagy kihívás..
 
Elodea Canadensis vs Egeria/Elodea Densa

Van egy növényem, őt szeretném beazonosítani hogy kanadai átokhínár-e avagy sem. A legtöbb halas boltban csak így ismerik: átokhínár. Köszönöm szépen, nagyon ki lettem segítve :)
Bújtam a netet az ügyben, de úgy látom, e növény már tévesen került be a közhiedelembe, mert sokan keverik az argentin (brazil? :confused:) átokhínárral.
A kanadai és argentin átokhínár megkülönböztetésére számomra ez a két ábra volt a legmeggyőzőbb:

View attachment 22231 View attachment 22232

Ezek szerint a kanadai átokhínárnak 3-as csoportokban nőnek a levelei. Ezáltal egyértelműnek is tűnne a kérdésem, de rengeteg más magyarázó ábrát és képet is találtam, amik nem így közelítik meg a hasonló növényeket.
Eredetileg canadensist szerettem volna beszerezni (az okát most hagyjuk), de a fenti ábrák szerint az én növényem Hydrilla, ennek megerősítésében (vagy megcáfolásában) kérném véleményeteket. Köszi
Nézd meg a levél középerét nagyítóval. A Hydrilla verticillata esetén kis kampók lesznek rajta (az ábra alapján), s ha van, nem Elodea a növényed. Ha nincs, lehet tovább keresni, micsoda is ő pontosan... (Nekem az átokhínár átok, így hibridizációjáról sincs sok infóm, de az is egy lehetséges ág, szerintem...)
 
sketch-1484165523544-1.png Sziasztok.Egy kis segítséget kérnék tőletek,ezeknek a növényeknek a beazonosításához.A barátom valami ilyesmit szeretne összehozni.
Köszi.
 
Back
Oldal tetejére