• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Ez szerintem nem az Eriocaulon breviscapum, hanem az Eriocaulon cinereum, ami sokkal kompaktabban és szabályosabb 'félgömb', mint egy kis tengeri sün. Szuperül néz ki!
Egy nèmet kollèga akvàjàban van több Euriocaulon faj: Black ball, Feather duster, ès parkeri fantàzianévvel. Ez is közte van. Hogy pontosan melyik faj, sajnos ő sem írja...közben meg is találtam... cinereum lesz,ahogy írtátok. Táptalajt, erős fényt és jó CO2 ellátást igényel.
 
Utoljára módosított:
Ez megnyugtató, lehet megpróbálom majd, ha lesz valami újabb faj kapható itthon. A Breviscapum magasra nő, én meg nanoban utazok.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Sziasztok!
Kaptam a képen látható növènyből kèt szàllat. Mi lehet ez? A level egyik fele pirosas, ha ez segít valamit. Köszi a segítsèget.
img_0232-1-jpg.20783.jpg
 
Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget növény beazonosításban..
Illetve eléggé nő felfelé a növény. Szeretném ha nagyobb levelei lennének neki..
 

Attachments

  • upload_2016-11-19_18-7-12.jpeg
    upload_2016-11-19_18-7-12.jpeg
    126.2 KB · Megtekintések: 0
Vízigény: Egész évben mérsékelten öntözzük, lehetőleg langyos vízzel. -> végül is ez kihúzható a listáról, ha akváriumba van dugva.. :LOL:
Másfelől eléggé elszomorító, ha ilyenekkel tömik a gyanútlan vásárlót.
 
Hálóslevél. Szobanövényként tartva permetezni kell a leveleit különben elfonnyad. Paludáriumba lehet tenni.
Szép,de igényes.
 
Ez megnyugtató, lehet megpróbálom majd, ha lesz valami újabb faj kapható itthon. A Breviscapum magasra nő, én meg nanoban utazok.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Csapvizet tapasztalat alapján nem kedveli, igaz, nem breviscapum, illetve nem is cinereum lett tesztelve, de Eriocaulon sp.. Csapvízben kb másfél hónap alatt odalett...
 
Back
Oldal tetejére