• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes King Kong

Ez aztán az ezaztán!(y) Ez a kép olyan, mintha háromdimenziós lenne.:eek: Eszméletlen... Viszont ettől a sok köszönettől már teljesen Oscar gála hangulatom van:), jopet tudom segít, én viszont nem sokat és az sem látszik a képen... de nagyon szívesen.:)
 
Utoljára módosított:
Béla. Ha hal lennék mindenképpen ebben az akváriumban akarnék lakni. És nem csak a berendezés a gyönyörű hanem hogy fenn tartod alga nélkül ezt a sok növényt. Csoda. Nálam kinőtted a magyar bajnokságot, VILÁG- klasszis vagy.
 
megmutatom a szellősebb változatot
Klasszissal jobb, nem beszélve a fényről!(y):)
Bal elől az a csokor wallichii szerintem nem kell. Amit a híd két oldalára tettél (amiknek csak a fejük búbja látszik), no az viszont teljesen jó!(y)
A világító barlang viszont eltűnt:cry:, pedig az nagyon jó ötlet volt szerintem...
Le a kalappal Mester!:D
 
A sotetzoldre szavazok. Az termeszetesnek hat, jok a szinek stb. A vilagos mesterkelt olyan mintha glow effekt lenne par dolgon. Van ami jobban latszik vilagosban, de kar felaldozni az akvariumot es a termeszetes szinvilagot emiatt. Szerintem.
 
A sotetzoldre szavazok. Az termeszetesnek hat, jok a szinek stb. A vilagos mesterkelt olyan mintha glow effekt lenne par dolgon. Van ami jobban latszik vilagosban, de kar felaldozni az akvariumot es a termeszetes szinvilagot emiatt. Szerintem.
Ha már írtál véleményt, én is írok pár gondolatot, hisz' én csinálom a fotót.

Ezek voltak az eredeti színek:

IMG_3815.jpg

Az eddig lementett verzióimból talán ez tetszik legjobban:

IMG_3815-25.jpg

Még ezzel sem vagyunk teljesen elégedettek, de nem baj, lesznek még újabb fotók is :) na meg itt még nincs wallichii sem.
Béla szeretné a gyökereket kicsit barnábbra kiemelni. Az áhított melegebb barnás tónus jól harmonizál a zöldekkel, viszont mivel nem egy-egy hangsúlyosabb fatörzs van (aminek valóban jól állna a barnás kiemelés), a sok vékony gyökér ha hangsúlyosan barna, szerintem széttördeli a látványt.
A halaknál nekem az tetszik, ha kicsit hidegebb/világosabb ezüstösebb színben jelennek meg, így kevésbé simulnak bele a környezetbe. Pipa.
A háttérnek jól áll a kékes becsillanás, ezt igyekszem valamelyest megőrizni.
A legnehezebb dolgom a zöldekkel van, főleg az árnyékos és megvilágított részek nagy különbsége miatt. Mindkettőnk szerint az néz ki jól, ha ez a differencia legkevésbé érvényesül, vagyis a felső megvilágított részek nem "világítanak". Ezt valamelyest sikerült megoldanom, de ezáltal kicsit amolyan zöld masszának tűnik a teljes kép. Néhol foltokban meg szinte már-már olyan, mintha algás lenne, pedig az eredeti fotó élességével egyáltalán nincs gond. Ezzel egyáltalán nem tudom, hogy mit kezdjek. Amit még szintén nem érzek, hogy a zöldeknek milyen tónusban kellene megjelennie. Vajon legyen hidegebb zöld, vagy sárgásan melegebb?
A következő sorozatnál meglátjuk, mire jutunk, jót tesz nekem is a gyakorlás...
 
Utoljára módosított:
Ha már írtál véleményt, én is írok pár gondolatot, hisz' én csinálom a fotót.

Ezek voltak az eredeti színek:

View attachment 43982

Az eddig lementett verzióimból talán ez tetszik legjobban:

View attachment 43981

Még ezzel sem vagyunk teljesen elégedettek, de nem baj, lesznek még újabb fotók is :) na meg itt még nincs wallichii sem.
Béla szeretné a gyökereket kicsit barnábbra kiemelni. Az áhított melegebb barnás tónus jól harmonizál a zöldekkel, viszont mivel nem egy-egy hangsúlyosabb fatörzs van (aminek valóban jól állna a barnás kiemelés), a sok vékony gyökér ha hangsúlyosan barna, szerintem széttördeli a látványt.
A halaknál nekem az tetszik, ha kicsit hidegebb/világosabb ezüstösebb színben jelennek meg, így kevésbé simulnak bele a környezetbe. Pipa.
A háttérnek jól áll a kékes becsillanás, ezt igyekszem valamelyest megőrizni.
A legnehezebb dolgom a zöldekkel van, főleg az árnyékos és megvilágított részek nagy különbsége miatt. Mindkettőnk szerint az néz ki jól, ha ez a differencia legkevésbé érvényesül, vagyis a felső megvilágított részek nem "világítanak". Ezt valamelyest sikerült megoldanom, de ezáltal kicsit amolyan zöld masszának tűnik a teljes kép. Néhol foltokban meg szinte már-már olyan, mintha algás lenne, pedig az eredeti fotó élességével egyáltalán nincs gond. Ezzel egyáltalán nem tudom, hogy mit kezdjek. Amit még szintén nem érzek, hogy a zöldeknek milyen tónusban kellene megjelennie. Vajon legyen hidegebb zöld, vagy sárgásan melegebb?
A következő sorozatnál meglátjuk, mire jutunk, jót tesz nekem is a gyakorlás...
Nem valami ilyesmire gondolt Béla?Én most csak az itt leszedett fotóból dolgoztam.Meg nézem,Béla elküldte
a fájlokat pár hete,lehet el van mentve egy legalább.Azon is tudok majd dolgozni.

IMG_3815b.jpg
 
Josh Sim színeit szeretné:

View attachment 43984

Nem egyszerű dolog.A fának is van egy színe a kínainál, barna.Bélánál pedig inkább szürkék.ez az eredeti fotón látszik a legjobban.
Milyen fát használsz Béla?
Ha az eredeti fotón nincs barna(narancs)Akkor azt nehéz barnára húzni.Csak WB-vel lehet,de akkor megy vele a többi szín is.
 
Ha az eredeti fotón nincs barna(narancs)Akkor azt nehéz barnára húzni.Csak WB-vel lehet,de akkor megy vele a többi szín is.
Bármilyen színűek is a gyökerek valójában (férfiként nehéz ezt pontosan definiálni :) ), elütnek a kép többi elemétől. Így a barnára színezés nem gond, csak szerintem nem néz ki jól.
a sok vékony gyökér ha hangsúlyosan barna, szerintem széttördeli a látványt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére